Kladeňáci sobě! Zakončení sbírky


Autor: zeliii - Datum: 21 Duben 2016

Vše skončilo opět poněkud brzo a nemile. Podobně jako loni, snad už se konečně poučíme. Nám to tak trochu zhatilo další plány. Jak na oživení a prezentace v hledišti, tak i na věci kolem sbírky. Pár věcí bylo vymyšleno, holt si je schováme na příště. Čili to vše tak nějak šlo do vytracena. Vykašlat jsme se ale na všechno nemohli. Sbírka vrcholí, v článku podrobnosti...

 

 

AKTUALIZOVÁNO: Je nutné se ale ještě ohlédnout za tou únorovou sobotou. I když s odstupem, tak musíme, vynechat to nelze. Sice počasí tehdy úplně nepřálo, ale vše se povedlo a klaplo podle plánu. Utkání mládežníků, exhibice fanoušků i večerní koncert, kterým vše korunovali chlapci z Vnitřního faktoru. Je potřeba dodatečně poděkovat těm, kteří nelenili, dorazili a podíleli se. Fanouškům a divákům všem. Z pozvaných osobností jmenovitě: Milanu Novému, Pavlu Paterovi, Jirkovi Kamešovi, Michalu Havlovi, Josefu Zajícovi a Petru Procházkovi. K celé akci vyšlo na kladenských serverech několik článků: Kladenský deník - poprvé, Kladenský deník - podruhéKladenské listy. K prohlédnutí je obsáhlá Benyho galerie. Za tohle vše díky!

Celostránkový článek ke sbírce (mmch. reakce na ní se objevily i v nejrůznějších komentářích a blozích) z pera Andyse se objevil i ve studentském časopise Generace20.

Sbírka se začátkem února rozběhla čile a jela slušným tempem, co den, to navýšení. Suma sumárum do kasičky a na účet jsme za první měsíc nashromáždili přes 75.000 korun. Po vypadnutí z play-off pochopitelně upadla i aktivita. Nelze nijak zastírat, že vše bylo navázáno na co nejzazší pokračování hokejové sezóny. Pochopitelně, možná troufale, ale jak jinak... Během pár týdnů vystřídala velká hokejová očekávání úměrně nemalá zklamání a tím pádem útlum. Útrum. Tak to prostě je. Led rozpuštěn. Proběhly změny v klubu i v kádru, další se dají očekávat. Léto bude opět zajímavé, ostatně jako vždy.

Co se týká fanouškovské pomoci mládežníkům, tak i když vše nabralo jiný směr, tak cíl byl dopředu daný a nic se na něm nezměnilo. Jednou jsme to rozjeli, tak to i podle plánu dorazíme. Někteří činitelé měli v nedávné době potřebu naší snahu bagatelizovat nebo dokonce označovat jako neseriózní s poznámkami, že tuto sbírku organizujeme na povel klubu, že snad si klub dělá sbírku na sebe. Nesmysl! Každý může mít názor svůj, ale takové vymýšlení je zbytečné, notabene jeho prezentace v tisku. Tak to prostě není! Jedeme si v tom sami ve snaze podpořit kladenský hokej dle svého, naší nejlepší vůle a možností. Je na tom něco špatně? Ať to udělá každý tak a bude dobře.

Jak jsme avizovali na začátku, je naplánováno i zakončení celé věci. A to se teď blíží. Konkrétně v sobotu 30. dubna v Auto Da Fé, kde se uskuteční benefiční trojkoncert. Od 19 hodin zde postupně vystoupí - Pictor, Všechno špatně a Synové výčepu. Všechno to kapely se spřízněnými hokejovými dušemi. Vstupné na celou akci je čistě dobrovolné a vše co vybereme bude vhozeno do pokladničky na podporu hokejové mládeže. Každého příchozího a přispívajícího návštěvníka bude čekat u vstupu malá/milá pozornost. Proběhnou vystoupení a o půlnoci pak bude sbírka oficiálně ukončena. Zábava pochopitelně bude pokračovat...

Jako předakce před akcí se uskuteční beseda s Pavlem Paterou, nově hlavním trenérem Áčka a jednatelem klubu. Společně s ním by měl dorazit i jeho asistent na lávce František Kaberle ml. Setkání se uskuteční od 16:00 v Auto Da Fé. Bude tak prostor pro jakékoliv dotazy a snad se dozvíme i nějaké dosud neodtajněné novinky. Večer následuje zmíněný benefiční trojkoncert. Zveme všechny!

- - -

Událost na Facebooku - prosíme sdílejte, posílejte dál.
Plakátek k akci - přiložen pod článkem ke stažení.

- - -

Veřejná sbírka za účelem "nákup sportovních potřeb pro mládežnické oddíly Rytíři Kladno a PZ Kladno" probíhá od 1. 2. do 30. 4. 2016 a to těmito způsoby:

- převodem na transparentní účet 2800918580 / 2010 - odkaz
- v hotovosti do přenosné pokladničky - foto

(Veškeré podrobnosti ke sbírce, včetně dokumentů, najdete v úvodním článku)

Kasička bude již jen a pouze na této akci, ale můžete stále zasílat obnosy převodem (viz. níže). POZOR: Posílejte jen do pátku 29.4.! Cokoliv dorazí na účet po 1.5. včetně, nemůže být započteno a bude vráceno.

- - -

Konečná částka bude zveřejněna v prvním květnovém týdnu zde na stránkách a rovněž budeme informovat o dalším plánovaném postupu ve věci sbírky.
 

PřílohaVelikost
plakat_30_4.jpg835.57 KB
plakat_30_4.pdf3.07 MB
Tags

Kulturní přesahy

NA LED! Hokej a bruslení v obrazech

Fenoménu hokeje a bruslení ve výtvarném umění se věnuje nová výstava Národní galerie Praha, která pro návštěvníky znovu otevírá Palác Kinských na Staroměstském náměstí. Výstava představí téměř sto prací napříč různými výtvarnými technikami a médii z českých institucionálních i soukromých sbírek. K vidění budou od 26. dubna do 27. října jak malby starých mistrů, tak díla současných českých tvůrců.

 

www.ngprague.cz

Facebook

Komunita

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!