Sport.cz - nejnovější články
Aktualizace: před 1 rok 1 týden

Norský sdruženář Riiber vyhrál i druhý víkendový závod v Oslu

12. březen 2023 - 14:25

Domácí sdruženář Jarl Magnus Riiber vyhrál i druhý víkendový závod SP v Oslu. Jan Vytrval byl 33., Ondřej Pažout nedokončil a Tomáš Portyk neběžel.

Adamczyková po pádu v semifinále skončila pátá v Sierra Nevadě

12. březen 2023 - 13:29

Snowboadcrossařka Eva Adamczyková skončila pátá v závodě Světového poháru v Sierra Nevadě. Úřadující mistryně světa po pádu v semifinále vyhrála malé finále a pohoršila si o jednu příčku ve srovnání se sobotním závodem. Znovu vyhrála světová šampionka z roku 2021 Charlotte Bankesová v Británie, jež ovládla i druhý závod v tomto španělském středisku. Do hlavního závodu postoupil z kvalifikace také Radek Houser, jenž vypadl v osmifinále.

Adamczyková skončila pátá v závodě SP v Sierra Nevadě po pádu v semifinále

Snowboadcrossařka Eva Adamczyková skončila pátá v závodě SP v Sierra Nevadě. Mistryně světa po pádu v semifinále vyhrála malé finále.

Ženskou premiéru na 50 km v SP vyhrála norská lyžařka Hagaová

12. březen 2023 - 13:22

Premiérový ženský závod v běhu na lyžích na 50 km vyhrála na Světovém poháru v Oslu Norka Ragnhild Hagaová před krajankou Astrid Slindovou a Američankou Jessie Digginsovou. České běžkyně na startu v tradičním dějišti maratonských závodů Holmenkollenu nebyly.

Skikrosařka Kučerová skončila třináctá v závodu SP ve Veysonnaz

12. březen 2023 - 13:12

Česká skikrosařka Nikol Kučerová obsadila v závodu Světového poháru ve Veysonnaz 13. místo, což je její druhý nejlepší výsledek v sezoně. Ve švýcarském středisku ale nemusela absolvovat kvalifikaci, která byla v sobotu zrušena, a na 13. příčce tak byly klasifikovány všechny závodnice vyřazené ve čtvrtfinále. Maximem české reprezentantky v aktuálním ročníku je jedenácté místo z lednového závodu ve švédském Idre Fjäll.

Fortuník po sezoně skončí na lavičce volejbalistů Kladna, nahradí ho Josserand

12. březen 2023 - 12:48

U volejbalistů Kladna skončí po sezoně kouč Milan Fortuník. Mužstvo vedl osm let, nyní se rozhodl s trenérskou kariérou rozloučit. Nahradí ho Francouz Arnaud Josserand, který se na předloňské olympiádě v Tokiu podílel jako asistent kouče národního týmu na zisku zlaté medaile. Bývalý blokař v této sezoně působí ve švýcarském klubu Lausanne UC. O chystané změně na trenérském postu informoval kladenský klub na svém webu.

Hokejová Liga mistrů už zná většinu účastníků pro příští sezonu

12. březen 2023 - 12:35

Příští ročník hokejové Ligy mistrů má po skončení dlouhodobých části domácích soutěží šesti zakládající členů jistých 13 z 24 účastníků. Z české extraligy jsou to vítěz základní části Pardubice a druhé Vítkovice, které jako třetí doplní buď nový šampion, či v případě triumfu pardubického Dynama či Ostravanů třetí Sparta.

Rezerva Slavie porazila Třinec a v druhé lize už není poslední

12. březen 2023 - 12:15

Fotbalisté slávistického B-týmu v 18. kole druhé ligy porazili doma Třinec 3:1. Rezerva vršovického celku částečně napravila pondělní prohru 0:2 v pražském derby na Spartě a poskočila na předposlední místo. Slávisté poslali na dno tabulky o bod Slezany.

Výsledky 18. kola druhé fotbalové ligy

Slavia Praha B - Třinec 3:1 (1:1) 14:30 Jihlava - Karviná. Utkání Varnsdorf - Dukla Praha odloženo

Odvážné legendy! Kdyby nás s Haškem zabásli, hrozil by prokurátor a z NHL nebylo nic, líčí obránce

12. březen 2023 - 12:05

Odvážný. A pořádně. Hokejový obránce František Kučera se uměl na ledě postavit silnějším soupeřům, svůj názor se ale nebál ukázat i mimo led. V době, kdy byl v roce 1989 na vojně v Dukle Jihlava, se dokonce vydal se spoluhráči na demonstraci proti režimu na Václavské náměstí. „Kdyby to tehdy prasklo a na demonstraci byl třeba zásah a nás zabásli, tak by nás čekal prokurátor jako blázen. To bychom s Dominikem Haškem do Blackhawks nešli," líčí v pořadu Příklep na Sport.cz olympijský vítěz z Nagana.

Spolupráce s Kuchtou je čím dál tím lepší. Čvančara už pronásleduje Řezníčka

12. březen 2023 - 11:52

Kterého z útočníků v rudém dresu hlídat dřív? Pro soupeře fotbalové Sparty v posledních týdnech těžký úkol, často neřešitelný. Baník o tom ví své... Úvodní gól inkasoval od reprezentanta Jana Kuchty, další dva přidal člen týmu do 21 let Tomáš Čvančara. „Myslím, že spolupráce s Kuchtičem je lepší a lepší. Zase mi přihrál na gól. Cítím se s ním v útoku dobře a myslím, že on to cítí stejně,“ věří Čvančara, který se s 12 trefami posunul na druhou příčku ligové tabulky střelců. Na vedoucího Jakuba Řezníčka z Brna ztrácí tři branky. Kuchta má devět zářezů.

Mistrovství světa juniorů v biatlonu ve Ščučinsku (Kazachstán) - stíhací závody:

12. březen 2023 - 11:43

Junioři (12,5 km): 1. Nevland 33:07,6 (2 tr. okruhy), 2. Hedegart -29,0 (3), 3. Gerhardsen (všichni Nor.) -35,1 (1), ...9. Mánek -1:53,3 (2), 14. Abrahám -2:54,4 (5), 52. Hák (všichni ČR) -7:04,1 (4). Juniorky (10 km): 1. Grotianová (Něm.) 30:00,3 (4 tr. okruhy), 2. Richardová (Fr.) -1:13,1 (3), ...25. Pavlů -4:21,9 (2), 41. Gotvaldová -6:43,7 (5), 52. Mikysková (všechny ČR) -9:26,5 (5).

Další debut v NHL? Český gólman by se mohl v noci dočkat premiéry

12. březen 2023 - 11:32

Český hokejový brankář Jiří Patera vyhlíží premiéru v NHL. V noci na pondělí by měl čtyřiadvacetiletý odchovanec pražské Slavie nastoupit za Vegas v duelu na ledě St. Louis. Patera se k týmu Golden Knights připojil ve čtvrtek z farmy v Hendersonu a hned kryl záda Jonathanu Quickovi při porážce 3:4 v prodloužení na ledě Tampy Bay. V sobotu byl znovu připravený na lavičce v dalším venkovním duelu při výhře nad Carolinou 4:0.

Na vzájemné urážky přeci jen došlo. Atmosféra se ale zlepšila, zní z Plzně i Slavie

12. březen 2023 - 11:28

Záměr byl jasný. Slavia a Plzeň chtěly, aby měl jejich vzájemný souboj o čelo Fortuna ligy štábní kulturu po vzoru západoevropských soutěží. Sobotní šlágr v Edenu se nakonec bez urážek neobešel, ale jak se oba kluby shodují, oproti minulosti je vidět posun.

Kouč Litvínova po vyřazení: Úspěšnost jsme zvedli nad 50 procent

12. březen 2023 - 11:22

Nad hokejisty Litvínova v průběhu extraligové sezony visela hrozba baráže, trenér Karel Mlejnek ale Severočechy vytáhl z posledního místa do předkola play off. Nástupce odvolaného Vladimíra Růžičky mrzel pouze fakt, že ve vyřazovací fázi jeho tým neuhrál proti mistrovskému Třinci ani jednu výhru. V sobotu podlehl Ocelářům doma 2:4 a sérii prohrál 0:3 na zápasy.

Legendární čas Kratochvílové má další pokořitelku

12. březen 2023 - 11:17

Jarmila Kratochvílová držela 41 let halový světový rekord v běhu na 400 metrů a nyní se během tří týdnů propadla v historických tabulkách až na třetí místo. Po únorovém fantastickém čase Nizozemky Femke Bolové (49,26) se před českou legendu dostala v sobotu také Američanka Britton Wilsonová výkonem 49,48 sekundy. Na spadnutí byl ve vysoké nadmořské výšce v Albuquerque i světový rekord v mužském sedmiboji a na ženské šedesátce.

Bývalá rekordmanka Kratochvílová má další pokořitelku

Dlouholetá světová rekordmanka Jarmila Kratochvílová má tři týdny po Bolové další pokořitelku, Američanka Wilsonová zaběhla v hale čtvrtku za 49,48.

Peklo v Tokiu. Jako by Zbrojovka hrála ve dvou dnech proti Realu Madrid a Barceloně

12. březen 2023 - 11:06

Los základní skupiny World Baseball Classic v Tokiu si s českou reprezentací zle zašpásoval. V sobotu jim postavil do cesty světové jedničky z Japonska, v neděli pak Korejce, kteří byli ještě v prosinci světovou trojkou. Utkání přitom dělilo jen zhruba třináct hodin. Hlavní kouč si je proto nazval doublem. „Pro fanouška neznalého baseballu bych to přirovnal zhruba k tomu, že Zbrojovka Brno hraje ve dvou dnech proti Realu Madrid a Barceloně,“ poukazuje Pavel Chadim, jinak také respektovaný neurolog z Brna.

Výborná noc v podání českého útočníka! Zazářil v zámoří hattrickem

12. březen 2023 - 10:51

Český hokejový útočník Martin Frk si v sobotu v nižší zámořské AHL připsal druhý hattrick v sezoně a pomohl k domácímu vítězství Springfieldu nad Lavalem 5:2. Devětadvacetiletý odchovanec Karlových Varů byl vyhlášen první hvězdou utkání a s 26 brankami se dělí o třetí místo mezi nejlepšími střelci AHL.

Hořké Salahovo poprvé. Klopp smolaře bránil, Liverpool se bude po nečekané facce pokoušet o zázrak

12. březen 2023 - 10:45

Postavil si míč na penaltový puntík, dal si dlouhý rozběh, máchl levačkou a... Místo gólové euforie si Muhammad Salah zklamaně drbal hlavu. Opsal pikantní oblouk: první březnový víkend si vystřelil rekord v počtu ligových branek za Liverpool, ovšem týden nato byl za smolaře. Parta z města Beatles i kvůli Salahově zpackané penaltě nečekaně prohrála v Bournemouthu 0:1 a zadělala si na problémy.

VÝZVA

Možnost zúčastnit se natáčení hudebního videoklipu pro Rock rádio - píseň k Mistrovství světa k hokeji. Napsal jí a nazpíval Miro Šmajda a moderátoři Rock rádia. Píseň se bude šířit v éteru Rock rádia a klip na youtube a sociálních sítích s přesahem na TV Óčko a média. Na natáčení budou: moderátoři z Rock rádia, zpěvák Miro Šmajda, roztleskávačky a hostesky Rock rádia. V případě zájmu pište co nejdříve na:

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!