Sport.cz - sportovní zpravodajský server
Aktualizace: před 14 min 2 sek

NHL, NBA a MBL zrušily kvůli nepokojům v Minnesotě dnešní zápasy zdejších týmů

12. Duben 2021 - 23:34

Po nedělním úmrtí dalšího černošského mladíka po zásahu policie v Minneapolis byly odloženy zápasy místních týmů Minnesoty v profesionálních ligách NHL, NBA a MLB. Do dnešního programu nezasáhnou hokejisté Wild proti St. Louis, basketbalisté Timberwolves proti Brooklynu ani baseballisté Twins proti Bostonu Red Sox. Vedení soutěží zápasy odvolalo s ohledem na tragickou událost a kvůli nejisté bezpečnostní situaci vzhledem k nepokojům v oblasti.

Obránce Gustafsson odchází v NHL z Philadelphie do Montrealu. Söderberg se vrací do Colorada

12. Duben 2021 - 23:10

Švédský hokejový obránce Erik Gustafsson posílil v NHL Montreal. Canadiens získali devětadvacetiletého mistra světa z roku 2018 z Philadelphie výměnou za výběr v sedmém kole draftu v příštím roce. Flyers opustil vedle Gustafssona také rakouský útočník Michael Raffl, který bude hrát nově za Washington.

Jakub Vrána opouští Washington, míří za Hronkem a Zadinou do Detroitu!

12. Duben 2021 - 21:47

Český hokejový útočník Jakub Vrána opouští v NHL Washington a bude hrát za Detroit. Red Wings získali pětadvacetiletého odchovance pražských Letňan spolu se Slovákem Richardem Pánikem výměnou za práva výběrů v prvním kole letošního draftu a v druhém kole v příštím roce a dalšího útočníka Anthonyho Manthu. Vránu si Capitals vybrali v roce 2014 v prvním kole na 13. místě a o čtyři roky později s nimi získal Stanleyův pohár.

Hokejisté CSKA Moskva jsou prvními finalisty KHL

12. Duben 2021 - 21:37

Hokejisté CSKA Moskva jsou prvními finalisty Kontinentální ligy. Nejlepší tým základní části vyřadil Petrohrad po vítězství 4:2 na zápasy ve finále Západní konference. Postupový bod získal na ledě SKA po výhře 2:0.

Gólman Hellebuyck byl vyhlášen první hvězdou týdne v NHL

12. Duben 2021 - 19:46

První hvězdou uplynulého týdne NHL byl zvolen brankář Winnipegu Connor Hellebuyck. Spolu s ním byli v tradiční anketě oceněni útočníci Auston Matthews z Toronta a Roope Hintz z Dallasu.

Snímky jako z děsivého hororu. Ruskému útočníkovi brusle ošklivě rozřízla obličej

12. Duben 2021 - 14:54

Při pohledu na jeho rozříznutou tvář musí asi všechny napadnout, že měl obrovské štěstí, že neskončil s vážnějšími následky. Ruský hokejový útočník Texasu Stars Nikita Ščerbak utrpěl v utkání zámořské AHL na ledě Colorada Eagles ošklivé zranění v obličeji, který pak ukázal na svém Twitteru.

Bizarní střídání Buffala. Tohle je opravdu moc!

12. Duben 2021 - 13:44

Krčí se na posledním místě celé tabulky NHL, teď se konečně proti Philadelphii dočkali výhry. Hokejisté Buffala otočili zápas s Letci a zvítězili 5:3. Fanoušky pobavili o den dříve v utkání proti Washingtonu, kde předvedli opravdu bizarní střídání.

Útočník Carter opouští Los Angeles, posílil Pittsburgh

12. Duben 2021 - 10:55

Kanadský hokejový útočník Jeff Carter byl v NHL vyměněn z Los Angeles do Pittsburghu. Penguins získali dvojnásobného vítěze Stanleyova poháru s Kings (2012 a 2014) a majitele zlaté olympijské medaile ze Soči (2014) za práva výběrů ve třetím kole draftu v příštím roce a ve čtvrtém kole v roce 2023.

Boston ulovil velkou rybu! Pastrňák s Krejčím mají hvězdného spoluhráče

12. Duben 2021 - 9:16

Před pondělní uzávěrkou přestupů v NHL byl nejžádanějším zbožím, podle zámořských médií mělo o jeho služby zájem několik klubů. Devětadvacetiletý kanadský hokejový útočník Taylor Hall nakonec nejhorší tým soutěže Buffalo opravdu opouští a míří do Bostonu, kde bude spoluhráčem Čechů Vladaře, Zbořila, Pastrňáka, Krejčího a Ondřeje Kašeho.

Brankář Rittich byl v NHL vyměněn z Calgary do Toronta

12. Duben 2021 - 7:48

Český hokejový brankář David Rittich poprvé v kariéře v NHL mění dres a stěhuje se z Calgary do Toronta. Flames za osmadvacetiletého odchovance Jihlavy získali právo výběru ve třetím kole draftu v příštím roce. Rittich má v týmu lídra Severní divize zacelit mezeru při zranění jedničky Fredrika Andersena, kterého skvěle zastoupil Jack Campbell. Toronto získalo také útočníka Nicka Foligna, který dosud působil v Columbusu.

Žijeme! spadl Horákovi kámen ze srdce. Svede Sparta něco, co dosud nikdo nedokázal?

12. Duben 2021 - 6:42

Necelých šest minut je dělilo, aby si v kabině zabalili tašky a rozloučili se slovy, že se znovu potkají až po letní dovolené. Jenže hokejisté Sparty se v pátém semifinále play off proti Liberci vzepřeli. Roman Horák nejprve svým gólem poslal zápas do prodloužení, v jehož 21. minutě dokonal obrat na 3:2 kapitán Michal Řepík, takže Pražané odvrátili druhý mečbol Bílých Tygrů na postup do finále.

Souboj českých brankářů vyzněl pro Vaněčka. Nosek rozhodl o výhře Vegas

12. Duben 2021 - 6:00

Výrazný podíl na vysoké výhře hokejistů Washingtonu 8:1 nad Bostonem v nedělním utkání NHL měl český brankář Vítek Vaněček. Kryl 34 střel a kapituloval jen po střele Craigha Smithe v přesilovce v závěrečné třetině za stavu 6:0. Byl po zásluze vyhlášen první hvězdou utkání s Bruins, jejichž branku hájil krajan Daniel Vladař. Další český hokejista útočník Tomáš Nosek rozhodl jediným gólem duel Vegas s Arizonou a byl rovněž oceněn titulem pro největší hvězdu zápasu.

Lundqvist se kvůli problémům se srdcem v sezoně NHL nepředstaví

11. Duben 2021 - 23:28

Brankář Henrik Lundqvist v neděli potvrdil, že se v této sezoně NHL na ledě v dresu Washingtonu neobjeví. Devětatřicetiletý Švéd se v lednu podrobil operaci srdce a v únoru se vrátil k tréninku, nicméně vzhledem k zánětu srdce, který odhalila minulý týden kontrola, potřebuje ještě několik měsíců klidu na zotavení.

Liberec zuří, cítí se poškozen! Dneska to na Spartě nebylo fér, čílí se Kváča a rýpl si i Augusta

11. Duben 2021 - 22:01

Vařila se v něm krev. Když videorozhodčí v 81. minutě pátého semifinále mezi Spartou a Libercem potvrdil, že Pražané dosáhli regulérní trefy a snížili sérii na 2:3, přijel za sudím Pešinou a plamenně s ním diskutoval. Brankářem Bílých Tygrů Petrem Kváčou cloumaly emoce a neutichaly ani po konci rozmluvy s hlavním rozhodčím. Když přijel ke střídačce, vší silou do ní prásknul svou holí, kterou pak vzteky odhodil na led...

Sparta žije, odvrátila druhý mečbol Liberce! Infarktovou bitvu rozhodla ve druhém prodloužení

11. Duben 2021 - 20:33

Hokejisté Sparty odvrátili i druhý mečbol Liberce na postup do finále play off extraligy a snížili stav série na 2:3 na zápasy. V tom nedělním pátém Pražané ještě necelých šest minut před koncem základní hrací doby prohrávali, Horák ale poslal zápas do prodloužení, v němž v 81. minutě rozhodl o vítězství domácích kapitán Řepík. Šestý duel je na programu v úterý na ledě Bílých Tygrů.

Hokejisté Omsku s Hrubcem v brance vyhráli v Kazani a jsou krok od finále

11. Duben 2021 - 20:00

Hokejisty Omsku dělí jedna výhra od opětovného postupu do finále Gagarinova poháru. Avangard s Šimonem Hrubcem v brance v neděli vyhrál páté semifinále play off KHL v Kazani 3:2 v prodloužení a v sérii se ujal vedení 3:2 na zápasy.

I třetí lichý zápas vyhrál Třinec. Nastoupili jsme jako lajdáci a tohle je výsledek, durdil se útočník Kotala

11. Duben 2021 - 17:58

V Třinci se v neděli v pátém utkání semifinále extraligy hrálo o postupový mečbol, který pro sebe výhrou 3:0 získali domácí hokejisté. Mladá Boleslav podruhé v sérii nedokázala překonat brankáře Ondřeje Kacetla a doma bude v úterý odvracet konec sezony.

Kacetl vychytal Mladou Boleslav a Třinec je krok od finále

11. Duben 2021 - 16:45

Třinečtí hokejisté porazili v sobotu v pátém semifinále play off extraligy Mladou Boleslav 3:0 a v sérii vedou 3:2 na zápasy. Skóre otevřel v šesté minutě Martin Růžička a ve druhé třetině zvýšili svými prvními góly ve vyřazovací části Petr Vrána a Michael Špaček. Gólman Ondřej Kacetl udržel druhou nulu v sérii. Domácí dělí jedna výhra od pátého postupu do finále od roku 2011.

Dvojnásobný šampion Adamský ukončil v 39 letech hráčskou kariéru

11. Duben 2021 - 15:29

Hokejový útočník Martin Adamský se v 39 letech rozhodl ukončit hráčskou kariéru. Dvojnásobný extraligový šampion v dresu Třince působil v aktuální sezoně v prvoligovém Havířově, pět utkání ale odehrál i za České Budějovice v nejvyšší soutěži.

Brankář Dubnyk posílil Colorado, zkusí zalepit díru po zraněném Francouzovi

11. Duben 2021 - 13:50

Hokejisté Colorada získali do svých řad zkušenou posilu na brankářském postu. Při vlekoucích se zdravotních potížích Pavla Francouze, který už si podle posledních zpráv v této sezoně nezachytá, přivedli k týmové jedničce Philippu Grubauerovi Devana Dubnyka ze San Jose. V týmu Sharks by tak měl mít naopak větší prostor jiný český brankář Josef Kořenář.

Hráč měsíce

Titul hráče měsíce obhájil Ondřej Machala. Gratulujeme a přejeme dostatečné zásoby střelného prachu! Celému týmu pak hodně sil a odhodlání do dalších bojů!!! (Jelikož se blíží vrchol play-off, myšlenky hráčů jsou jinde, tak offline rozhovor nemá smysl opakovat, proběhl minulý měsíc a je k přečtení ZDE.)

NAŠE AKCE PRO PLAY-OFF

"BUĎTE NA TRIBUNĚ" Kdo v termínu poslal fotografii a zapojil se do sbírky bude zařazen do tomboly o hodnotné (nejen hokejové artefakty). Podrobnosti v článku: PLAY-OFF - BEZ NÁS, PŘESTO S NÁMI!

Naše sbírka pro podporu Nadace Jakuba Voráčka pro pacienty s roztroušenou sklerozou pokračuje do konce dubna. Za každý příspěvek děkujeme!

Transparentní účet HFKPK: 2800918580 / 2010

Facebook

RYCHLÝ ROZPIS

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!