Zprávy z rubriky Hokej na portálu ČT sport
Aktualizace: před 4 min 55 sek

Budějovice po Varech zdolaly i Kladno, Slavia skolila Litoměřice

22. listopad 2017 - 21:43

Hokejisté Českých Budějovic navázali na výhru v Karlových Varech a porazili Kladno 3:0. Motor ani v jedenáctém domácím zápase první ligy nenašel přemožitele a bodově se dotáhl na vedoucí karlovarskou Energii, která podlehla Prostějovu 2:4. Čtvrtá Slavia zdolala Litoměřice 3:0 a na kladenské Rytíře už ztrácí jediný bod.

Jágr: Nepořádám rozlučkové turné, žádnou nostalgii necítím

22. listopad 2017 - 13:51

V minulých dnech se Jaromír Jágr představil ve dvou bývalých působištích, ale žádnou nostalgii ve Philadelphii ani Washingtonu nepociťoval. Pětačtyřicetiletý druhý nejproduktivnější hráč historie NHL přišel v sezoně o devět utkání, přesto má šanci zavítat do všech osmi měst, kde v NHL před angažmá v Calgary nastupoval.

Jágr: Nepořádám rozlučkové turné, žádnou nostalgii necícím

Voráčkův gól Philadelphii nepomohl, trefil se i Jaškin. Neuvirth inkasoval čtyřikrát

22. listopad 2017 - 7:37

Nejproduktivnější český hokejista v NHL Jakub Voráček dal šestý gól v sezoně, ale nezabránil páté porážce Philadelphie v řadě, tentokrát s Vancouverem 2:5. Michal Neuvirth čtyřikrát inkasoval a v 35. minutě ho v brankovišti domácího týmu nahradil Brian Elliott. Dmitrij Jaškin pomohl brankou k vítězství St. Louis nad Edmontonem 8:3. Blues se díky tomu vyšvihli do čela soutěže.

Indrák potvrdil střelecké probuzení hattrickem proti Kometě

22. listopad 2017 - 6:24

Plzeňský útočník Miroslav Indrák pomohl ve šlágru 24. kola hokejové extraligy svému týmu třemi trefami ke zdolání úřadujících mistrů z Brna. Při výhře 5:4 zaznamenal hattrick ve třech přesilových hrách a dal definitivně zapomenout na nedávné střelecké trápení.

Rozhodčí Suchánek: O angažmá v NHL jsem ani nesnil. Myslel jsem, že je to nemožné

22. listopad 2017 - 6:00

Po úspěšné premiéře v duelu Carolina - New York Islanders pokračovala zámořská kariéra čárového rozhodčího Libora Suchánka dalšími zápasy. Ve Philadelphii se na ledě potkal mimo jiné s Jakubem Voráčkem nebo Jaromírem Jágrem a náročný týden zakončil v Detriotu. O prvních zkušenostech v NHL, náročném cestování, sezení na mantinelu či nutnosti loketních chráničů vyprávěl v exkluzivním rozhovoru pro Českou televizi.

Ružička se vrátil ve velkém stylu, Ocelářům pomohl k výhře třemi body

21. listopad 2017 - 22:48

Ve velkém stylu se vrátil do sestavy Třince útočník Martin Růžička. Po třízápasové absenci způsobené zraněním se představil na ledě Chomutova a na vítězství Ocelářů 5:3 se podílel třemi body za dvě branky a jednu asistenci.

Indiáni surfují na vítězné vlně, Chomutov vypadl z desítky

21. listopad 2017 - 21:25

Už na sedm zápasů natáhli vítěznou sérii hokejisté Plzně, když ve šlágru kola přestříleli doma Brno 5:4 a odskočili úřadujícím mistrům už na desetibodový rozdíl. Indiáni dál vedou tabulku o pět bodů před druhým Hradcem Králové, který uspěl na ledě Vítkovic. O další bod zpět je Třinec, Oceláři prodloužili výhrou 5:3 výsledkovou mizérii Chomutova. Piráti vyhráli jen dvě z posledních patnácti utkání a po tříbodovém zisku Zlína na Spartě se propadli mimo postupovou desítku pro play-off.

Sparta nestačila doma na Zlín, Beranům vystřílel tři body Okál

21. listopad 2017 - 21:02

Sérii čtyř porážek ukončil Zlín, když vyhrál na ledě Sparty 3:1. Dvěma góly se na tom podílel útočník Zdeněk Okál. Pražané tak v šestém zápase pod vedením trenéra Františka Výborného poprvé nebodovali a klesli na deváté místo tabulky. Zlín je o skóre desátý.

Pardubice smetly pěti góly Litvínov a vzdalují se dnu tabulky

21. listopad 2017 - 20:27

Ani ve druhém vzájemném zápase v sezoně nedokázali Litvínov proti Pardubicím skórovat. Dynamo vyhrálo doma jasně 5:0 a připsalo si třetí výhru v řadě. Východočeši rozhodli zápas ve druhé části, kdy nastříleli tři branky. Gólman Ondřej Kacetl vychytal své druhé čisté konto v sezoně.

Plzeň zdolala Kometu, šlágr rozhodl přesilovkový hattrick Indráka

21. listopad 2017 - 20:13

Hokejisté Plzně porazili Brno 5:4 a v souboji vedoucího týmu proti úřadujícím mistrům si připsali sedmou výhru v řadě. Udržují si tak v čele pětibodový náskok před druhým Hradcem Králové. V rušném utkání sice hosté dvakrát vedli, ale Indiáni i díky přesilovkovému hattricku Miroslava Indráka připravili Kometě čtvrtou porážku za sebou. Třemi asistencemi se zaskvěl v dresu vítězů také Milan Gulaš.

Boleslav přišla o náskok, nakonec ale udolala Olomouc v prodloužení

21. listopad 2017 - 20:11

Mladá Boleslav zdolala Olomouc 4:3 v prodloužení a oslavila výhru i ve druhém utkání pod vedením nového trenéra Vladimíra Kýhose. Navázala tak na nedělní vítězství ve Zlíně 6:1. Bruslařský klub sice dvakrát ztratil vedení, ale v čase 63:44 rozhodl útočník Vojtěch Němec.

Boleslav přišla o dvoubrankový náskok, nakonec ale udolala Olomouc v prodloužení

Mladá Boleslav zdolali Olomouc 4:3 v prodloužení a oslavila výhru i ve druhém utkání pod vedením nového trenéra Vladimíra Kýhose. Navázala tak na nedělní vítězství ve Zlíně 6:1. Bruslařský klub sice dvakrát ztratil vedení, ale v čase 63:44 rozhodl útočník Vojtěch Němec.

Chomutov neukončil trápení, s Třincem prohrál doma 3:5

21. listopad 2017 - 20:08

Chomutov prohrál doma s Třincem 3:5 a připsal si už šestou porážku za sebou. Oceláři, kteří zakončili na severu Čech dlouhou sérii šesti duelů venku, se radovali z teprve třetí výhry z posledních sedmi klání. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci oslavil návrat do sestavy Ocelářů po třízápasové absenci útočník Martin Růžička.

Janus vychytal Jihlavu, Dukla doma prohrála počtvrté v řadě

21. listopad 2017 - 19:49

Už počtvrté v řadě prohrála doma poslední Jihlava, když podlehla Liberci 0:2 a podruhé za sebou neskórovala. Po celkově páté porážce z posledních šesti duelů se ztráta nováčka na dně tabulky zvýšila už na pět bodů. Bílí Tygři se naopak zvedají a odsunuli do pozice nejhoršího týmu z venkovních zápasů právě Duklu. První čisté konto ve čtvrtém duelu za Liberec si připsal gólman Jaroslav Janus.

Hradec otočil zápas ve Vítkovicích a protáhl vítěznou sérii

21. listopad 2017 - 17:00

Hradec Králové zvítězil v extralize popáté za sebou, když zvítězil na ledě Vítkovic 6:3. Domácí přitom vedli 2:0 a 3:2, Hradec ale zásluhou kapitána Jaroslava Bednáře vždy dokázal vyrovnat a třemi brankami ve třetí třetině zápas rozhodl. Vítkovice prohrály doma třetí z posledních čtyřech zápasů a v počtu bodů získaných před vlastními diváky jsou třetí nejhorší v soutěži.

ŽIVĚ: Vítkovice - Hradec Králové 1:0

Hradec Králové zvítězil v extralize čtyřikrát za sebou a ve Vítkovicích mu k prodloužení série nahrávají problémy domácích na vlastním hřišti. Z posledních šesti duelů na ostravském ledu Vítkovice čtyři prohrály. Přímý přenos sledujte na ČT sport a webu ctsport.cz.

ŽIVĚ: Vítkovice - Hradec Králové

21. listopad 2017 - 16:55

Gudas: Akceptuji desetizápasový trest, ale nesouhlasím s ním

21. listopad 2017 - 14:32

Radko Gudas musí řešit další disciplinární problém. A tentokrát ne ledajaký, za seknutí útočníka Winnipegu Mathieua Perraulta obdržel desetizápasový trest a pokutu ve výši 408 536 dolarů (zhruba 8,9 milionu korun). Sedmadvacetiletý český obránce Philadelphie sice trest akceptuje, ale s jeho výší nesouhlasí.

Hráč měsíce

Hráčem měsíce října jsme zvolili Jakuba Strnada. Gratulujeme! Kuba byl hostem tradičního off-line rozhovoru. K počtení ZDE.