Jarda Kalla: Škoda zraněných v úvodu sezóny!

Autor: zděnda - Datum: 04 Duben 2011

Tak je to definitivně za náma. Poslední zápas jako exhibice a vyklepnutá Boleslav? No příjemnej závěr to byl. Jak to bude napřesrok ví asi jen kartářky a lógr v kafi. Jisté je, že kotel bude na svém místě, ať se děje, co se děje. I Jarda Kalla by měl být u toho, jak potvrzuje v rozhovoru. Jako malý bonus na závěr jsou postřehy z pozápasové debaty s oběma modrobílými trenéry.

Jardo, na úvod bych se rád zeptal, jak se vůbec dá okomentovat zápas, který jsme dneska viděli?

Tak my jsme čekali, že oni přijedou v plný sestavě, nakonec jim chyběl snad Vrbata s Divíškem, to bylo trochu překvapení. No nehráli moc dobře, čekali jsme, že to odehrajou líp...

Překvapilo mě, že oni nenasadili téměř žádné juniory, byli téměř kompletní a proklamovanou přípravu na baráž, odehráli úplně bez zájmu. Tušíš proč?

No jak už bylo řečeno, chyběli jim dva hráči ze základu, ale to není důvod. Asi to bude tím, že my jsme v klidu a je čeká ta baráž, ve který to budou mít zřejmě dost těžký.

Je po sezóně, nepříliš úspěšné a proto bych se chtěl zeptat, jestli si uvědomíš moment, kdy sis ty osobně řekl, že to bude zase o bytí a nebytí?

Tak nevim, kdy to přesně takhle bylo, protože ta sezóna byla fakt těžká. Důležitej moment byl, když vypadli Jarda Mrázek a Víťa Bílek hned na začátku. Myslim, že příprava byla dobrá, měli jsme dobrou fazónu a tyhle dva hráči byli klíčoví z tý naší lajny. Tam si myslim, že to hodně chybělo.

Chci se ještě zeptat, jaký máte teďka program. Jsou naplánované ještě nějaké akce na ledě?

Dneska tímhle zápasem to skončilo a trenéři, ani my nevíme, co bude dál. Bylo nám řečeno, že přibližně 25. dubna se začně trénovat na suchu, ale nikdo neví nic konkrétního.

Budou se zřejmě řešit i smlouvy. Ty máš smlouvu ještě na příští rok?

Je to tak. Mám ještě jeden rok smlouvu.

Měj se, díky!

Čau, díky!

Ještě takový malý bonus na závěr. Po posledním zápase se v kutlochu stavili Petr Tatíček alias Táta a Jiří Kopecký alias Matěj alias naši lodivodi. Velice pěkné gesto, kterým chtěli poděkovat za neutuchající podporu, patří všem kotelníkům nejen těm v tu chvíli přítomným. Bavili jsme se o minulosti, budoucnosti a rozhovor se nesl v uvolněném duchu po zachráněné sezóně. Bohužel damoklův meč nejasných zítřků trochu kyselil atmosféru. Stačili jsme probrat plánovaný návrat Petra Tenkráta, nejasný návrat Jaromíra Jágra i chuť obou pánů pokračovat na lavičce Kladna. Oba ocenili přístup skutečných fanoušků a naopak kroutili hlavou nad sprškou adresných nadávek, které přilétají z řad sedících diváků na tribuně JIH. To už se bohužel stalo dlouholetou tradicí. Poměrně velkým překvapení (alespoň pro mě osobně) byli výpady ústeckých hráčů a funkcionářů proti Kladnu. V návaznosti na to je mi baráž šumák a oustečtí, nechť raději zůstanou v pralese. Příští dny ukáží víc.