Rekonstrukce Zimáku - Pozdě nebo později?


Autor: zeliii - Datum: 18 Červen 2013

kladenský zimákPřinášíme opět jakýsi přehled toho co proběhlo a co se chystá. Mnozí z Vás vše kolem rekonstrukce sledují kde se dá, články a rozhovory o tom co a jak bude nebo má být se sice průběžně objevují, ale na stadionu se zatím stále nic zásadního neděje. Pokusme se tedy alespoň o shrnutí a nástin toho jak se věci mají a co bude dál...
 

Zhruba šest týdnů od posledního článku bylo vyplněno probíhajícím výběrovým řízením, které bylo vyhlášeno 14.5. Podrobnosti k němu můžeme sledovat na stránkách SAMKu, (http://www.samk.cz/cz/mestsky-zimni-stadion/rekonstrukce-zimniho-stadionu-1-etapa/). Zadávací dokumentace je kromě toho k dispozici v přílohách pod minulým článkem. Z důvodu administrativního pochybení (byla vydávána nesprávná zadávací dokumentace) společnosti, která výběrové řízení zpracovává (Ripofim spol. s r.o.), bylo nutné prodloužit nejzazší termín pro podání nabídek na 11.6.

I z tohoto důvodu nakonec sešlo z dříve avizované veřejné schůzky a prezentace projektu. Ta se uskuteční nakonec v posledním týdnu před prázdninami - viz. poslední odstavec tohoto článku.

Dle článku z Kladenského deníku (http://kladensky.denik.cz/zpravy_region/rekonstrukce-kladenskeho-zimaku-zacne-mozna-uz-za-mesic.html) podaly nabídku čtyři společnosti, které všechny prošly prvním kolem. Pokud některé z nich nevyhoví požadavkům může je komise vyřadit v kole druhém, jež by mělo proběhnout v tomto týdnu (17.-21.6.). Návrhy firem jež komise nevyřadí budou předloženy Radě města v úterý 25.6. Nejdříve tedy po tomto zasedání bude znám zhotovitel zakázky. Základním hodnotícím kritériem soutěže je ekonomická výhodnost nabídky. Minimání doba plnění je stanovena na 120 kalendářních dnů.

Krátce po vyhlášení výběrového řízení, jsme měli možnost sledovat v pořadu České televize Interview ČT24 vyjádření primátora Jiránka (http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10095426857-interview-ct24/213411058040516/), že pozdržení administrativních věcí v žádném případě neohrozí průběh rekonstrukce, že se vše zvládne v termínech ("špinavé" betonářské a stavitelské práce do zahajéní sezony, ostatní např. sedačky do konce roku) a že jistě nebude problémem eventuleně sehrát přípravná i některá extraligová utkání na jiných kluzištích. Zhruba týden poté se ČT problému věnovala i v pořadu Události v regionech (http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/228454-kladensky-hokejovy-stadion-ceka-rekonstrukce/). Obdobně se později pan primátor i jeho náměstek vyjádřili v rozhovoru pro Kladenské Listy (http://kladenskelisty.cz/77267/kladensti-hokejiste-zahaji-sezonu-zrejme-na-stavbe/). Jak jde čas, tak však tato vyjádření asi berou trochu za své, jelikož už v rozhovoru v Kladenském deníku z posledního května Otakar Černý mezi řádky zdá se připouští, že je možné, že se rekonstrukce posune na jaro příštího roku. Vše se však uvidí po skončení veřejné soutěže. Viz. článek: http://kladensky.denik.cz/hokej_region/nebylo-by-vhodnejsi-zacit-s-rekonstrukci-zimaku-za-rok-20130531.html + níže přiložený scan se zbývající částí rozhovoru.

Na otázky ohledně rekonstrukce odpovídal v off-line rozhovoru i výkonný ředitel klubu a "prodloužená ruka" Jaromíra Jágra Václav Bartoš (http://www.rytirikladno.cz/cz/rozhovor-off-line-ptejte-se-vaclava-bartose), který mimo jiné uvedl, že "...začít nultou etapu rekonstrukce až po konci příští sezony mi za dané situace přijde jako nejrozumnější možné řešení a to pro všechny zúčastněné strany - pro naše fanoušky, klub i investora, tedy město." Zároveň vyjádřil přesvědčení, že pakliže klub i město předloží všechny záruky k provedení rekonstrukce a vše potřebné k udělení výjímky, že tato bude znovu udělena a tedy prodloužena.

Stejně odpověděl i na náš přímý telefonický dotaz a upřesnil, že klub bude požadovat od magistrátu po ukončení a vyhlášení VŘ s vybraným zhotovitelem uzavření smlouvy na rekonstrukci včetně posunutí termínu jejího začátku na jaro 2014 a zároveň zaručil, že klub dodá na Svaz vše potřebné k udělení výjímky tak, aby následující sezona mohla kompletně proběhnout na našem stadionu. Potvrdil obavy z komplikací, které by způsobila čtyřměsíční minimální lhůta rekonstrukčních prací, a to jak po provozní stránce klubu, tak i po stránce sportovní. Zároveň přislíbil, že v rámci možností budou veškeré dokumenty týkající se těchto věcí zveřejňovány na klubovém webu.

I my si myslíme a znovu opakujeme, že odložení celé realizace na jaro příštího roku by bylo ku prospěchu věci. Jistě nebude velkým problémem přesunout vyhrazenou částku do rozpočtu na příští rok a určitě bude pro všechny zúčastněné strany lepší, aby vše proběhlo ve větším klidu a tak jak má. Asi by bylo zbytečné snažit se teď mermomocí dohánět něco co už mohlo tři měsíce probíhat a v těchto dnech finišovat... Doufáme tedy, že v tomto zvítězí zdravý rozum a myšlenku odložení podporujeme.

Dále p. Bartoš v rozhovoru sdělil, že veškeré spory a nesrovnalosti s Magistrátem ohledně nájemních smluv se podařilo srovnat a doladit a mělo by být bez větších komplikací odsouhlaseno co nejdříve zastupitelstvem. Zjednodušeně řečeno: podařilo se najít společnou řeč a mantinely na II. ploše již stojí :) Předpokládejme a přejme si, aby takto ve shodě Město i Klub postupovali i v případě odkladu rekonstrukce nebo úpravě termínů její realizace.

Nyní tedy nechť se naše zraky upírají k poslednímu červnovému týdnu, kdy snad vše nabere opět konkrétnější obrysy. Několikrát ohlašené veřejné setkání a prezentace projektu má snad již definitvní termín, kterým je středa 26.6. Uskuteční se od 18h ve VIP prostorách Zimního stadionu. Co nejdříve přineseme podrobnější informace.
 

PřílohaVelikost
KLD_rozhovor Ota Černý ml.jpg880.42 KB

TIPOVAČKA

Tipujeme EURO 2024

Bližší informace ZDE

Kulturní přesahy

NA LED! Hokej a bruslení v obrazech

Fenoménu hokeje a bruslení ve výtvarném umění se věnuje nová výstava Národní galerie Praha, která pro návštěvníky znovu otevírá Palác Kinských na Staroměstském náměstí. Výstava představí téměř sto prací napříč různými výtvarnými technikami a médii z českých institucionálních i soukromých sbírek. K vidění budou od 26. dubna do 27. října jak malby starých mistrů, tak díla současných českých tvůrců.

 

www.ngprague.cz

Facebook

Komunita

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!