My jsme Kladno a ne cirkus aneb tým je víc než jednotlivec!

Autor: zeliii - Datum: 01 únor 2018

Když se objevila informace o ukončení působení Jaromíra Jágra v Calgary a jeho návratu na Kladno, nebylo snad kladenského fanouška, kterého by ta zpráva nepotěšila. Slavná „osmašedesátka“ se vrací domů a pomůže Kladýnku v rozhodující fázi sezóny. I když visel (a stále visí) otazník na Jágrovým zdravotním stavem, stále to byla minimálně morální vzpruha pro nás všechny, kteří marně vyhlíželi aspoň nějaký světlý okamžik uplynulých sezón, ve kterých jsme dvakrát vypadli ve čtvrtfinále a jednou v semifinále, čímž jsme se zařadili jen k lehkému nadprůměru pralesní ligy.

Když se začalo mluvit o možném přesunu zápasu Benátek do Liberce, nebrali jsme to moc vážně, změnu musí odsouhlasit i náš klub a proč vyprodávat halu klubu, se kterým ani nehrajeme soutěž. Události však nabíraly čím dál tím víc estrádnější směr. Benátky chtěly najednou postavit Nedvěda, který tři roky nehrál zápas, najednou se probudila Česká televize, že chce zápas odvysílat i kdyby Jágr udělal jen jedno kolečko na ledě. Proč nevysílala naše jiná utkání? Třeba s Budějicemi, se kterými mají zápasy rozhodně větší kvalitu než s farmou Liberce. Stále jsme však věřili, že náš klub nebude nikomu dělat klauna a upřednostní zájmy jak hráčů, tak fanoušků. Bohužel se tak nestalo.

Zásadně nesouhlasíme s přesunem zápasu do Liberce a podílení se na cirkusu, který chtějí mnozí okolo Jaromíra Jágra a tím i našeho klubu dělat. Pokud si chce Nedvěd udělat rozlučku s kariérou, může si uspořádat přátelské utkání a pozvat si tam, koho chce, klidně i Jágra. My ale bojujeme o co nejlepší pozici do play-off, baráž a hlavně extraligu! Čtvrtým rokem tvrdneme v pralese a ještě ani jednou jsme se nepodívali aspoň do baráže. Ale i trpělivost kladenského fanouška má své meze. Místo toho, aby se klub postavil za své věrné fanoušky, kteří pravidelně chodí i na prales, jezdí ven na neatraktivní soupeře (mimo jiné do mrazivých Benátky, kam průměrně nechodí ani 300 lidí) a umožnil jim užít si zápas v Benátkách, kde můžeme klukům vytvořit domácí atmosféru, a třeba i odčinit poslední dva zápasy s hrozivým skóre 0:10, tak byl upřednostněn fanoušek liberecký, kterému byl Jágr strčený až před nos, zatímco my musíme cestovat dál, a zájem Nedvěda mít rozlučku před zájmem našeho týmu uhrát důležité body v boji o 3. místo v tabulce. Benátkám o nic nejde, je to jen farma pro mladé hráče bez ambic a šance se probojovat do play-off, ale nám jde o extraligu!

My fandíme Kladnu jako týmu, ať za něj hraje kdokoli, ať hrajeme prales a ať hráči předvedou sebevětší výbuch na ledě. Stejně se sebereme a další zápas stojíme na svých místech a znova ženeme hráče do boje, znova je jedeme povzbudit ven a jdeme vytvářet další choreo. Mysleli jsme, že to neděláme jen pro sebe, ale i pro klub. Že hráčům pomůže, když je i venku povzbudíme a ideálně jim i venku dopřejeme domácí prostředí. Místo toho strkáme Jágra fandům v Liberci, kteří s námi ani nehrají soutěž a místo 100% snahy uhrát body dostala příležitost Nedvědova rozlučka. Proč se tedy máme nadále snažit, když při první příležitosti nás i ambice na body klub stejně hodí přes palubu a vše jede podle Libereckých not?

Přežili jsme už spoustu věcí a přežijeme i Nedvědovu šaškárnu v Liberci. Ale každý z nás má hranici, u které si řekne dost, tohle nemám zapotřebí, končím. Zatím tam ještě nejsme, ale s každou negativní věcí se k ní neustále blížíme. Na Jágra zaplníte zimák i bez nás věrných fanoušků, ale bez něj to tam táhneme sami. A pokud neuvidíme opravdovou snahu o postup a vykašleme se na to, nezbude na zimáku už vůbec nikdo.

Dělá klub opravdu VŠECHNO proto, abychom letos postoupili? Pokud se to nepodaří, naplní skutečně slib koncepce a udrží opory letošní sezóny a trenér Hořava dostane příležitost tým dál stavět? Ne slova, ale činy rozhodují o tom, jestli jsme stále „to Kladno“, které touží sbírat hokejové úspěchy. Příměrem od kolegů fotbalistů je tento apel taková žlutá karta, zdvižený prst, že ne všechno je v pořádku. Máme za sebou 4 neúspěšné sezóny (sestup a třikrát vypadnutí už v play-off) a chtěli bychom už také zažít nějaký ten náš hokejový úspěch. Tím ovšem není to dělat šašky při Nedvědově rozlučce.

My jsme Kladno, nejsme cirkus!

(společné prohlášení zástupců Fanklubu Poldi Kladno a neformálního spolku Haldaři, sepsal Mat)

na Vsetín do Brna

Busem každý den tam i zpět, podrobné informace včetně cen a přihlášek najdete odkazech níže:

NE 21.4. odj. 12:30 od ZS

PO 22.4. odj. 13:00 od ZS

Info ke vstupenkám: Zájemci nechť kontaktují Astixe nebo Zelího mailem či přes soukromou zprávu.

Kliknutím na banner výše budete přesměrováni na přehled všech plánovaných venkovních výjezdů, podrobné info a přihlašovací formuláře. Prosíme sledujte, průběžně upřesňujeme. Info se bude objevovat i na diskuzi.