Tak ještě to Brno a máme hokejový vakace!

Autor: zděnda - Datum: 04 Duben 2010

Přiznám se, že si vůbec neumím představit, jak to bude dneska probíhat. Hlavně na ledě, jestli se bude hrát zas bez gólmanů... V ochozech mám jasno, tam budou Brňáci deklamovat, jak jsou ti TOP až do roztrhání. No bude třeba zabrat - doma jsme my. Jen nevím, co ta Kometa chce furt oslavovat. Koupili extraligu a tu nakonec zachránili, to je důvod k nějakýmu happeningu? Mám rozporuplné pocity.

Na druhou stranu ty mám i z našeho mančaftu. Před sezónou bylo našim cílem proniknutí do play-off. Postupem času jsme začali solidně upadat a nebýt rošády ve vedení a nečekané výměny na lavičce, mohli jsme taky dopadnout prvoligově. Předesílám, že tím nechci kopat do handicapovaného Gerda, tím chci říct, že jsme měli štěstí v neštěstí, protože nominace Otakara Vejvody byl od Milana Volfa majstrštyk. Jsem přesvědčen, že právě díky němu se udržela nejvyšší soutěž. Kromě toho bych mu chtěl moc poděkovat za skvělou spolupráci a pravidelnou komunikaci, což je, kromě jiného na těchto stránkách, extraligový unikát. Ty samá slova díků míří i k Milanu Volfovi.

Pojďme k dnešku. Kritika je oprávněná, ale neměla by chybět ani pochvala. Jsem rád, že tenhle zápas už o ničem nerozhoduje, což je zásluha hlavně kluků na ledě. V play-out Kladno hráblo, a přestože spousta z vás ho posílala do baráže, podařilo se to odvrátit. Tenhle zápas by tak měl být trochu za odměnu. Nevím, v jakém složení přijede Brno a dnes to asi ani nikoho nezajímá, tak se nechme překvapit.

Trenér Otakar Vejvoda je vždycky sdílný. Dnes tomu nebylo jinak, ale informace mě nepotěšily. "Stala se taková malá katastrofa. Jarda Mrázek byl ještě ráno na ledě, zkusil to, ale nešlo to. Milan Toman proti Boleslavi skočil v posledním střídání do střely a má ošklivě pohmožděný lýtko. Juniora Kužela také nevyužijeme, protože šel na operaci a nešlo by to ani papírově. Takže máme k dispozici pět beků. Mluvil jsem s Jirkou Kuchlerem, jestli by to vzadu zkusil a souhlasil, tak uvidíme. Ještě, že je to poslední zápas."

Závěrečné utkání ročníku 2009-2010 začíná v kladensky tradičních 17:30!

9. kolo play-out - 28. března 2010
HC KOMETA BRNO - HC GEUS OKNA KLADNO 5:4 SN (1:0, 3:3, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Šindel, 24. Šindel (Protivný), 29. Hubáček (Divíšek), 31. Zubíček (R. Procházka, Dopita), rozhodující samostatný nájezd Dopita - 22. Bělohlav (Kalla, Toman), 27. Eberle (Patera), 30. Bílek (Kalla, F. Kaberle), 50. Bílek (Kalla, Valský)
Rozhodčí: Homola, Mikula - Čech, Hlavatý