On-line reportáže, podrobné zpravodajství, rozhovory, analýzy, statistiky
Aktualizace: před 5 min 44 sek

Vrána, Voráček a Palát se střelecky prosadili, Jeřábek debutoval v NHL

16 min 49 sek starý

Ve středu měla hokejová NHL napilno. V akci se představilo 30 z celkových 31 celků, když ve čtvrtek na Den díkůvzdání budou mít hráči volno. V nabitém programu byli vidět i Češi. Mezi střelce se zapsali podruhé za sebou Jakub Voráček z Philadelphie, Ondřej Palát z Tampy a dokonce ve dvou případech washingtonský Jakub Vrána. Premiérový start v nejslavnější lize si připsal obránce Montrealu Jakub Jeřábek.

První výhra? Snad jsem něco chytil, kývl hradecký čekatel Pavelka

20 min 49 sek starý

Přes tři roky od své premiéry v nejvyšší hokejové soutěží Jaroslav Pavelka čekal na tuhle chvíli. Až v úterý večer mohl poprvé slavit extraligovou výhru v zápase, do kterého zasáhl. Pro něj byla o to cennější, že oproti většině předcházejících utkání odchytal celých šedesát minut.

První liga: Budějovice zdolaly Kladno, Vary prohrály v Prostějově

22. listopad 2017 - 21:32

Českobudějovičtí hokejisté se v první lize bodově dotáhli na vedoucí Karlovy Vary. V 25. kole jim k tomu pomohla výhra 3:0 nad třetím Kladnem a současné zaváhání lídra v Prostějově (2:4). Slavia v Edenu zdolala Litoměřice 3:0 a drží čtvrtou příčku.

Střídající gólman Salák pomohl v KHL Novosibirsku k výhře

22. listopad 2017 - 20:50

Alexander Salák se po třízápasové pauze vrátil do branky Novosibirsku a v utkání Kontinentální ligy pomohl hokejistům Sibiru k domácímu vítězství 6:4 nad Barysem Astana. Český gólman vystřídal v 35. minutě Alexeje Krasikova za stavu 3:4, ve zbytku zápasu neinkasoval a jeho spoluhráči otočili v závěrečné třetině skóre třemi brankami z přesilovek.

Voráčkova zářivá jízda naprázdno: Philadelphie po neúspěších zase tápe

22. listopad 2017 - 16:30

Jestli bude se stejnou vervou pokračovat celou sezonu, dosáhne na stobodovou hranici. Jakub Voráček by se tím po dvanácti letech stal po Jaromíru Jágrovi prvních Čechem, který něco podobného dokázal. Ryšavý hokejista přesto neprožívá kdovíjakou euforii. Divné, co?

Raubíř i lídr. Vášnivý Radulov se rozpovídal: Záleží hlavně na týmu

22. listopad 2017 - 15:45

Tikající bomba. Tak znal ruského raubíře Alexandera Radulova každý hokejový fanoušek. Jenomže bývávalo. Z 31letého útočníka vyrostl zodpovědný člověk, jemuž záleží na výsledcích týmu. Přesto nezapře svou ruskou náturu.

KOMENTÁŘ: Nedomanský a další Češi před bránou do hokejového nebe

22. listopad 2017 - 12:59

Když se Dave Andreychuk dozvěděl, že bude přijat do Hokejové síně slávy, zrovna pádil po floridské dálnici, aby vyzvedl manželku na letišti. Po vyslechnutí báječné noviny se šedivějícímu Kanaďanovi s ukrajinskými předky divoce roztlouklo srdce. Zajel na parkoviště a hned volal rodičům. Máma opakovala: „Už bylo na čase!“ Táta se rozbrečel dojetím.

Jágr je pro spoluhráče velkou inspirací, velebí legendu kouč Gulutzan

22. listopad 2017 - 10:59

Je jen o půl roku starší, pod sebou má hrající legendu a druhého nejproduktivnějšího muže historie NHL. Nejen proto však kouč Glen Gulutzan přistupuje ke svému nejslavnějšímu svěřenci Jaromíru Jágrovi a jeho roli v Calgary s citem.

Chomutov zase selhal. Už se musíme probrat, burcuje asistent Šťastný

22. listopad 2017 - 10:10

Krize hokejových Pirátů nebere konce. Někdejší lídr extraligy se po úterním domácím propadáku s Třincem 3:5 propadl už na 11. místo tabulky. „Musíme se probrat, takhle nemůžeme dál fungovat,“ štve Jana Šťastného, chomutovského asistenta.

Nečekaná změna v brance, hradecký gólman Pavelka slavil první výhru

22. listopad 2017 - 9:30

Hokejisté hradeckého Mountfieldu v dalším extraligovém kole vyhráli 6:3 na ledě Vítkovic, přestože v 1. třetině prohrávali 0:2. V tabulce tak i nadále drží 2. místo.

Vsetínský Březina vládne prvoligovým střelcům. Gólů mělo být víc, říká

22. listopad 2017 - 9:27

Po postupu Jihlavy do extraligy se stal v Dukle přebytečným. Mrzelo ho to. Teď ale David Březina nelituje. Naopak. V prvoligovém Vsetíně, kde si v přípravě vybojoval místo v sestavě, se stal nepostradatelným hráčem výběru trenéra Jiřího Dopity. A se 13 zásahy také nejlepším střelcem WSM ligy.

Hokejisté Karlových Varů prohráli s Budějovicemi, ale dál jsou první

22. listopad 2017 - 9:20

Do třetice to nevyšlo. Třetí domácí zápas po reprezentační přestávce hokejisté karlovarské Energie nezvládli, prohráli s Motorem České Budějovice 2:3. Před sebou mají další těžký úkol. Ve středu se představí na ledě Prostějova, který v posledních zápasech vypráskal Třebíč 9:0 a Ústí nad Labem dokonce na jeho ledě 9:1.

Doufám, že baráž zažiji i v této sezoně, říká budějovická posila Bárta

22. listopad 2017 - 9:13

V dubnu se v Budvar aréně proháněl v dresu Pardubic a snažil se, aby Východočeši udrželi v baráži hokejovou extraligu, což se podařilo. A Motor zůstal v první lize. Koncem října Michal Bárta posílil České Budějovice a věří, že i v této sezoně zažije úspěšnou baráž.

Výprask Litvínova v Pardubicích i potlesk pro Gulu za férové gesto

22. listopad 2017 - 8:49

Hokejový Litvínov sršel energií, ale včera mu ji vybilo pardubické Dynamo. Po třech výhrách v řadě musela Verva skousnout venkovní krach 0:5. A po útěku z posledního místa zdaleka není z nejhoršího venku. Litvínov přeskočily právě Pardubice, taky Zlín, a patří mu třináctá, barážová příčka. Jihlava je o pět bodů zpět, ale má zápas k dobru.

Olomoučtí Kohouti zobou v hokejové extralize bod po bodu

22. listopad 2017 - 8:35

Hokejové hvězdy z NHL budou chybět, Američan Brandon Maxwell tak živí svůj sen o olympijské nominaci. Musí se však v brance Mladé Boleslavi činit. Jako v úterý v prodloužení ve vyrovnané bitvě s houževnatou Olomoucí.

Je to pro nás krutý výsledek, smutnil vítkovický Trnka po porážce

22. listopad 2017 - 8:23

I když Hradec Králové nechal ve 24. kole odpočívat podle statistik nejlepšího gólmana extraligy Patrika Rybára, hokejisté Vítkovic nabídnutou šanci nevyužili. Obranu soupeře, která je rovněž nejlepší v extralize, sice překonali třikrát, na body to ale zdaleka nestačilo. Po dvou zápasech na hřišti soupeře s bodovým zápisem tak přišla další domácí porážka – Vítkovice s Hradcem Králové prohrály 3:6.

Voráčkův gól na body nestačil, Jaškin naopak podpořil kanonádu

22. listopad 2017 - 7:41

Hokejisté Philadelphie nezastavili černou sérii a padli už popáté v řadě, když naposledy nestačili na domácím ledě 2:5 na Vancouver. Jedním gólem alespoň zmírnil porážku Jakub Voráček, gólman Michal Neuvirth střídal v 35. minutě po čtvrté inkasované brance. Naopak důvod k oslavám měl Dmitrij Jaškin ze St. Louis, jenž jednou trefou přispěl k vysoké výhře 8:3 nad Edmontonem.

Jágr a spol. putují na tripu v retro oblecích. Klobouček, smál se Voráček

22. listopad 2017 - 5:59

Hokejisté Calgary Flames jezdí po východním pobřeží USA převlečení za noblesní gangstery a loupí body. Parta s Jaromírem Jágrem a Michaelem Frolíkem vyhrála ve Philadelphii i ve Washingtonu a užila si spoustu zábavy v retro oblecích z 50. let při tematické cestě vlakem mezi oběma velkoměsty.

Indrák sestřelil Kometu hattrickem. Prostě to tam teď padá, směje se

21. listopad 2017 - 23:14

Ještě před pár dny, po těsné výhře nad Chomutovem, si s nadsázkou postěžoval: „Dneska jsem měl snad šedesát šancí a nic. Musím věřit, že se to otočí.“ Uplynula tři kola a plzeňský útočník Miroslav Indrák musí vzývat hokejové anděly, že ho vyslyšeli.

Jsme pod dekou. Ale sezona je dlouhá, věří po porážce Sparty Michálek

21. listopad 2017 - 22:13

Už to vypadalo na vyhrabání se z krize, místo dalších oslav ale potkala hokejisty Sparty porážka. Utrápený Zlín, který čekal čtyři utkání na bod, si z hlavního města odváží hned tři po vítězství 3:1. O jediný gól Pražanů se postaral obránce Zbyněk Michálek, jenž se prosadil poprvé od příchodu do klubu. „Byli hladovější než my,“ uvědomuje si.

Hráč měsíce

Hráčem měsíce října jsme zvolili Jakuba Strnada. Gratulujeme! Kuba byl hostem tradičního off-line rozhovoru. K počtení ZDE.