Milan Toman: Žádná depka není, nálada je bojovná!

Autor: zděnda - Datum: 27 Září 2010

Jako sranda to není a nula v kolonce vstřelených gólů je tristní, ale situace není tak horká, jak by se mohlo zdát nebo jak by si asi někdo přál. Tomič mluvil klidně, rozumně a hlavně s vidinou lepších výsledků. Spousta hráčů je prostě mimo hru. Snad už se začnou vracet. Vyhrožovat baráží momentálně nemá smysl. To nepomůže nikomu. Takže o čem, že jsme se to vlastně bavili?

Milane, kde se dají hledat příčiny večera bez branek?

Po pravdě, spousta hráčů nám chybí. To bylo to nejhorší, co se nám mohlo stát, že jsme odehráli celou přípravu pohromadě a pak přijde tohle. Jako kluci nehrajou špatně, ale přeci jenom je rozdíl odehrát dva měsíce s někym v lajně a pak to zas přehazovat. Ale to je náš problém, musíme jít dál. Ale po pravdě dneska tady Budějovice hrály moc dobře. To střední pásmo držely a i v třetině tam kluky moc k ničemu nepustily. A když už jsme nějakou tu šanci měli, tak ten Kuba Kovář je podržel. Proto je tam ta nula. V ničem jiným to nevidím. Diváci sice pískali, ale já to chápu, chtěj vidět vítězství. Podle mě jsme ale šedesát minut hráli dobře. Šli jsme do nich, akorát nebylo extra kam. Ten poslední závar, ono by to stejně nic neřešilo, bylo by to na 2:1, ale tam přesně vidíš, že i kdyby se hrálo ještě dvě třetiny, tak my toho góla prostě nedáme. Na druhou stranu já jsem viděl dvacet hráčů a nikdo z nich to nevzdal. Nevim, jak jste to viděli vy. Navíc když vezmeš ty jejich dva góly, my se na gól strašně nadřeme, ale to prostě patří k tý situaci, kterou teďka prožíváme.

Teď nás čekají další dva domácí zápasy v řadě. Nebude vám to nějak svazovat nohy, ruce? To očekávání bodů myslim, víš?

(kroutí hlavou) Já ti mám pocit, že tam nikdo není nějak vyklepanej. Pochopil bych to, kdyby jsme si třeba šedesát minut nebo dvě třetiny nenahráli. Takovou krizi jsem zažil právě v Budějovicích. A to musim přiznat, protože to bylo vážně nechutný. Tam to ale bylo něčim jinym. To tady je skvělá parta. Tam byl nějakej Slovák a neskutečný lidi v kabině, tam to bylo fakt strašný a vůbec jsme si nenahráli. Depka, lidi pískali od první minuty. Takhle já to tady necejtim. Holt chybí ten gól, nic jinýho v tom není. A navíc spousta mladejch kluků potřebuje trošku k tomu sebevědomí ten gól. Trošku to vedení. My furt prohráváme nebo je to 0:0, což je pro ně trochu zdrcující.

Vidíš, já jsem v další otázce chtěl zeptat na to, jaká je nálada v kabině...

...samozřejmě bojovná. Nikdo nemá samozřejmě vysmáto, ale žádná depka. My chceme vyhrát každej zápas, to nadšení tam je a hlavně parta je dobrá. Tady to funguje, včetně trenérů a dalších věcí. Průšvih jsou prostě ty zranění, protože teď si to jako by zase znovu sedá a ke vší smůle ještě dostáváme trošku blbý góly. Naopak na obrovský šance se natrápíme a nedáváme je. To je jedinej rozdíl.

Ani nebyl nějaký kartáč, když jste se teď zavřeli v kabině?

Tam nebylo nějaký dusno. Něco jsme si k tomu řekli i pan Volf nám k tomu něco řekl, ale spíš jako do pozitivna. Ono zase když se podíváš na tu naší aktuální soupisku, tak tam jsou 3-4 starší hráči a zbytek jsou vesměs mladý, nadějný kluci. Tohle je pro nás trochu nevýhoda. Ale určitě uvidíte, že až se nám podaří vést dva tři nula, tak to budou neskutečný věci. Ale ty kluci se taky potřebujou naučit hrát hned zkraje. To je všechno zkušenostma.

Ještě bych se rád zeptal, ty jsi hrál poměrně dlouho v Budějovicích, je to pro tebe jiné hrát proti nim nebo je to zápas jako každý jiný?

Ne, vůbec. Já jsem odtamtud odcházel, když se tam všechno měnilo, trenéři, vedení a tak dále. Opravdu ta poslední sezóna, to byl vrchol, co jsem tam zažil. Plno nechutností hlavně. Maximálně můžu vzpomínat na ty lidi okolo, co jsem tam poznal. Tam popravdě ten kotel, to jsou úžasný lidi. Ale ono je to asi všude tak. Ty jediný drželi za tím týmem celou dobu, ale jinak já už tam třičtvrtě týmu už vůbec neznám. to není tak jako, když se řekne, že jdeš hrát proti svejm bejvalejm. Oni tam tenkrát ten mančaft, co jsme vyhrávali, tak ten rozprášili a je tam jinej trenér, takže úplně normálně.