Milan Toman: Nikdo nám nebude brzdit na gólmana!

Autor: zděnda - Datum: 01 Říjen 2011

Jako já tohle nesnášim. Tým plný žoldáků, kde abys hokejového ducha pohledal, si na nás vezme první body v sezoně. Nu co už, stalo se. Jeden je bod je málo, ale lepší než nic. Tragický výkon rozhodčích doprovodil nepěkný hokej z obou stran, nic moc na chválení. Milan Toman ale našel na večeru i pozitivní stránky.

Tak jak bys to dneska zhodnotil, Milane?

No já myslim, že rozhodli naše neproměněný šance. Nic v tom jinýho nejde moc hledat. Já jsem teda ten boleslavskej gól neviděl, ale přišlo mi, že tam neměli nějaký extra šance. Možná, že pak se dostali trochu do hry díky přesilovkám, ale spíš bojovali. Na začátku ale bojujou všichni, to není nic divnýho. Přesto si myslím, že jsme měli dost příležitostí na to, aby jsme jim včas odskočili.

Jak myslíš, že se na dnešním výsledku podepsala urputná boleslavská obrana?

Tak oni dostávali v posledních zápasech hrozně gólů, takže není nic divnýho, že to tak zavírali. Ale i přesto, že jak řikáš, hodně bránili, tak ty šance tam byly, bylo to prostě spíš o nás a jejich gólmanovi.

Byly tam od nás vepředu chyby. Ale ty kiksy se děly podle mě i v obraně...

No tak dostali jsme jeden gól, takže jestli to vypovídá o špatný hře v obraně. Hele jasně, ty individuální chyby určitě, ale to se stává. Je to zkraje sezóny vždycky urputnej hokej, tak prvních deset kol vždycky. Bylo dost vedro a ten led nebyl nic moc. Já si vybavuju, že jsem asi v patnáctý minutě vyvážel puk, už jsem přemejšlel, komu ho dám a najedou koukám, on je půl metru za mnou. Tak to je šílený. Ale s tim nic neuděláš, protože tam se udělá taková vlhká tříšť a ty pak tlačíš nejen puk, ale i tu srágoru. Proto třeba blbě nahraješ.

Měl jsi tam dneska takovou ostřejší výměnu názorů s boleslavským Vrbatou. O co šlo?

Hele, to stává. Neměl brzdit na gólmana. Chábič to držel a kdyby zabrzdil o metr vedle tak dobrý, ale takhle ne. Beci musí takovejm týpkům dát najevo, že tam nemá jezdit. Když mu ještě navíc dá takovou čočku tim sněhem, tak se nemůže divit.

Co jsi řikal na tu návštěvu, na kostce dva a půl...?

Nevadí, hezký. Lidi fandili, já myslim, že v pořádku. To se dá pochopit, když je ta televize. Ale ty lidi tady stejně fandí, což je hezký. Myslim, že nás hnali, pomáhali nám, škoda, že jsme to nezužitkovali.

A jak na Třinec?

Na tom začátku sezóny je výhoda, že když jednou vypadneš, tak to můžeš dohnat a je jedno, jestli hraješ doma nebo venku. Když budeme dodržovat ten systém, kterej tady máme, tak to zafunguje. Určitě tam jedeme něco uhrát.

Supr. Milane, děkuji ti, ať se daří!

Díky, ahoj.

Povinná četba

HLAVNĚ NESPADNOUT!
Stephen Foster
Muž, jeho syn a jejich fotbalový klub
V tomto ironickém vyprávění o fandovské posedlosti, pojednávajícím o islandských majitelích, věčně se střídajících trenérech, neschopných hráčích, indických koláčích a stadionech, které se vyrovnají tomu nejlepšímu z východoněmecké architektury, se jistě poznají příznivci podřadných klubů z celého světa.