POSLEDNÍ VÍKEND S HOKEJKOU

Autor: zeliii - Datum: 10 Červen 2016

Asi definitivní zakončení sezóny 2015-16 proběhne možná nečekaně a netradičně až tento druhý červnový víkend. Ovšem bude to příznačné a více než symbolické. Čekají nás totiž dvě sportovně-hokejové události. Ani na jedné nebudeme chybět.
A vy?

FINÁLE HOKEJBALOVÉ EXTRALIGY

Domácí zápasy finále play off s Pardubicemi odehraje kladenský hokejbalový Alpiq poprvé v historii na první ploše zimního stadionu! Vedení HBC se k tomuto kroku rozhodlo z důvodů navýšení divácké kapacity a vyšlo tím i vstříc potřebám televizních přenosů. Protože ve stejnou dobu začíná fotbalové EURO přes, které "nejede vlak", tak se třetí zápas série hraje už v pátek odpoledne; čtvrtý pak v neděli dopoledne. Série odstartovala na hřišti Pardubic dvěma zápasy, teď se přesouvá za stavu 1:1 do Kladna. Alpiq může doma oslavit titul, pokud se mu podaří v obou zápasech zvítězit.

Jak už bylo řečeno z obou utkání se chystají televizní přenosy pro ČT Sport, což by ale nemělo odradit sportovní fanoušky. Naopak! Doražte si užít ještě před létem atmosféru zimáku a mistrovských utkání, ukázat republice, že na stadionu jsme jako doma a hlavně - pojďte pomoci kladeňákům. V provozu budou všechny vymoženosti včetně multimediální kostky a displejů, pochopitelně restaurace a stánky s občerstvením. Obsazujte podélné tribuny k sezení, a všichni vy, kteří se budete chtít zapojit do aktivního fandění, směrujte se do sektoru č.10 (bývalé místo kotle na středu severní tribuny), tam bude to pravé místo pro vás!

Pátek 10. 6. 15:45 HBC Alpiq Kladno – HBC Autosklo – H.A.K. Pardubice
Neděle 12. 6. 10:00 HBC Alpiq Kladno – HBC Autosklo – H.A.K. Pardubice

TURNAJ O POHÁR KLADENSKÉHO RYTÍŘE VE STREET-HOKEJI

V sobotu zveme na první ročník tohoto dětského turnaje, který spolupořádají Rytíři Kladno a NC OAZA Kladno. Právě na přilehlém parkovišti nákupního centra vyrostou tři hřiště a zázemí turnaje. Vše nakonec proběhne jen v sobotu, nedělní program byl oproti původnímu plánu zrušen.

První utkání začíná v 10:00. Základní část se odehraje ve dvou skupinách po čtyřech týmech (1x každý s každým). Nejlepší dvě družstva z každé skupiny postupují do semifinále. Vítězové semifinále se utkají ve finále, poražení se střetnou v zápase o třetí místo. Hráči všech mužstev se mohou zúčastnit doplňkových dovednostních soutěží v disciplínách: penalty, střelba na cíl, slalom a tvrdost střely. Nebude chybět doprovodný program, možnost občerstvení atd. Patronem turnaje je kladenská hokejová osobnost a dlouholetý kapitán Josef Zajíc.

Jak už bylo předesíláno několikrát, tak na turnaji se představíme i MY. A to v závěru turnaje, kdy odehrajme exhibiční minutkání mezi dvěma improvizovanými týmy Modrých a Bílých. Stane se pravděpodobně mezi 14. a 15. hodinou před finálovým utkáním nebo po něm. (Kdyby měl kdokoliv chuť se ještě na poslední chvíli přidat a zahrát si za jeden z fanouškovských týmů nechť se co nejdříve ohlásí na tel. 608 481 451.) A stane se tak proto, že zde symbolicky předáme DAR, který jsme pro hokejové mládežníky pořídili z výtěžku sbírky Kladeňáci sobě - čtyři sady dresů! (Symbolicky proto, že by to bylo logisticky poněkud náročnější než jsme původně zamýšleli. Reálně předáme v úvodu následujícího týdne přímo na zimáku odpovědným činovníkům. Článek k tomu bude následovat.) Budeme velice rádi, když všichni přispěvatelé, a ti co nám s věcí pomohli, u toho budou s námi. Díky a doražte!

Sobota 11. 6. od 10:00 Parkoviště u NC OAZA KLADNO, Arménská 3277

PS: Komu by snad tohle všechno bylo málo, ten si může ještě v pauzách zaskočit na Sletiště kde bude v těchto dnech zároveň probíhat vícebojařský TNT Fortuna meeting

Povinná četba

HLAVNĚ NESPADNOUT!
Stephen Foster
Muž, jeho syn a jejich fotbalový klub
V tomto ironickém vyprávění o fandovské posedlosti, pojednávajícím o islandských majitelích, věčně se střídajících trenérech, neschopných hráčích, indických koláčích a stadionech, které se vyrovnají tomu nejlepšímu z východoněmecké architektury, se jistě poznají příznivci podřadných klubů z celého světa.