Desatero kladenského fanouška (aneb jak se chovat na tribunách)


Autor: zeliii - Datum: 22 Říjen 2021

Sezona jede, čtvrtina za námi, další důležité před námi. Jednoduché to není, ale zvykáme si jak se dá... S tím jaká je situace souvisí to, že se jaksi i trochu proměnila skladba tribuny a zvyklosti vůbec. Mladší ročníky jsou aktivnější (a je tomu tak dobře), starší pochopitelně musí krom hokeje zohledňovat další záležitosti, a cestování na výjezdy o to více. Někdy je to náročnější, pracnější, chce to trpělivost, toleranci, ale také vytrvalost, odhodlání. S tím vším se to dá, je potřeba to v sobě najít.

Výše uvedené pochopitelně přináší spoustu nových a neotřelých zážitků, ale společně s tím také podobné množství nezvyklých situací, nedorozumění, problémů a i - nebojme se říct to slovo - nešvarů!

A právě proto jsme se rozhodli právě teď, kdy soutěž nabírá obrátky, přijít s jakýmsi návodem pro orientaci na tribuně a v kotli, abychom to všichni zvládali všechno líp a s větším přehledem i nadhledem. Je dlouhodobým normálem, že v kotli a na tribuně existují jakási nepsaná pravidla, způsoby a zvyklosti, které jsou pro nezkušené někdy obtížně pochopitelné. Jde právě o tu zkušenost - a tady je každá rada dobrá, je potřeba se zorientovat. Zkusili jsme ta nepsaná pravidla tedy sepsat. Ti starší možná mávnou rukou, zbytečnost... Ale zrovna těm mladším, nebo méně zběhlým a protřelým, kteří se třeba právě letos rozhodli vyjíždět víc a podporovat Kladýnko v azylu, příjdou vhod. Je totiž potřeba znát mapu. A je na místě si občas připomenout pár základních věcí jak fungovat a co by mělo platit pro nás všechny co se scházíme a fandíme. To nemůže uškodit nikdy.

Naše (možná trochu troufale, ale zkrátka výstížně nazvané) "Desatero" berte jako jakousi nápovědu, souhrn dobrých rad pro ideální působení na tribuně, v kotli. Takhle to vidíme my, co se kolem toho motáme už roky (někteří i pár desítek let). Snažme se nezpronevěřit ;)

(Zelí, Georgino, Plech, Gross, Ála, Matouš)

 

 

PřílohaVelikost
Desatero_kladenskeho_fanouska.jpg1.51 MB
Tags

CHYSTÁME SE

do MB - neděle 2.10.

Předpokládaná cena 400,-/450,-. Odjezd 13:30 od ZS. Info a přihlášky ZDE. Autobus pojede pouze pokud bude dostatečný zájem (min.35 lidí). První uzávěrka v pátek ve 12:00, poté budeme informovat.

 

Předprodej vstupenek (á 220,-) pro autaře ZDE
Prodej bude spuštěn během středy 28.9.

Kliknutím na banner výše budete přesměrováni na přehled všech plánovaných venkovních výjezdů, podrobné info a přihlašovací formuláře. Prosíme sledujte, průběžně upřesňujeme. Info se bude objevovat i na diskuzi.

TIPOVAČKA

Běží jako každoročně!
Nová sezona je tu...
TIPUJTE ZDE

(Pravidla a pokyny tamtéž)

Facebook

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!