18 min 8 sek starý

Praha - O další čtyři hokejisty se rozrostl reprezentační kádr pro přípravu na MS. Trenér Josef Jandač nominoval obránce Milana Douderu a Davida Skleničku a útočníky Dominika Kubalíka a Jakuba Lva.

Chomutovský hrdina Laco: Udělali jsme kus práce, i když nám nikdo nevěřil

5 hod 32 min starý

Chomutov - Byl ústřední postavou série mezi Piráty a Oceláři. Chomutovský brankář Ján Laco přiváděl třinecké střelce k zoufalství také v šestém utkání, a jelikož jeho spoluhráči zařídili výsledkový obrat, mohli se Piráti po čtvrté výhře radovat z postupu mezi nejlepší čtyři mužstva letošního play-off. Po dvou náročných sériích, kdy vyřadil Mladou Boleslav a právě Slezany, narazí Chomutov na liberecké Bílé Tygry, se kterými se utkal v loňském čtvrtfinále.

Růžička: Liberec je silné mužstvo, ale pokusíme se jít dál

7 hod 9 min starý

Chomutov – Vladimír Růžička opět prokázal, že mužstva pod jeho vedením teprve v play-off naplno rozkvétají, a to bez ohledu na jejich papírovou sílu. Chomutovské Piráty dovedl po výhře 4:2 na zápasy do semifinále přes hvězdami nabitý Třinec a věří, že ani semifinále nemusí být pro Piráty konečná.

Růžička po chomutovském postupu: Liberec je silný, ale pokusíme se jít dál

Rozjetý Palát prostřelil Mrázka a nasměroval Tampu za výhrou

7 hod 25 min starý

New York – Radost z čistého konta zkazil Petrovi Mrázkovi v brance Detroitu Ondřej Palát, který vstřelil svůj patnáctý gól v sezoně, a dopomohl tak hokejistům Tampy Bay k vítězství 2:1. Další český útočník Aleš Hemský se jednou přihrávkou podílel na kanonádě Dallasu, který porazil San Jose vysoko 6:1.

Bližňák k postupu Liberce: Pomohly nám přesilovky a velmi dobře zachytal Jánko

8 hod 32 min starý

Plzeň - Ačkoli se Mário Bližňák v prvních pěti zápasech bodově neprosadil, byl ústřední postavou šestého duelu série mezi Libercem a Plzní. Zástupce Bílých Tygrů přispěl k postupovému vítězství třemi gólovými přihrávkami a také díky němu se tak Liberec opět probojoval do semifinále, ve kterém narazí na Chomutov.

Necháme na ledě život, burcuje před baráží jihlavský Říha

10 hod 32 min starý

Jihlava - Dukla si zahraje po roce opět baráž o extraligu. Jihlava totiž v sedmém utkání přetlačila Kladno 1:0, sérii ovládla 4:3 na zápasy a bude znovu usilovat o návrat mezi elitu. Na extraligu přitom na Vysočině čekají už od roku 2005. Jihlava narazí v boji o postup na České Budějovice, Pardubice a Karlovy Vary.

Rákos: Představovali jsme si to jinak, je to pro nás zklámání

24. březen 2017 - 22:50

Chomutov - Třinec druhý mečbol Chomutova neodvrátil, v šestém duelu padl 3:5 a sérii ztratil 2:4 na zápasy. Přitom Oceláři vedli na severu Čech po první třetině 3:1, ani nadějný náskok jim však nestačil a po obratu se radovali Piráti z historického postupu do semifinále. Slezané doplatili na neproměňování šancí, za stavu 3:2 mohl čtvrtý gól přidat Daniel Rákos, ale v souboji s brankářem Jánem Lacem nastřelil pouze tyč.

Chomutov dokonal překvapení a na úkor Třince postoupil do semifinále

24. březen 2017 - 20:05

Chomutov ‒ Piráti jsou největším překvapením dosavadního průběhu extraligového play-off. V šestém zápase udolali Třinec 5:3, ačkoli prohrávali po první třetině už 1:3, a ovládli sérii 4:2 na zápasy. Chomutov tak postoupil přes favorizované Oceláře poprvé v historii do semifinále extraligy. Piráti opět úřadovali v přesilovce, kterou dvakrát využili včetně vítězné branky Poletína ve 44. minutě. Chomutov narazí na Liberec, druhé semifinále tvoří Hradec Králové a Kometa Brno.

Jihlava zvládla sedmý zápas proti Kladnu a po výhře 1:0 si zahraje v baráži

24. březen 2017 - 19:37

Jihlava zvládla sedmý zápas s Kladnem a po výhře 1:0 si zahraje v baráži

Jihlava ‒ Už to vypadalo na dokonalý obrat v sérii z 1:3 na zápasy. Jenže Kladno v rozhodujícím sedmém utkání nevstřelilo ani gól a po hubeném vítězství Jihlavy 1:0 si baráž zahraje právě Dukla. Rozhodující branku zařídil Diviš při vlastním oslabení ve 12. minutě, brankář Svoboda nepustil za svá záda ani jednu kladenskou střelu a připsal si čisté konto. Jihlava tak doplnila v baráži o extraligu trojici Pardubice, Karlovy Vary a České Budějovice. Připravujeme podrobnosti.

Liberec udělal poslední krok do semifinále, Tygři přestříleli Plzeň 5:4

24. březen 2017 - 18:25

Plzeň ‒ Extraliga zná všechny semifinalisty. Posledním postupujícím se stali obhájci titulu z Liberce, kteří si po gólové přestřelce v šestém utkání proti Plzni došli pro vítězství 5:4, a ovládli tak sérii 4:2 na zápasy. Západočeši sice v utkání třikrát vedli, ale až Liberci se povedlo odskočit na rozdíl dvou branek za stavu 3:3. Po obratu tak Bílí Tygři zkompletovali semifinálové složení, Liberec narazí na Chomutov, Hradec Králové zase na Kometu Brno.

ŽIVĚ: Liberec odskočil o dva góly a v Plzni vede 5:3

Plzeň ‒ Ze čtvrtfinále play-off už postoupily tři týmy, když Kometu a Hradec Králové doplnil Chomutov, který přešel přes Třinec. Ke třem semifinalistům se může přidat Liberec, který ale potřebuje zvítězit v Plzni. Divoká první třetina na západě Čech nabídla tři branky. Skóre utkání otevřel plzeňský Čerešňák, poté sice za Tygry srovnal Dlouhý, ale ve 20. minutě využil dvojnásobnou přesilovku Kadlec. Ve druhé části se na přeskáčku prosadili Radivojevič, Preisinger a Ordoš, ale stav 3:3 změnil Bartovič a poslal liberecké Tygry poprvé do vedení, které navýšil Vantuch. Přímý přenos utkání Plzeň‒Liberec sledujte na programu ČT sport a na webu ctsport.cz.

ŽIVĚ: Liberec poprvé vede, Tygři hrají v Plzni 4:3

Plzeň ‒ Ze čtvrtfinále play-off už postoupily dva týmy, když Kometu doplnil Hradec Králové. Ke dvěma semifinalistům se můžou dnes přidat další dva kluby. Chomutov může ukončit sérii proti Třinci na domácím ledě, Liberec potřebuje zvítězit v Plzni. Divoká první třetina na západě Čech nabídla tři branky. Skóre utkání otevřel plzeňský Čerešňák, poté sice za Tygry srovnal Dlouhý, ale ve 20. minutě využil dvojnásobnou přesilovku Kadlec. Ve druhé části se na přeskáčku prosadili Radivojevič, Preisinger a Ordoš, ale stav 3:3 změnil opět Radivojevič a poslal liberecké Tygry poprvé do vedení. Přímý přenos utkání Plzeň‒Liberec sledujte na programu ČT sport a na webu ctsport.cz.

ŽIVĚ: Plzeň vede v gólové přestřelce nad Libercem 3:2

Plzeň ‒ Ze čtvrtfinále play-off už postoupily dva týmy, když Kometu doplnil Hradec Králové. Ke dvěma semifinalistům se můžou dnes přidat další dva kluby. Chomutov může ukončit sérii proti Třinci na domácím ledě, Liberec potřebuje zvítězit v Plzni. Divoká první třetina na západě Čech nabídla tři branky. Skóre utkání otevřel plzeňský Čerešňák, poté sice za Tygry srovnal Dlouhý, ale ve 20. minutě využil dvojnásobnou přesilovku Kadlec. Ve druhé části pak nejprve liberecký Radivojevič vyrovnal, ale na 3:2 pro Plzeň upravil Preisinger. Přímý přenos utkání Plzeň‒Liberec sledujte na programu ČT sport a na webu ctsport.cz.

ŽIVĚ: V Plzni je srovnáno, liberecký Dlouhý upravil na 1:1

Plzeň ‒ Ze čtvrtfinále play-off už postoupily dva týmy, když Kometu doplnil Hradec Králové. Ke dvěma semifinalistům se můžou dnes přidat další dva kluby. Chomutov může ukončit sérii proti Třinci na domácím ledě, Liberec potřebuje zvítězit v Plzni. Západočeši sice otevřeli skóre zápasu po brance Čerešňáka, Liberec ale srovnal zásluhou Dlouhého. Přímý přenos utkání Plzeň‒Liberec sledujte na programu ČT sport a na webu ctsport.cz.

ŽIVĚ: Plzeň má v domácím prostředí ideální možnost srovnat sérii s Libercem

Plzeň ‒ Ze čtvrtfinále play-off už postoupily dva týmy, když Kometu doplnil Hradec Králové. Ke dvěma semifinalistům se můžou dnes přidat další dva kluby. Chomutov může ukončit sérii proti Třinci na domácím ledě, Liberec potřebuje zvítězit v Plzni. Západočeši se ale proti vyřazení vzepjali povedeným výkonem v pátém utkání v Liberci, které otočili z 1:3 na 5:3 a vynutili si pokračování série. Přímý přenos utkání Plzeň‒Liberec sledujte exkluzivně na webu ctsport.cz a po skončení fotbalového přenosu také na programu ČT sport od 19 hodin.

NHL se opět představí v Evropě, Stockholm se dočká soubojů Colorada a Ottawy

24. březen 2017 - 16:50

New York - Národní hokejová liga se po šesti letech vrací do Evropy. Dva duely zámořské NHL uvidí švédský Stockholm, v tamní hale Globen odehrají dva zápasy základní části Ottawa Senators a Colorado Avalanche. Pomyslnými ambasadory by měli být kapitáni obou týmů, Švédové Erik Karlsson a Gabriel Landeskog.

Hokejová reprezentace se připravuje na MS už i pod vedením Prospala

24. březen 2017 - 15:51

Praha - Šest týdnů před začátkem hokejového mistrovství světa se k české reprezentaci připojil i Václav Prospal, jenž je jedním z asistentů Josefa Jandače. Bývalý vynikající útočník žije s rodinou v Tampě, kde i trénuje mládež. I proto se ještě před šampionátem do zámoří vrátí, jeho svěřenci totiž postoupili do celonárodního finálového turnaje v kategorii do 16 i 18 let.

Pojedou hráči z NHL na olympijské hry? Rozhodnutí má padnout do konce dubna

24. březen 2017 - 14:56

Curych – Stále se tu vznáší jeden velký otazník. Pojedou hokejisté z NHL na olympijské hry do Pchjongčchangu? Zástupci kanadsko-americké soutěže by se měli definitivně rozhodnout do konce dubna. Potvrdil to předseda Mezinárodní hokejové federace IIHF René Fasel. Na něj prý tlačí manažeři jednotlivých týmů v čele s Kanadou a Ruskem, aby si při očekávané neúčasti hráčů ze zámoří nachystali plán B.