Martin Falter: Za přízeň fanoušků jsem moc vděčný!

Autor: zděnda - Datum: 04 leden 2011

Dlouho to nevypadalo tak, že bychom měli dnes brát větší počet bodů. Zarputilost společně s trpělivostí nám však přinesla ovoce. Perníček hostům zhořkl, i přestože obrazně nebyli horším týmem. Ale naše squadra není předurčena pro to stále tahat za kratší konec extraligového provázku. Dva body jsou doma a je nám opět veseleji. Je však více než nezbytné neusínat na vavřínech, stále nám jde o každý bod. Nepolemizuje o tom ani Martin Falter.

Martine, má první otázka je prostá. Jak viděl Faltič dnešní zápas svýma očima z brankoviště?

Tak zápas to byl určitě těžký, jako všechny v poslední době a pro nás se šťastným koncem. Myslím si, že jsme nehráli špatně, ale ty Pardubice se občas dostávali do přečíslení, protože my dost často propadáme, ale do tlaku jsme se dokázali dostat. Druhou třetinu jsme byli podle mého názoru aktivnější, ale bohužel jsme dvakrát inkasovali. Ale takový bývá hokej. Hodnotím to s malým odstupem, ale výsledek mluví jasně.

A jak by Martin Falter ohodnotil dnes sám sebe?

No nebyl to lehký zápas. Ono tam nebylo tolik střel jak jindy, ale když už bylo něco, tak to byly poměrně složité okamžiky. Nevím, jak ten první gól, on byl docela z dálky, já ho viděl pozdě, ale podívám se na to na videu. Trefil to asi pěkně a chytat by se to z takové vzdálenosti asi mělo. Pak už těžko říct, ono je vždycky lepší, když je ten gólman pod palbou. A Pardubice zbytečně nestřílely a čekaly na šance. Nestřílely, jak se říká na pozdrav pánbůh.

Mám pro tebe speciální otázku. Byl bys radši za post jedničky, který momentálně máš nebo bys byl radši dvojka při nějaké vítězné sérii?

Tak to je jednoduché. Každý gólman chce chytat a zároveň také vyhrávat. Já si nemyslím, že ty naše výsledky jsou nějak špatné. Bohužel pár utkání nám uteklo a s nimi i dost bodů. Kdybych si měl napočítat jenom ty "jednobodové", tak jich bude tak šest. A Vítkovice ty počítám určitě za ztracené body tři. Když vedeš 3:0, tak to musíš dotáhnout do konce. Ale jinak jsme podle mého názoru žádný zápas vyloženě nepropadli. Jsem každopádně rád, že chytám.

Tak to mám pro tebe další dobrou zprávu. Za měsíc prosinec jsi byl vyhlášen kladenským fanklubem hráčem měsíce. Co ty na to?

Jo? (upřímný úsměv) Takže fanouškům určitě děkuji za podporu, protože tahle cena mě ohromně těší. Kladenští fanoušci opravdu chodí i přesto, že se plácáme, tam kde jsme a fandí a podporujou. Chtěl bych vám za to moc poděkovat.

A s jakým přáním pojede Martin Falter do Brna?

Do Brna? No urvat nějaký bodík. O to se snažíme všude, kde venku hrajeme. A každý bod z Brna je podle mě zlatý. Nebudu velkohubě říkat, že jedeme pro vítězství, ale pro nějaký bod jedeme určitě.

Martine, já ti moc děkuju za povídání. Měj se!

Já taky moc děkuju, ať se nám daří!