Nejasná zpráva o stavu kladenského hokeje (2. část)


Autor: Clouseau - Datum: 06 listopad 2009

Jak bylo avizováno a domluveno předem, dnes jsme se sešli na schůzce s hráči ve složení Jaroslav Zelenka (zelí), David Švejda (Clouseau) za Fanklub a Pavel Patera, František Kaberle a Jan Eberle za hráče. Na tomto setkání jsme samozřejmě chtěli probrat situaci nahlíženou současnou optikou a informovat hráče o našich názorech a postojích a vysvětlit jim situaci zase z našeho pohledu.
Samozřejmě jsme navázali na naši včerejší schůzku s Otakarem Černým (viz článek), o jejíchž výstupech hráči ještě přesně nevěděli, nestihli si to přečíst. Řekli jsme si tedy, jak to včera probíhalo a o čem jsme se bavili a chtěli slyšet jejich názor. Hráči nám potvrdili, že problém v kabině není a že oni sami za trenérem stojí. Chybu vidí sami u sebe. V týdnu měli pohovory, u kterých byl generální manažer i prezident klubu. Doufejme, že se to projeví i na ledě.

Hráči jsou si vědomi současné situace a vědí o sobě, že se jim nedaří a že nedávají góly. Franta Kaberle nás ujistil, že teď během reprezentační pauzy všichni makaj na víc jak sto procent, tréninky mají dvoufázové, hodně se soustředí na přesilovky. O těch jsme se bavili obšírněji. První fáma, kterou nám vyvrátili, je o tom, že Pavel Patera rozhoduje o tom, kdo kdy půjde na led. Pavel nám vysvětlil, že o systému hraní přesilovek se samozřejmě s trenérem baví a diskutuje během tréninků, ale během zápasu určitě ne. Rozhodně to prý není tak, že by řekl "chci tam Prochyho a Froldu, Horniče tam teďka neposílejte". Když jsme se zeptali Honzy Eberleho, proč na ně nechodí jejich formace, namítl, že je předtím netrénovali a nespecializovali se na ně natolik, aby měli připravené a secvičené něco zvláštního. Pavel Patera později prozradil, že teď během reprepauzy piluje přesilovky "zelená lajna", což je právě čtvrtý útok.

Mluvili jsme o komunikaci klubu s veřejností a o všeobecné informovanosti. Kupříkladu Pavel Patera uznal, že oficiální stránky jsou neaktuální a že už na ně kvůli tomu ani nechodí. Jedním dechem dodal, že není nejmenší problém se domluvit s kýmkoliv z nich, aby se ihned po zápase objevil jeden dva rozhovory na stránkách. Je to chyba vedení a marketingu klubu, že tomu tak už dávno není. Hráči tak jako tak chodí na tiskovky. V tomto ohledu byli všichni vstřícní a na místě jsme se domluvili, že se tohle zlepší a oboustranná informovanost bude fungovat. Slíbili jsme si také, že až hráči nebudou mít tak nabitý hrací kalendář, uspořádáme nějaké setkání s fanoušky, v tom problém není, vše se dá domluvit.

Nasazování jednotlivých formací do zápasu a jejich výkonnost. To jsou spíš otázky na trenéra, se kterým se pokusíme sejít během příštího týdne. Říkali jsme, že je škoda nevyužít čtvrté lajny a její formy. Honza Eberle soudí, že toho času začínají dostávat víc a věří, že to bude ještě lepší. My tedy doufáme, že prostoru dostane "zelená" ještě mnohem víc než teď a než si Honza představuje.

Omluvte prosím stručnost tohoto článku, píši jej ve spěchu. Ale slíbil jsem, že tu bude. Poprosím zelího, aby mne případně doplnil. (Vše podstatné je zde - pozn. Zeliii)

Závěrem. Schůzka byla původně naplánována z jiného důvodu. Chtěli jsme hráče seznámit s naším postupem a formou protestu, kterou máme připravenou. Ovšem dnes ráno se nám ozval prezident klubu Jaromír Jágr st. (volal mi na mobil) a dohodli jsme se, že si dáme schůzku. Věřím, že tato schůzka proběhne v příštím týdnu.
S hráči jsme se tedy vzájemně informovali o tom, jak to bereme a domluvili jsme se a slíbili si, že od této chvíle bude komunikace a spolupráce fanoušků fungovat a že tomu vytvoříme platformu.

V pondělí zveřejníme pokračování tohoto seriálu.

Tags

Kulturní přesahy

NA LED! Hokej a bruslení v obrazech

Fenoménu hokeje a bruslení ve výtvarném umění se věnuje nová výstava Národní galerie Praha, která pro návštěvníky znovu otevírá Palác Kinských na Staroměstském náměstí. Výstava představí téměř sto prací napříč různými výtvarnými technikami a médii z českých institucionálních i soukromých sbírek. K vidění budou od 26. dubna do 27. října jak malby starých mistrů, tak díla současných českých tvůrců.

 

www.ngprague.cz

Facebook

Komunita

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!