Schůzka v mezidobí

Autor: zeliii - Datum: 02 Červenec 2018

V uplynulém týdnu proběhlo neformální setkání mezi zástupci fanklubu a zástupců klubu Vítem Heralem a Jiřím Kallou, na které jsme probírali některé věci ohledně následující sezóny, o kterých bychom Vás chtěli podrobněji informovat.

Ihned na přivítanou padla otázka dalších nových akvizic, jmenovitě v kuloárech skloňovaného Petra Vampoly. Následoval lehký úsměv a protiotázka "Chcete ho?" se ihned druhý den v poledne změnila v realitu :) tolik zatím k posilám... Další věci následují v článku.

Předprodej permanentek bude opět vždy před přípravnými utkáními a pravděpodobně i některé dny předtím. Pro stávající majitele však přibude příjemná možnost „dobít“ si permanentku on-line, nová sezona se tak nahraje na jejich stávající kartu a odpadne nutnost kvůli tomu chodit na pokladnu u zimáku. Avšak pro fajnšmekry se chystají i zbrusu nové designy, čili možná nebude od věci si pořídit kartičku novou.

Další informace se týkala aplikace pro permanentkáře, kterou klub původně sliboval už v minulé sezóně. Vyskytly se však nějaké technické problémy, proto její zavedení bude až od této sezóny. Přesné informace se určitě dozvíme při jejím spuštění, ale předem takto prozradíme, že díky ní si budou moci permanentkám na sezení objednat občerstvení přímo na místo. (Nejprve však bude spoštěn testovací režim s cílem zjistit, jak to na našem zimáku bude proveditelné, tzn. aby roznos neobtěžoval sedící diváky apod.), zatímco pro ty na stání bude připravené speciální přednostní výdejní místo. Dále pak bude možnost hlasovat o hráče zápasu, posílat vzkazy na kostku a možná i něco dalšího.

Úvodem sezóny by měla proběhnout i veřejná schůzka se zástupci klubu a hráči, možná spojená i s další akcí, např. burzou/bazarem, kluci si pochvalovali loňskou živou dražbu dresů a proto se určitě i letos něco uskuteční.

Otázka padla i na možnost „tripů“, tedy odehrání několika venkovních zápasů v řadě. U zápasů se vzdálenými soupeři by se tak snížil počet nutných jízd přes celou republiku. O tomto však není ještě rozhodnuto. Zároveň se nám i dostalo vysvětlení, že klub na svých stránkách ještě nezveřejnil rozpis zápasů (i když už je rozlosováno), protože už teď došlo k několika změnám u různých klubů (ať už data konání nebo místa pořadatelství) a k dalším ještě bezpochyby bude docházet, proto se rozpis na stránkách objeví až později.

Pátým rokem už trčíme v pralese a začíná to být mnohdy dost frustrující, ale právě proto nesmíme zapomenout na šedesáté výročí našeho prvního ligového titulu. Tehdy se nehrálo play-off, ale o mistrovi se rozhodlo na základě získaných bodů z průběhu celé sezóny. I to je důvodem, proč si budeme tento úspěch připomínat víckrát v průběhu celé sezóny. Nebude proto ani "retro utkání", jaké jsme měli možnost již dvakrát zažít, místo toho budeme mít třetí sadu dresů, které svým vzhledem budou odkazovat na ty historické. V nich pak odehrajeme několik domácích utkání.

Velmi důležitá věc, kterou klub ale nemá šanci ovlivnit, je rekonstrukce střechy. Původně měla proběhnout už letos, nakonec ji ale město odložilo na rok příští. To by ale už (pevně doufáme) měla proběhnout, jelikož vyprší pětileté prodloužení životnosti, které přinesla nouzová rekonstrukce minulá a vzhledem k jejímu špatnému stavu není jisté, že by mohla sloužit i dále. S touto rekonstrukcí (fakticky spíše instalací zcela nové střechy) souvisí i nějaké další úpravy, pro nás asi nejdůležitější zazdění vchodu uprostřed tribuny, ke kterému by snad také mělo dojít. Budeme se i nadále zajímat.

Bavili jsme se také o pouštění hudby během přerušení hry, hlukoměru a dalším. V tomto nepanovala úplná shoda, budeme se nicméně snažit to vychytat v rámci možností a k oboustranné spokojenosti, před zahájením „ostré“ sezóny bychom se měli setkat s obsluhou, která bude patrně pro tento rok nová.

Řešila se také otázka vratných kelímků, tady je to ale spíše věcí provozovatele občerstvení. Jednak by se jednalo o určitou investici, navíc by přibyla nutnost vratné kelímky umývat. Na druhou stranu by pak ubylo nepořádku na zimáku a pravděpodobně i jejich házení směrem na ledovou plochu, kdy to akorát polije lidi stojící před dotyčným, v případě hození na led pak zbytečnou pokutu (pozn. autorů: Na to si pak vzpomeňte, až budete žehrat na to, že nepřidáme nějakému hráči a on odejde).

Okrajově jsme se dostali i k mládeži, v současnosti splňujeme podmínky nutné pro získání statutu akademie, takže bychom se jí mohli dočkat.

Tolik k naší neformální schůzce, ohledně plánovaného dění na tribuně a dalším pak někdy před začátkem pralesní ligy opět v samostatném článku.

Užívejte léto!

Zelí, Mat

Povinná četba

HLAVNĚ NESPADNOUT!
Stephen Foster
Muž, jeho syn a jejich fotbalový klub
V tomto ironickém vyprávění o fandovské posedlosti, pojednávajícím o islandských majitelích, věčně se střídajících trenérech, neschopných hráčích, indických koláčích a stadionech, které se vyrovnají tomu nejlepšímu z východoněmecké architektury, se jistě poznají příznivci podřadných klubů z celého světa.