Zhrzení obhájci titulu na start play-out!


Autor: zděnda - Datum: 09 březen 2010

Rok se s rokem sešel a jsme zase v nadstavbové části zvané play-out nebo Skupina o udržení, chcete-li. Zatímco loni šlo celkem o zklamání, letos byla situace jasná. O lepší vyhlídky nás připravilo množství těsných porážek. Pozdě bycha honit a omluvenky se neberou, takže malou útěchou pro nás může být pouze fakt, že dnešní soupeř, karlovarská Energie, zažívá pád z kategorie hrůzostrašných. To je potom vážně ostuda!Stačí si prolistovat internet a karlovarského pláče a smutnění najdete vrchovatě. Přestěhování do multiarény je přišlo celkem draho. Ale dost o nich a zpátky k nám. Když jsem si prohlížel tabulku z loňska, zjistil jsem, že loni jsme ztráceli na 11. místo pět bodů. Letos jen o tři víc, ale je třeba brát v potaz, že loni nebylo o co hrát, Boleslav v tom byla až po uši. Kolegové z regionu s námi sousedí i letos, ale z druhé strany. Musíme je dostat pod sebe.

Měl by tomu pomoci i dnešní duel. Musíme doufat, že opravdu započala nová soutěž, protože bilance ze základní části není zrovna snová. Kladno si vzalo body pouze v extrémně vyhecovaném zápase, který tenkrát navíc pokazili šašci v pruhovaném. Na ledě soupeře nám to navíc dlouhodobě nejde a to jak v plechu, tak v divadle.

Vary budou postrádat trio Košťál, Zaťovič a Zjuzin. V bráně by se měl objevit Mensator a v poli budou určitě chtít rozdat bývalým kolegům nějakou tu ránu i kladenští odchovanci, naštěstí jsou Skuhravý a Hluchý. Na naší straně se bude chtít proti bývalým spoluhráčům vytáhnout Víťa Bílek.

Sestava Kladna dozná oproti utkání s Litvínovem jedné změny. "Tomáš Horna chytil do kolena zánět a dostal na deset dní antibiotika, takže to není moc dobré. Jinak bude sestava beze změn, místo Horny naskočí do čtvrtého útoku Melka. Smůlu měl i Kopr, protože už byl dobrej, ale na tréninku dostal na nechráněné místo na stehně pecku, z čehož má modřinu jako hrom. Opět nastoupíme s osmi obránci, protože porce zápasů je velká a chceme zapojit, co nejvíc hráčů," vysvětlil pro naše stránky trenér Otakar Vejvoda.

První zápas play-out hraný v KV Aréně začíná v 18:00!

40. kolo - 14. ledna 2010
HC ENERGIE KARLOVY VARY - GEUS OKNA KLADNO 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávky: 16. Košťál (Pech, Loginov)
Rozhodčí: Souček, Hradil - Lhotský, Bejček
Vyloučení: 10:7
Využití: 1:0
Střely na branku: 27:25
Diváci: 3896

27. kolo - 24. listopadu 2009
HC GEUS OKNA KLADNO - HC ENERGIE KARLOVY VARY 4:3 PP (2:0, 1:1, 0:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Kalla (Toman, Bílek), 14. M. Procházka (Patera, V. Kameš), 28. M. Procházka (Patera, V. Kameš), 61. Kalla z trestného střílení - 24. Košťál (Kumstát, Skuhravý), 45. Košťál (Kumstát), 57. Košťál (Skuhravý, Kumstát)
Rozhodčí: Hodek, Šír - Kis, Prchal
Vyloučení: 4:9, navíc Bělohlav a F. Kaberle oba 10 min., M. Procházka 10 min. a do konce utkání, Patera (všichni Kladno) 10 min. + 5 min. a do konce utkání + trest ve hře
Bez využití
V oslabení: 1:0
Střely na branku: 43:23
Diváci: 2272

14. kolo - 9. října 2009
HC ENERGIE KARLOVY VARY - HC GEUS OKNA KLADNO 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 45. Pletka (Pech), 51. Dej (Pech) - 7. Bílek (Frolík, F. Kaberle)
Rozhodčí: Svoboda, Turčan - Pouzar, Rozlílek
Vyloučení: 2:6, navíc Kopřiva (Kladno) 10 min.
Bez využití
Střely na branku: 35:25
Diváci: 4168

1. kolo - 9. září 2009
HC GEUS OKNA KLADNO - HC ENERGIE KARLOVY VARY 3:5 (0:3, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 30. Čurilla (Bílek, Frolík), 34. Bělohlav (Čurilla, Bílek), 56. Tenkrát (Majeský, Kalla) - 5. Melenovský (Kristek, Dobroň), 6. Dej (Zaťovič), 12. Pech (Haščák, Pletka), 52. Skladaný (Melenovský, Dobroň), 59. Němec (Mucha)
Rozhodčí: Svoboda, Šindler - Jelínek, Pešek
Vyloučení: 4:8
Bez využití
V oslabení: 0:1
Střely na branku: 38:37
Diváci: 3231

Tags

Kulturní přesahy

NA LED! Hokej a bruslení v obrazech

Fenoménu hokeje a bruslení ve výtvarném umění se věnuje nová výstava Národní galerie Praha, která pro návštěvníky znovu otevírá Palác Kinských na Staroměstském náměstí. Výstava představí téměř sto prací napříč různými výtvarnými technikami a médii z českých institucionálních i soukromých sbírek. K vidění budou od 26. dubna do 27. října jak malby starých mistrů, tak díla současných českých tvůrců.

 

www.ngprague.cz

Facebook

Komunita

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!