hokej.idnes.cz

Syndikovat obsah iDNES.cz
On-line reportáže, podrobné zpravodajství, rozhovory, analýzy, statistiky
Aktualizace: před 24 min 6 sek

Chci už dokázat, že na extraligu mám, přeje si Rob junior

55 min 8 sek starý

Hokejové geny by mu mohl každý závidět. Luboš Rob mladší je synem stejnojmenného bývalého vynikajícího útočníka Českých Budějovic i národního týmu, jeho dědeček Jaroslav Pouzar jako první český hráč získal Stanleyův pohár.

Se Slovanem to bylo celkem vyhrocené, říká pardubický útočník Tomášek

1 hod 16 min starý

K hattricku mu scházelo málo, svůj první letošní přípravný zápas proti bratislavskému Slovanu tak pardubický David Tomášek nakonec ve čtvrtek dohrával s bilancí 2+1. I z toho je zřejmé, že byl na úvod zápasové přípravy v opravdu dobré pohodě.

Francouz o marné touze po NHL: Nevěřil jsem, že mě tam Rusové pustí

2 hod 55 min starý

Na starém kontinentu patří k absolutní brankářské špičce, v KHL letos ohromil brilantními statistikami, poté potvrdil své kvality na světovém šampionátu. Hokejový gólman Pavel Francouz právem strhával pozornost skautů klubů NHL, sám si chtěl slavnou ligu vyzkoušet. Jenže minimálně ještě rok bude působit v soutěži, kterou již výkonnostně přerostl.

Hokejový veletoč: Řepík zrušil dohodu s Fribourgem a jde do Slovanu

21. Červenec 2017 - 22:28

Hokejový útočník Michal Řepík nakonec nebude hrát švýcarskou ligu za Fribourg, ale KHL ve Slovanu Bratislava. S účastníkem Kontinentální ligy se dohodl na roční smlouvě. V týmu kouče Miloše Říhy bude další českou posilou po Jakubu Štěpánkovi, Lukáši Kašparovi a Janu Buchtelem.

Pomoc pro Kanadu a USA? Na olympiádu smějí farmáři, Češi mají zatím smůlu

21. Červenec 2017 - 15:59

Když zámořská NHL oznámila a poté opakovaně potvrdila, že nepustí své hráče na olympijský turnaj do korejského Pchjongčchangu, zavládlo všeobecné zklamání. A také zděšení, jak budou vypadat především výběry severoamerických hokejových velmocí. Koho posbírají po Evropě, když nemohou brát ze své výstavní soutěže? S pomocí přišla farmářská AHL.

Lovec pokladů po letech našel v jezeře prsten člena Síně slávy AHL

21. Červenec 2017 - 15:35

Vítěz Stanley Cupu z roku 1953 Dick Gamble získá zpět svůj původní prsten člena Síně slávy AHL, o který před lety přišel. Bývalá velká hvězda druhé nejvyšší zámořské ligy měla v tomto ohledu velké štěstí - cennou relikvii našel při potápění v jednom z jezer státu New York lovec pokladů.

Dietz: Shazovat rukavice není můj styl. Bude klíčovým bekem Litvínova?

21. Červenec 2017 - 12:45

Přestože se propracoval až do národního týmu, v Hradci Králové nebyl hokejista Stanislav Dietz od jisté doby spokojený se svým vytížením. A tak 26letý bek přijal nové angažmá a stal se posilou extraligového Litvínova.

Obránce Slovák o Chomutovu: Méně se tu kecá a víc maká. To mi vyhovuje

21. Červenec 2017 - 11:21

V Chomutově už obránce Tomáš Slovák hrál, před šesti lety tu válel ještě na starém zimním stadionu a v 1. lize. Teď se vrací do úplně jiného klubu. Piráti se pyšní novou arénou a vizitkou týmu, který si v minulé sezoně zahrál semifinále hokejové extraligy.

Tak se rve o místo, chválil si pardubický kouč po přípravě se Slovanem

21. Červenec 2017 - 10:44

V malé hale pardubické arény se překřikovaly dva fanouškovské kotle, hráči bruslili, co to v prvních zápasech šlo, a na ledě si nic nedarovali. Na přáteláky měly středeční večerní i včerejší polední duely Pardubic s bratislavským Slovanem opravdu solidní nasazení. A byť z nich nelze nic zásadního vyvozovat, příznivcům domácího Dynama udělaly radost i oba výsledky - výhry 2:1 na nájezdy a 5:2.

Tituly? Štěstí na velmi dobré týmy, říká hradecká posila Graňák

21. Červenec 2017 - 8:57

Obránce Dominik Graňák, jeden ze čtyř nových v hradeckém kádru pro příští sezonu, se může pochlubit kariéru, kterou mu hodně hokejistů může závidět. Mistrovské tituly ze třech zemí, medaile z mistrovství světa, dlouhá léta ve slovenské reprezentaci. Naváže na to i v následující sezoně v Hradci?

Hokejisté z nižší zámořské AHL mohou hrát na olympiádě

20. Červenec 2017 - 16:22

Hráči, kteří mají v zámoří kontrakt s kluby nižší AHL, mohou hrát na olympijském hokejovém turnaji v Pchjongčchangu. Potvrdil to David Andrews, šéf soutěže, kterou hraje 30 týmů sloužících jako farmy účastníků elitní NHL.

Pardubice porazily hokejisty Slovanu i v druhém přípravném duelu

20. Červenec 2017 - 15:48

Hokejisté Pardubic porazili i ve druhém přípravném utkání Slovan Bratislava. Po středeční výhře 2:1 po samostatných nájezdech účastníka Kontinentální ligy zdolali i ve čtvrtek, tentokrát 5:2. Dva góly vítězů dal mladý útočník David Tomášek.

Můj starší bráška Sidney. Jaké to je být sestrou slavného Crosbyho?

20. Červenec 2017 - 13:50

Dělí je devítiletý věkový rozdíl, brzy se jejich společné životy rozdělily, přesto existuje mezi Sidney Crosbym a jeho mladší sestrou Taylor poměrně silné pouto. Jaké to je mít za sourozence nejlepšího hokejistu na světě?

Hrát v Polsku? Poruba tam nesmí, ostatní kluby její účast odmítly

20. Červenec 2017 - 9:34

Splnili vše, co po nich Polský svaz ledního hokeje (PSLH) žádal, aby mohli vstoupit do nejvyšší polské hokejové soutěže. Druholigový klub RT Torax Poruba se inspiroval vstupem Znojma do mezinárodní EBEL ligy a chtěl v nadcházející sezoně hrát v Polsku.

Talentovaný brankář Vaněček trénuje s Libercem a dál sní o NHL

20. Červenec 2017 - 9:26

Jeho domovem jsou už dva roky Spojené státy, kde nastupuje za farmu týmu Washington Capitals. Talentovaný brankář Vítek Vaněček se však minulý týden zapojil do přípravy na ledě s Libercem, odkud do zámoří odcházel.

Hradecký manažer: Eliáš a Hudler? Nejednáme, ale co není, může být

20. Červenec 2017 - 8:20

V polovině prvního společného tréninku na ledě se na tým přišel podívat generální manažer hradeckého Mountfieldu Aleš Kmoníček. A mohl být spokojený, všechny posily, včetně těch podle jmen nejzvučnějších, se na ledě proháněly.