hokej.idnes.cz

Syndikovat obsah iDNES.cz
Živé reportáže z hokejových zápasů, aktuální výsledky, rozhovory, analýzy a statistiky.
Aktualizace: před 9 min 10 sek

Hokejová Sparta podlehla Ženevě, v přípravě prohrála podruhé za sebou

21. Srpen 2019 - 19:33

Hokejisté Sparty prohráli svůj úvodní zápas na turnaji v Mannheimu, když podlehli Servette Ženeva 2:3. Pro Pražany jde v přípravě na novou extraligovou sezonu o druhou porážku za sebou po úvodní sérii tří jednoznačných vítězství.

Zábava extraligu neuhraje. Chybí poctivost, láteří kapitán Kladna

21. Srpen 2019 - 17:43

Po úterním debaklu s Plzní (2:8) trvalo přes půl hodiny, než kapitán kladenských hokejistů vyšel ze šatny. Šéf Jágr měl proslov... „Každý ať si sáhne do svědomí v přístupu. Už to není zábava,“ uznal Jakub Strnad.

Vítěz hokejové LM dostane vyšší odměnu, českým týmům přispěl svaz

21. Srpen 2019 - 16:43

Vítěz hokejové Ligy mistrů, jejíž šestý ročník začne ve čtvrtek 29. srpna úvodními zápasy ve skupinách, se může těšit na prémii 425 tisíc eur (asi 11 milionů korun). Čtveřice extraligových zástupců Třinec, Liberec, Plzeň a Hradec Králové obdrží poprvé v historii soutěže finanční injekci od svazu za reprezentaci českého hokeje na mezinárodní scéně. Každý z klubů dostane půl milionu korun.

Světový pohár bez Česka? Je to odraz našeho hokeje, shodují se osobnosti

21. Srpen 2019 - 13:09

Českému hokeji se mezinárodní špička nadále vzdaluje. Dalším dokladem nepříjemného faktu je varianta, že by na příštím Světovém poháru za dva roky mohl poprvé scházet výběr České republiky. Místo toho by hokejisté nastoupili jen v rámci společného týmu Evropy.

Běloruské hokejisty převzal po návratu mezi elitu Zacharov

21. Srpen 2019 - 10:25

Hokejisty Běloruska bude po návratu do elitní skupiny mistrovství světa trénovat Michail Zacharov. Příští rok v květnu budou jeho svěřenci druhým soupeřem českých hokejistů v základní skupině světového šampionátu v Lausanne.

Pardubice zkouší Pichého, tři hráči z try outu končí

21. Srpen 2019 - 9:54

Kanadský hokejový obránce Sébastien Piché se bude ucházet o smlouvu na zkoušce v Pardubicích. Jednatřicetiletý hráč působil v uplynulé sezoně v Hradci Králové a Litvínově, do české extraligy přišel loni po pětiletém působení v EBEL v Bolzanu a Linci.

Plekanec: Český národ je chytrý, ale chybí mu disciplína. Chci ji předávat

21. Srpen 2019 - 8:59

V 36 letech cítí, že před sebou má ještě pár let vrcholového hokeje, zároveň už ale Tomáš Plekanec pokukuje, komu by mohl předávat své bohaté zkušenosti. Učit se mohou čeští hokejisté. „My jsme totiž chytrý národ, ale chybí nám disciplína a pracovitost,“ tvrdí útočník pro iDNES.cz.

Martin Rohan? Totální lídr mezi obránci, říká sokolovský kouč Mlejnek

21. Srpen 2019 - 8:53

Ve vítězném tažení letní přípravou na premiérový start v první lize pokračují hokejisté Sokolova. Po úspěšných výpravách do Ústí nad Labem, Karlových Varů a Ostrova, kde porazili Litoměřice, si svěřenci trenéra Karla Mlejnka poradili naposledy i s Benátkami nad Jizerou, které na jejich ledě baníkovci přestříleli 4:5.

Kladno s Jágrem utrpělo v přípravě debakl s Plzní, Třinec zdolal Kometu

20. Srpen 2019 - 20:49

Hokejisté nováčka extraligy Kladna i s Jaromírem Jágrem v sestavě utrpěli v přípravě doma debakl s Plzní 2:8. V dalších soubojích celků z nejvyšší soutěže vyhrál mistrovský Třinec na ledě Komety Brno 6:3 a Zlín na vlastním ledě podlehl Olomouci 2:3 v prodloužení. Karlovy Vary zvítězily nad účastníkem KHL Soči 2:1 v prodloužení a Hradec Králové vyhrál nad Vídní 5:1.

V extralize není zájem o známá jména. Najdou práci Olesz a spol.?

20. Srpen 2019 - 17:28

Z hokejové extraligy se v novém ročníku možná vytratí pár známých jmen. Tři týdny před jejím startem je totiž bez práce řada borců, kteří patřili k nadprůměru a zapsali se do povědomí širší obce fanoušků.

Zastaralý stadion zkusí hokejová Jihlava oživit legendami

20. Srpen 2019 - 10:24

Nové koště dobře mete. V naplnění významu okřídleného přísloví nyní doufají v Jihlavě, kde před nadcházející sezonou Chance ligy nový výkonný manažer Emil Kristek chystá výrazné „oprášení“ Horáckého zimního stadionu – legendárního stánku kdysi slavné Dukly.

Hokejový pakt. Plzeň podpoří univerzitní celek, memorandum podepsáno

20. Srpen 2019 - 9:54

Plzeňské hokejové kluby stojí při sobě, to už je teď psáno i na papíru. Akademici získali před zahájením ročníku nově vznikající Univerzitní ligy ledního hokeje silného partnera, dokonce extraligového! Se Škodou Plzeň budou spolupracovat na poli marketingovém i organizačním.

Duda pomáhá Benátkám jako kouč i hráč. K nezaplacení, chválí si manažer

20. Srpen 2019 - 9:21

Má za úkol pomáhat v rozvoji mladých hráčů z líhně Bílých Tygrů Liberec, vlastní kariéru však zatím nekončí. Čtyřicetiletý hokejový útočník Radek Duda bude v příští sezoně jednou z hráčských opor liberecké prvoligové farmy Benátek nad Jizerou.

Dejte nám víc peněz! Švédské hokejistky se bouří a hrozí bojkotem

19. Srpen 2019 - 16:35

Zasloužíme si víc. Jestli nám nepřidáte, uděláme ostudu. Švédské hokejistky se bouří. Bojkotovaly reprezentační sraz a dokonce hrozí, že nepojedou na blížící se turnaj ve Finsku. Inspiraci berou od Američanek, které si takto před dvěma lety vydupaly víc financí.

Po memoriálu čekají Hradec další domácí zápasy, nejdřív přijede Vídeň

19. Srpen 2019 - 13:39

Hokejisté Hradce Králové budou v pondělí pokračovat v přídělu domácích zápasů, které provázejí jejich letošní přípravu na novou sezonu.

Do Bolzana (ITA) na přípravný mezinárodní turnaj (pá-ne 30.8.-1.9.)

Vstupenky - zájemci nechť se hlásí Gimaxovi a píší na mail gimax@seznam.cz.
Tamtéž i další info. Jde o to, aby byl +/- přehled výjezdníků pro případnou potřebu rezervace vstupenek. Další podrobnosti budeme postupně zveřejňovat.