RSS Rytíři Kladno
Aktualizace: před 21 min 50 sek

Matador Petr Vampola srazil Ústí v přesilovkách: V play off budou rozhodovat!

21 min 50 sek starý

Oslabené Ústí se nevzdalo lehce, nakonec ale Rytíři soupeře přeci jen udolali a připsali si další potřebné vítězství. O tři body se velkou měrou zasloužil Petr Vampola, díky němuž Kladno využilo dvě ze čtyř početních výhod. Nejdříve v úvodu druhé třetiny připravil důrazem na brankovišti gól pro Šimona Jelínka, aby pak ve 47. minutě po Jágrem vybojovaném puku a střele Nashe doklepl puk do poloodkryté brány už sám. Čerstvě sedmatřicetiletý útočník se tak trefil po více než dvou měsících, naposledy totiž mířil do černého 15. prosince doma proti Jihlavě. Vampola si tak do statistik připsal nakonec i branku vítěznou, vrátil se na pozici nejproduktivnějšího Rytíře a dva zápasy před koncem je Kladno stále ve hře o druhou příčku.

Jágr doma začal vítězně! Dvěma asistencemi pomohl Rytířům k výhře nad Ústím

Rytíři uvítali na domácím ledě legendárního Jaromíra Jágra a i díky jeho dvěma asistencím zvítězili popáté v řadě! Skóre otevřel Jiří Říha a když soupeř srovnal, znovu vystřelil domácím vedení v přesilovce Šimon Jelínek. V závěrečné části pak navýšil Petr Vampola a hosté už jen dvě vteřiny před koncem stanovili konečný stav 3:2! Kladeňáci tedy zapsali další tři body a v tabulce dál drží krok s třetími Českými Budějovicemi.

Tři zápasy do konce základní části a Jágrova domácí premiéra! Ve středu se Kladno utká s Ústím

Kladno se v posledním kole dočkalo velkého návratu a do závěru sezony je ještě silnější, než bylo během celého ročníku. Po roce a dni se vrátil do soutěžního zápřahu legendární Jaromír Jágr, který naskočil proti Havířovu v první lajně s Tomášem Plekancem. A i díky zkušenosti těchto dvou borců si Rytíři dokráčeli pro důležité vítězství. Slavné číslo 68 by si nyní měli užít kladenští fanoušci i doma! Poprvé v této sezoně by se měl Jágr představit na ČEZ stadionu ve středu od 18 hodin proti Ústí nad Labem.

Velký návrat! Rytíři s legendárním Jaromírem Jágrem v čele vybojovali výhru na havířovském ledě

Rok a jeden den! Přesně po takové době si zahrál v soutěžním zápase legendární útočník Jaromír Jágr. Majitel kladenského klubu vedl v Havířově první útočnou formaci a se svým týmem si dokráčel pro důležité tříbodové vítězství. Vedení zajistil Rytířům v první části z trestného střílení Jakub Strnad a ve druhé třetině navýšil nejlepší kladenský střelec Ladislav Zikmund. Ve zbytku utkání už se pak skóre neměnilo, na čemž měl veliký podíl Lukáš Cikánek, který udržel druhou nulu v sezoně! Kladno tak zvítězilo 2:0 a bodově se dotáhlo na třetí České Budějovice.

Kdo z vás… Šimon Jelínek a Ladislav Zikmund odpovídali na otázky a ochutnávali chilli papričky

Ladislav Zikmund a Šimon Jelínek obvykle baví fanoušky svými kousky na ledě, tentokrát ale usedli před kameru Rytíř TV a v novém formátu odpovídali na zajímavé otázky. Kdo z nich je větší provokatér? Kdo je lepší zpěvák? Nebo kdo dokáže sníst pálivou chilli papričku? Odpovědi na tyto i další otázky doplnil zajímavými postřehy zpoza kamery obránce a pomocný režisér videa Martin Kehar!

Čtyři kola před koncem základní části míří Kladno do Havířova!

Po vynechaném sobotním kole se Rytíři propadli na čtvrtou příčku v tabulce Chance ligy, a v posledních čtyřech kolech základní části tedy budou muset bodovat co nejvíce, aby si vylepšili pozici pro play off! Kladno však má opět plně k dispozici Tomáše Plekance a není vyloučeno, že už v pondělí proti Havířovu se představí na ledové ploše i majitel mužstva Jaromír Jágr.

Patrik Machač pomohl překlopit zápas na stranu Rytířů: Hlavní ale je, že jsme to ve zdraví přežili.

Rytíři se proti Kadani hodně nadřeli, roli favorita ale nakonec potvrdili. Dvakrát museli skóre otáčet, o což se ve druhé třetině velkou měrou zasloužil i Patrik Machač. Toho nejdříve ve vlastním oslabení vyslal do sóla Zikmund a Machačův bekhendový blafák znamenal vyrovnání na 2:2. V polovině utkání pak poslal tentýž hráč puk Jelínkovi ideálně do prostoru před brankovištěm a od té doby už Kladno utkání ovládlo. S postupem poslední třetiny pak už soupeř rezignoval na hokej, ale i přes wrestlingový styl Kadaně Rytíři už jen postupně navyšovali skóre. Kladno se tak minimálně do čtvrteční dohrávky Vsetína s Litoměřicemi posunulo na druhou pozici.

Rytíři dvakrát stáhli ztrátu a proti Kadani zaznamenali vysokou výhru

Přestože Kladno nepředvádělo proti poslední Kadani špatnou hru, dvakrát v utkání muselo dotahovat ztrátu. Rozdíl ale nejprve smazal Ladislav Zikmund a ve druhé části jej napodobil Patrik Machač. Poté už Rytíři dokázali otočit vývoj a nakonec zvítězili vysoko 8:2. Dvakrát se trefil Šimon Jelínek, přesnou teč přidal Jakub Hajný, hezkou trefu Jiří Říha a povedenou individuální akci Jakub Strnad. Finální stav skóre stanovil André Lakos, který se trefil v dresu Rytířů poprvé! Přestože postavení mužstev v tabulce by tomu nenasvědčovalo, zápas byl pořádně vyhrocený a na každé straně nedohrál kvůli trestu do konce utkání jeden hráč.

Legendy také knižně: "Kladno poprvé mistrem" za symbolických 59 korun

Povedená tečka za 60. výročím prvního mistrovského titulu - legendy z roku 1959 klub připomíná i knižně publikací "Kladno poprvé mistrem". Text napsal a průvodcem slavnou sezonou je pan Otakar Černý, s archivními materiály vypomohl Jan Soldán a o stylovou sazbu a koláže z dobového tisku se postaral Jaroslav Zelenka. Editorem je tiskový mluvčí Rytířů a milovník historie Vítek Heral. Černobílý padesátistránkový výtisk je v prodeji za symbolických 59 korun. Zakoupit ho můžete v průběhu utkání ve Fanshopu na ochozu i na pokladnách ČEZ stadionu. Výtisk je trvale k dostání i v hospodě na zimáku a v prodejně O.K. Sport.

Hokejové Kladno slaví čtyřicet let od triumfu v PMEZ

Ve středu 13. února uplyne přesně čtyřicet let, kdy hokejové Kladno slavilo na domácím zimním stadionu jeden z největších úspěchů svojí historie. Porazilo Spartak Moskva a vyhrálo Pohár mistrů evropských zemí.

Po delší době znovu na ČEZ stadion! Rytíři se ve středu doma střetnou s Kadaní

Kladno se po zápasové přestávce vrátilo do víru Chance ligy vítězně a na ledě Prostějova vybojovalo důležité tři body! Nyní ale na Rytíře čeká značně nevyzpytatelný soupeř – Kadaň, která je v tabulce poslední, už však dokázala, že dokáže i týmy z čela tabulky porazit. Utkání se odehraje ve středu od 18 hodin.

Kladno veze z Prostějova těžce vydřené tři body!

Rytíři podali na ledě Prostějova podařený výkon, zejména kvůli trápení v koncovce se ale až do konce museli strachovat o výsledek. Kladno poslal do vedení v přesilovce Ladislav Zikmund a ve druhé části navýšil Tomáš Redlich. Poté, co soupeř odpověděl, navýšil na začátku posledního dějství Jiří Říha, ale Jestřábi přišli znovu s odpovědí. V závěru pak domácí zmáčkli Kladno při tříminutové hře v šesti proti čtyřem, na vysněné srovnání ale nedosáhli. Kladeňáci, v jejichž sestavě znovu nastoupil i útočník Tomáš Plekanec, tak zapsali důležitou tříbodovou výhru 3:2.

Zveme rodiče na náborovou schůzku!

Dát své dítě na hokej je u nás jednodušší, než si myslíte! Na všechny otázky nerozhodnutým rodičům odpoví kladenští trenéři v restauraci Na Zimáku v sobotu 16.2. od 11:15. Zároveň Vám nabídnou možnost vstoupit do osvědčených sportovních tříd při 12 ZŠ Brjanská. (Zápis do prvních tříd zde proběhne 12. a 13. dubna)

Kladno se po osmi dnech vrací do zápasového tempa! V pondělí se utká s Prostějovem

AKTUALIZOVÁNO 11.02.2019 11:00 - Po vydařeném slavnostním zápase proti českobudějovickému Motoru si Rytíři užili osmidenního zápasového volna, nyní se ale opět vracejí do ostrého tempa Chance ligy, která má před sebou posledních sedm kol. Kladeňáci se poprvé po přestávce představí v pondělí v Prostějově, kde se od 18 hodin střetnou s tamními Jestřáby.

Rytíři v hospůdce na zimáku diskutovali s fanoušky

Vedení kladenského klubu v čele s majitelem Jaromírem Jágrem uspořádalo ve středu besedu s fanoušky a v uvolněné atmosféře vyslechlo připomínky a otázky svých příznivců. Padaly otázky ohledně startu Jaromíra Jágra, návratu Tomáše Plekance, rekonstrukce zimního stadionu nebo i celkových vyhlídek do závěru sezony.

Rytíři na Šestce: Užijte si s námi venkovní kluziště!

Užijte si s námi zábavu na venkovním ledě před OC Šestka! Mladí Rytíři i hráči Áčka si v sobotu 9. února od 12 hodin zahrají "open air" nejen se začínajícími střelci! Klubový maskot i hvězdy našeho týmu se těší na příjemné odpoledne s dovednostními soutěžemi o zajímavé ceny.

Pocta mistrům

Kladno se poklonilo a zatleskalo svým hrdinům a prvním mistrům republiky z roku 1959. Slavnostní ceremoniál viděly 2. února 2019 zaplněné tribuny ČEZ stadionu. Připomeňme si ještě jednou tyto emotivní chvíle...

Daniel Kružík zavelel k obratu: Bylo jen otázkou času, než nám to tam padne

Rytíři ukázali, že proti silnému soupeři dokážou zabrat a i přes nepříznivý vývoj zápasu nakonec nad Motorem slavili vítězství. Z domácí strany utkání gólově odšpuntoval Daniel Kružík, který v pětadvacáté minutě před Kváčou tečoval Keharovu střelu od modré a zahájil tak kladenský obrat. Třiadvacetiletý útočník se v posledním období střelecky trápil a tak mu tento gól snad pomůže k tomu, aby byl před blížícím play off opět pro gólmany soupeře velkým nebezpečím.

Kladno poctilo klubové legendy i předvedenou hrou! Motor porazilo 4:2 a je znovu třetí

Rytíři v sobotu uctili klubové legendy přímo na ledové ploše a poté předvedli parádní výkon v souboji o třetí místo. Přestože Kladno soupeře tlačilo a mělo řadu šancí, ve druhé části prohrávalo už o dvě branky. Ještě před sirénou ale stav vyrovnalo zásluhou Daniela Kružíka a Šimona Jelínka a v poslední části svůj tlak přeměnilo v definitivní obrat! Matyáš Zelingr v přesilovce poslal domácí do vedení a hned o 33 vteřin později navýšil Ladislav Zikmund. Kladeňáci tak ve vydařeném utkání před fantastickou kulisou zapsali výhru 4:2 a oslavy prvního titulu zakončili stylově!

Zveme Vás na setkání do hospůdky na zimák!

Ve středu 6. února se sice liga nehraje, ale na ČEZ stadion přesto v hokejový čas přijďte. Pro fanoušky je v hospodě na zimáku od 18 hodin připraveno setkání s vedením klubu, trenéry a hráči A-týmu v čele s kapitánem Jakubem Strnadem. Tradičně bude přichystaný soudek piva Bakalář a podpisové karty či plakáty. Na setkání, nebo chcete-li na pivko a kus řeči, jste srdečně zváni!

Hráč měsíce

Hráči měsíce ledna jsou Ziki & ŠimiNa videorozhovor a rozuzlení otázky chilli papriček se můžete podívat ZDE.

CHYSTÁME SE

Třebíč - sobota 23.2.
Jede se neorganizovaně. Jestliže se chystáte neváhejte s nákupem vstupenek, všude k dispozici ON-LINE! Podrobnosti a info ZDE.

Kliknutím na banner výše budete přesměrováni na přehled všech plánovaných výjezdů, podrobné info a přihlašovací formuláře. Prosíme sledujte, průběžně upřesňujeme. Info se bude objevovat i na diskuzi.

RYCHLÝ ROZPIS

PLAY-OFF Čtvrtfinále
(1 - 8, 2 - 7, 3 - 6, 4 - 5)
1., 2., 5., 6., 8., 10. a 12.3.

Facebook

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!