Honza Eberle: Věřili jsme si a proto jsme byli lepší!

Autor: zděnda - Datum: 12 prosinec 2010

Tak tohle byla paráda. Favorizované Budějovice nám nezatopili a odjíždí domu bez zářezu. Modrobílá družina vyprášila síť soupeře čtyřmi přesnými zásahy, které snad přinesou potřebné sebevědomí. O průběhu zápasu snad nejlépe vypovídá zdařilá minutka, kdy jsme hráče hostů nepustili naprosto k ničemu. Když se řádně bojuje, výsledky se dostaví. Pravým bojovníkem je také Eby alias Honza Eberle!

Tak Eby dneska velká spokojenost, kdyby takhle probíhal každý zápas, to by jsme si mlaskali...

Přesně tak, dneska spokojenost. Hráli jsme výborně, oni neměli téměř žádnou šanci a když se něco vyskytlo, tak to výbornej Faltič vychytal. Padalo nám to tam, kdyby to takhle bylo furt, tak by to bylo úplně super.

Myslíš, že svoji roli mohl sehrát taky zlepšený výkon proti Třinci?

Tak já si myslím, že v tom Třinci to nebylo zas až tak dobrý, ale určitě to byl krok kupředu. Bohužel nám při zápasech venku pořád chybí, to jak hrajeme doma a to musíme do těch venkovních zápasů přenést.

Budějovice na mě působili lehce ospalým dojmem, zdáli se mi pomalejší a celkově jsme byli dle mého názoru lepší. Máš na to podobný názor?

Nemyslím si, že by byli nějak pomalejší, ale asi je to o tom, že jsme si prostě věřili. Myslím, že je to i v posledních zápasech doma vidět, že si prostě věříme a děláme naštěstí i body.

Osobně jsem si všimnul, že tuším ve třetí třetině, vždycky na buly vystřídal ve vaší lajně Knóťu Patýz. Byl to speciální manévr kvůli vhazování?

To bylo vyloženě jenom kvůli buly v naší třetině, protože Patý je na buly u nás v mančaftu jasně nejlepší.

Teď nás vlastně čeká reprezentační přestávka. Jak ji plánuje Kladno strávit?

Zítra máme jenom kolo a spinning, pak máme dva dny dvoufázově a ve čtvrtek klasicky trénink. V pátek, sobotu máme volno, abychom si trochu odpočinuli od toho hokeje. V neděli potom odpoledne trénink a budeme se snažit zase dostat zpátky na tu vlnu.

Tak jo, díky, ať se daří!

Díky, čau!

VIDEO z rozhovoru