Body z Pardubic se odváží těžce. Dopřejme si tu radost!

Autor: zděnda - Datum: 02 únor 2010

Po zpackaném závěru utkání s Boleslaví, kdy tři body visely ve vzduchu, musí Kladno zmobilizovat síly a pečlivě se připravit na mnohem obtížnějšího soupeře. Pardubice na přelomu týdne opět posilovaly, což současné situaci nepřidá. Nedá se však svítit, pro náš tým je naštěstí jediným prostředkem k úspěchu boj na ledě.

Zápas s Boleslaví se ze začátku vyvíjel velmi dobře, až se chvílemi zdálo, že se Bruslaři nenápadně vrátili do časů prvoligové existence. Jenže tlak jsme si neudrželi a z konečných dvou bodů nepanovala všeobecná spokojenost. Navíc z utkání musel odstoupit letošní smolař Martin Procházka, který si zřejmě obnovil zranění kolene.

Kladno hrálo s Pardubicemi naposledy před Vánoci a byl to opět jeden z těch proklatých soubojů prohraných o gól. To se ovšem hrálo v domácím prostředí, před kladenským publikem. V městě perníku se nám dlouhodobě příliš nedaří, ale nic netrvá věčně. Pomoci by k tomu opět měl vrchlabský Gengel, který v minulém utkání zaznamenal první extraligový bod, navíc v mateřském klubu. Další staronová tvář v kabině je Jaroslav Mrázek ze Sparty. Ten ovšem prozatím zřejmě nenastoupí. "Mrázek by naskočil do hry pouze při hře na osm obránců. V prvním útoku zastoupí Procházku ústecký Mikulík," uvedl k sestavě asistent trenéra Petr Kasík.

Pardubice nemohou i nadále počítat s Buchtelem a Kolářem. Avizovanou zámořskou posilou je ze Slovinska přicházející Američan Kevin Mitchell. Modrobílí příznivci se přesouvají do Pardubic vlakem. Doporučené spojení je 15.15 z Kladna, rychlý přesun na Hl.n. odkud vyjíždí vlak směr Pardubice v 16.11 SEČ. Příjezd do Pardubic v 17.19. Zápas začíná v 18:00!

8. kolo - 25. září 2009
HC GEUS OKNA KLADNO - HC EATON PARDUBICE 6:0 (4:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 14. Frolík (Bílek, Kalla), 15. Patera (M. Procházka, Diviš), 16. Bělohlav (Čurilla, V. Kameš), 19. Kalla (F. Kaberle, Patera), 30. Eberle (V. Kameš), 44. Frolík (Kalla)
Rozhodčí: Souček, Svoboda - Lhotský, Bejček
Vyloučení: 7:8, navíc Cetkovský (Pardubice) 10 min.
Využití: 1:0
Střely na branku: 32:20

21. kolo - 30. října 2009
HC EATON PARDUBICE - HC GEUS OKNA KLADNO 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. Kolář I (Rákos), 13. P. Sýkora (Cetkovský, Špirko), 50. Koukal (Kolář I, Nakládal), 59. Nakládal (Starý, Havíř) - 16. Horna (Kalla, Mudroch), 28. V. Kameš (Patera, Bělohlav)
Rozhodčí: Svoboda, Šír - Jelínek, Pešek
Vyloučení: 6:7, navíc F. Kaberle 10 min., Horna (oba Kladno) 10 min. + 10 min. a do konce utkání
Využití: 2:2
Střely na branku: 50:23

34. kolo - 23. prosince 2009
HC GEUS OKNA KLADNO - HC EATON PARDUBICE 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 11. F. Kaberle (Eberle) - 1. Koukal (Nakládal, Kolář I), 25. Špirko (Kočí, P. Sýkora)
Rozhodčí: Homola, Hribik - Kis, Prchal
Vyloučení: 4:6
Využití: 1:0
Střely na branku: 25:34

TIPOVAČKA

Tipujte s námi MS 2024

Bližší info a propozice ZDE

Kulturní přesahy

NA LED! Hokej a bruslení v obrazech

Fenoménu hokeje a bruslení ve výtvarném umění se věnuje nová výstava Národní galerie Praha, která pro návštěvníky znovu otevírá Palác Kinských na Staroměstském náměstí. Výstava představí téměř sto prací napříč různými výtvarnými technikami a médii z českých institucionálních i soukromých sbírek. K vidění budou od 26. dubna do 27. října jak malby starých mistrů, tak díla současných českých tvůrců.

www.ngprague.cz