Kladenská herní vyspělost opět předčila brutalitu

Autor: zděnda - Datum: 26 únor 2008

Den po vydařeném úvodním zápasu předkola se opět naši postavili svému soupeři v sérii s nadějí, že vybojovanou domácí výhodu dvou zápasů využijí naplno. Utkání předcházely dohady o tom, zda byla Plzeň v závěru minulého zápasu poškozena či ne a názory se různily, i když já mám v tomto ohledu jasno. Dále to pitvat nehodlám. Na pořadu byl nový zápas, nové souboje, nová překvapení.

Do utkání jsme vstoupili aktivně a zároveň nebojácně, což vnímaly celé ochozy, které hned ve čtvrté minutě mohly aplaudovat. Osvědčená dvojka P+P vnesla klid mezi modrobílé, když Prochy nekompromisně prostřelil Romana Málka. Za chvíli mohl Gagy napodobit Procházku, žel Málek tentokrát kryl. Následovala série vyloučení na obou stranách, které ani jedno z mužstev nedokázalo potrestat. Získávali jsme převahu a Plzeň se opět začala barvit do své klasické rudé před očima. Tvrdé zákroky za hranicí únosnosti přišly tentokrát velice brzy. Jako první to odnesl Bělka, načež byl spoluhráči „odnesen“ na střídačku. Do konce třetiny pak opět následovaly dvě nevydařené přesilovky na obou stranách, nicméně naši kontrolovali hru a publikum s napětím vyhlíželo k třetině druhé. Ta na svém začátku nepřinesla mnoho zajímavých momentů, až na obligátní nečistou hru hostů, za kterou postupně putovali na trestnou Adamský, následován Posmykem. Do třetice dále neudržel nervy na uzdě Vampola a hrálo se opět proti třem. Naši bohužel nebyli schopni nabízenou výhodu využít, což nepatrně znervózňovalo domácí diváky. A pak to přece přišlo! Přesně v polovině utkání vypálil bombu od modré David Hájek, kterou tečnul do branky Hornič. Záhy v rámci kompenzace putovala na trestnou dvojka Gardoň-Rudovský a to najednou, takže Plzni se naskytla ideální možnost výsledek zkorigovat. Touto možností naprosto pohrdla anebo chcete-li tuto možnost jsme ji nedovolili a Kopr nadále držel čisté konto. Následovaly minuty plné rozčarování. Rozhodčí, kteří již nějakou tu chvilku nezvládali svoje funkce, opět opakovaně posílali domácí do oslabení i přesto, že zákeřná hra Plzně bila do očí. Nu což. Oslabení jsme přestáli, následné alibistické vyloučení Matějovského nevyužili. Tribunami peskovaná Plzeň odjížděla do kabin za stavu 0:2. Třetí třetina začala opět opatrněji z obou stran a plynulou hru de facto rozetnula až píšťalka jednoho z hlavních sudích, to když na trestnou zamířil Švícko. Jenže Plzeň selhala i v další přesilovce a P+P opět dokázali, že zdaleka nepatří do starého železa. Jako přes kopírák si to dali opět s Prochym, coby zakončovatelem. A evergreeen pokračoval. Hosté prasili bez trestu až do okamžiku, kdy Poskmyk dostal 2+10. Následně šel ven Hájek, následován za pár vteřin plzeňákem, takže síly zůstaly v podstatě nezměněny, tudíž jsme hráli přesilovku a tu jsme díky duu Kalič-Nádraží využili. Díky průběžnému skóre 4:0 bylo prakticky rozhodnuto. Ale byli tu ještě aktéři hlavních rolí Turčan a Mikula. Z naprosto nepochopitelných důvodů neustále posílali do čtyř nás, i přestože řadu zákroků za hranicí pravidel měli na svědomí hosté. Převahu jednoho muže tentokrát plzeňští využili a vsítili svůj první gól utkání. Dvě minuty poté přišla další korekce a bylo to rázem jen o dva. Nicméně na zvrat už vybušení hosté neměli síly a tak opět přišla z jejich strany na řadu alespoň power-play, kterou ukončil jedenáct vteřin před koncem Patýz po asistenci Ríši Diviše.
Ve chvíli, kdy píšu tyhle řádky jsem se dozvěděl, že řádění plzeňských ragbistů odnesl Martin Ševc a to je myslím to, čeho jsme se všichni obávali. Doufám, že naši středu ve zdraví přežijou, protože tenhle hokej je nechutnej a připomíná mi hokejový film Youngblood. Modří už vědí, ostatní nechť tento jinak nepříliš povedený archivní snímek shlédnou, ale všichni stůjme za Kladnem! Tenhle tým na to má a stačí mu jeden krok.

Facebook

Komunita

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!