Nejasná zpráva o stavu kladenského hokeje (2. část)

Autor: Clouseau - Datum: 06 listopad 2009

Jak bylo avizováno a domluveno předem, dnes jsme se sešli na schůzce s hráči ve složení Jaroslav Zelenka (zelí), David Švejda (Clouseau) za Fanklub a Pavel Patera, František Kaberle a Jan Eberle za hráče. Na tomto setkání jsme samozřejmě chtěli probrat situaci nahlíženou současnou optikou a informovat hráče o našich názorech a postojích a vysvětlit jim situaci zase z našeho pohledu.

Samozřejmě jsme navázali na naši včerejší schůzku s Otakarem Černým (viz článek), o jejíchž výstupech hráči ještě přesně nevěděli, nestihli si to přečíst. Řekli jsme si tedy, jak to včera probíhalo a o čem jsme se bavili a chtěli slyšet jejich názor. Hráči nám potvrdili, že problém v kabině není a že oni sami za trenérem stojí. Chybu vidí sami u sebe. V týdnu měli pohovory, u kterých byl generální manažer i prezident klubu. Doufejme, že se to projeví i na ledě.

Hráči jsou si vědomi současné situace a vědí o sobě, že se jim nedaří a že nedávají góly. Franta Kaberle nás ujistil, že teď během reprezentační pauzy všichni makaj na víc jak sto procent, tréninky mají dvoufázové, hodně se soustředí na přesilovky. O těch jsme se bavili obšírněji. První fáma, kterou nám vyvrátili, je o tom, že Pavel Patera rozhoduje o tom, kdo kdy půjde na led. Pavel nám vysvětlil, že o systému hraní přesilovek se samozřejmě s trenérem baví a diskutuje během tréninků, ale během zápasu určitě ne. Rozhodně to prý není tak, že by řekl "chci tam Prochyho a Froldu, Horniče tam teďka neposílejte". Když jsme se zeptali Honzy Eberleho, proč na ně nechodí jejich formace, namítl, že je předtím netrénovali a nespecializovali se na ně natolik, aby měli připravené a secvičené něco zvláštního. Pavel Patera později prozradil, že teď během reprepauzy piluje přesilovky "zelená lajna", což je právě čtvrtý útok.

Mluvili jsme o komunikaci klubu s veřejností a o všeobecné informovanosti. Kupříkladu Pavel Patera uznal, že oficiální stránky jsou neaktuální a že už na ně kvůli tomu ani nechodí. Jedním dechem dodal, že není nejmenší problém se domluvit s kýmkoliv z nich, aby se ihned po zápase objevil jeden dva rozhovory na stránkách. Je to chyba vedení a marketingu klubu, že tomu tak už dávno není. Hráči tak jako tak chodí na tiskovky. V tomto ohledu byli všichni vstřícní a na místě jsme se domluvili, že se tohle zlepší a oboustranná informovanost bude fungovat. Slíbili jsme si také, že až hráči nebudou mít tak nabitý hrací kalendář, uspořádáme nějaké setkání s fanoušky, v tom problém není, vše se dá domluvit.

Nasazování jednotlivých formací do zápasu a jejich výkonnost. To jsou spíš otázky na trenéra, se kterým se pokusíme sejít během příštího týdne. Říkali jsme, že je škoda nevyužít čtvrté lajny a její formy. Honza Eberle soudí, že toho času začínají dostávat víc a věří, že to bude ještě lepší. My tedy doufáme, že prostoru dostane "zelená" ještě mnohem víc než teď a než si Honza představuje.

Omluvte prosím stručnost tohoto článku, píši jej ve spěchu. Ale slíbil jsem, že tu bude. Poprosím zelího, aby mne případně doplnil. (Vše podstatné je zde - pozn. Zeliii)

Závěrem. Schůzka byla původně naplánována z jiného důvodu. Chtěli jsme hráče seznámit s naším postupem a formou protestu, kterou máme připravenou. Ovšem dnes ráno se nám ozval prezident klubu Jaromír Jágr st. (volal mi na mobil) a dohodli jsme se, že si dáme schůzku. Věřím, že tato schůzka proběhne v příštím týdnu.
S hráči jsme se tedy vzájemně informovali o tom, jak to bereme a domluvili jsme se a slíbili si, že od této chvíle bude komunikace a spolupráce fanoušků fungovat a že tomu vytvoříme platformu.

V pondělí zveřejníme pokračování tohoto seriálu.

na Vsetín do Brna

Busem každý den tam i zpět, podrobné informace včetně cen a přihlášek najdete odkazech níže:

NE 21.4. odj. 12:30 od ZS

PO 22.4. odj. 13:00 od ZS

Info ke vstupenkám: Zájemci nechť kontaktují Astixe nebo Zelího mailem či přes soukromou zprávu.

Kliknutím na banner výše budete přesměrováni na přehled všech plánovaných venkovních výjezdů, podrobné info a přihlašovací formuláře. Prosíme sledujte, průběžně upřesňujeme. Info se bude objevovat i na diskuzi.