Libor Procházka: Lidem by měli rozdávat párky zadarmo!

Autor: zděnda - Datum: 21 únor 2011

Nedělní večer byl opravdu příšernou ukázkou toho, kam může kladenský hokej ještě letos klesnout. Nikdo nepředvedl nic a chyboval naprosto každý. Vyhraný zápas jsme luxusně zazdili a marnému Litvínovu naservírovali tři body na zlatém podnose. Věřím, že tohle už bylo dno a v play out uvidíme jiný mančaft. Kdo tomu nevěří, ten to má blbý. Co na to Libor?

Libore, tohle bylo strašný. Co se stalo proboha?

No...hele, to už je vostuda jak prase, k tomu už není co říct. Já nechci bejt chytrej, ale je to kolektivní sport. Jednou udělá chybu ten, jednou ten a my se na nich střídáme dokolečka. Jednou jsou to polochyby, jindy větší chyby a 3:1 pustit doma, to jako nevím co říct. Jestli je to lehkovážnost nebo jsme měli fakt takovej strach o výsledek.

Podle mého názoru byl Litvínov marnej, tak kde byl problém?

Noo, je to tak. Oni si přijeli jenom zahrát. Hráli na půl plynu, jak nějakej přátelák a my je nejsme schopný porazit. O to je to tragičtější. Litvínov ani nebojoval, prostě na půl plynu.

Můžu se zeptat, proč nehrál Milan Toman?

Mám dojem, že má něco s tříslama, tak proto chyběl.

Upřímně se tě zeptám, jaká je nálada v kabině?

No je to hodně špatný, z týhle situace nikdo radost nemá, ale čeká nás teď dvanáct těžkejch zápasů. Neměli jsme tohle dopustit, ale stalo se. Spíš je mi líto těch lidí, který přijdou a musej strpět tohle už poněkolikátý. Vlastně to celý poslední kolo jsme vůbec nevyhráli. Sportovní ostuda je to už obrovská, hrozně špatně se to rozdejchává.

Uvědomujete si vůbec, že hrozba pádu do baráže je skutečně reálná?

Hele, možná si to někdo uvědomuje až moc a pak mu to i svazuje ruce. Já nechci nikomu sahat do svědomí. Osobně už jsem si něčím prošel, hrál jsem baráž ve Švédsku, jednou tady v Čechách. Já si to během zápasu třeba nepřipouštim a řikám, nechci nikomu sahat do svědomí.

Poslední věc. Co bys vzkázal fanouškům a lidem v ochozech, aby příště přišli zas a nelámali hůl?

Já nevim, snad bych rozdal každýmu párky zadarmo. Řeknu ti, já bejt fanoušek, tak už sem asi hodně dlouho nechodim. Je mi jich líto upřímně, protože letos bylo fakt minimum zápasů, kdy jsme vyhráli a za něco to stálo. Fakt takhle blbou sezónu za těch dvacet let, co hraju hokej, nepamatuju. Ale co se dá dělat, člověk zažil dobrý sezóny, kdy to šlapalo, tak si asi holt musí vyžrat i to špatný.

Děkuju za upřímný slova a ať to zlomíme!

Děkuju, ahoj.

Povinná četba

HLAVNĚ NESPADNOUT!
Stephen Foster
Muž, jeho syn a jejich fotbalový klub
V tomto ironickém vyprávění o fandovské posedlosti, pojednávajícím o islandských majitelích, věčně se střídajících trenérech, neschopných hráčích, indických koláčích a stadionech, které se vyrovnají tomu nejlepšímu z východoněmecké architektury, se jistě poznají příznivci podřadných klubů z celého světa.