Fejeton: Kudy z toho ven

Autor: Clouseau - Datum: 03 Říjen 2010

Letošní sezóna kladenským po sedmi odehraných kolech moc radosti nepřinesla. V dosavadním průběhu ani jednou nevyhráli, získali celý jeden bod a výkony kolisají od průměrných po katastrofální. Kde hledat příčiny současné neutěšené situace?
Hlavami všech kladenských patriotů, přespolňáků, televizních komentátorů, pisálků i skutečných novinářů táhnou nejrůznější otázky a analýzy. Proč je Kladno poslední? Proč se mu nedaří vyhrávat zápasy? Odpovědí nabízí každý přehršel.

Zkusme se na to ovšem podívat trošku více ze široka a pátrejme po příčinách ještě před začátkem této sezóny. V té loňské se toho totiž v kladenském hokeji událo nemálo. Následuje stručná rekapitulace.

Po stále se nelepšících výkonech na ledě i mimo něj začalo docházet ke změnám, po kterých fanoušci tolik volali a kterých se jim ani náznakem nedostávalo celá léta. Nejprve začalo docházet k drobným změnám v kádru, měnilo se složení jednotlivých řad i způsob jejich nasazování v utkáních, na řadu přišly i výměny hráčů. Netrvalo dlouho a fanoušci se dočkali toužebné změny ve vedení klubu. Nový šéf klubu je narozdíl od předchůdce velmi komunikativní a vstřícný. Vlastně narozdíl od předchůdce by se jako velmi komunikativní jevil i němý introvert. Aby těch loňských změn nebylo málo, došlo i na změnu na místě trenéra. Nutno dodat, že tato změna byla vynucena zdravotním stavem, který se naštěstí velmi zlepšil. Sezónu tedy modrobílí doválčili a extraligu uhájili. Hned po sezóně a během letní přestávky se nové vedení a nový trenér pustili do obměny kádru, který doznal výrazných změn a je již z více než poloviny také nový. Tak co je pořád špatně? Fanoušci chtěli změnu ve vedení - stalo se. Chtěli změnu trenéra - stalo se. Chtěli změny v kádru - stalo se. To je spousta změn a chtělo by se věřit, že díky nim se konečně začne dařit. Chyba, na jednu věc se zapomnělo. Na Kladně je totiž něco, co se pořád ještě nezměnilo, když už se to rovnou nevyměnilo. Fanoušci.

Ano, fanoušci jsou pořád stejní. Na zimák chodí stále titíž, fandí stále stejní lidé, nefandí stále stejní lidé. Když už došlo v kladenském hokeji k tolika změnám, proč nedošlo také k výměně fanoušků? Rozhodně by to bylo na místě. Jak může někdo z hráčů vydolovat maximální výkon před tak tristními návštěvami? V prořídlých ochozech se "tísní" různé skupinky, které ani neumí pořádně fandit a jen dokola omílají několik pokřiků. Atmosféra bývá zoufalá, ba až nedůstojná. O to víc bizarně působí tvrzení části z těchto fanoušků, kteří budou do omrzení opakovat, že na Kladně je výborná až bouřlivá atmosféra, kterou umí vytvořit málokdo. Vskutku. Po omšelých tribunách bloumají zápas co zápas stejné existence, cpou se stejně hnusnými a ještě horšími blafy, které jim bezostyšně servírují šarlatání od stánků a existence už ani nejsou s to jim ty blafy hodit na hlavu. Jen tupě zírají na panáčky jezdící po kluzišti, nedokáží je ani všechny vyjmenovat. Pro koho jdou vlastně hráči a to nové vedení každý domácí zápas s kůží na trh? Komu se chtějí zavděčit? Těm, kteří si ani lístek nekoupí a chodí na zimák načerno, těm, kteří nenapíšou byť jediný odstavec bez několika hrubých chyb, těm, kteří za celý zápas hubu neotevřou a rukama nezatleskají, těm, kteří nejsou schopni ani jezdit povzbuzovat na venkovní zápasy, těm, kteří ani na zimák nepřijdou a jen mudrcují na internetu, těm...všem? Ba ne, pro takové nemá cenu hokej hrát a s takovými se to nezlepší. A proto: FANOUŠCI VEN!

Pokud se chce Kladno vyhrabat ze současné krize a z mizérie posledních let, musí nevyhnutelně dojít ke změnám v ochozech a na tribunách. S novými a lepšími fanoušky to snad konečně už půjde líp.

na Vsetín do Brna

Busem každý den tam i zpět, podrobné informace včetně cen a přihlášek najdete odkazech níže:

NE 21.4. odj. 12:30 od ZS

PO 22.4. odj. 13:00 od ZS

Info ke vstupenkám: Zájemci nechť kontaktují Astixe nebo Zelího mailem či přes soukromou zprávu.

Kliknutím na banner výše budete přesměrováni na přehled všech plánovaných venkovních výjezdů, podrobné info a přihlašovací formuláře. Prosíme sledujte, průběžně upřesňujeme. Info se bude objevovat i na diskuzi.