Dva body a máme klid. Pojďme radši za tři!

Autor: zděnda - Datum: 30 březen 2010

Když jsme hráli naposledy s Becherovkou, tak už jsem viděl tři body v kapse. No nevadí, ale lechtání nervů už by mohlo skončit. Třeba zrovna dneska, když už tu máme zase ty Vary. Zápas to ovšem nebude lehký. Zelenočerňáci přijedou povzbuzeni výhrou od černozelenáčů. Modrobílí od bílomodrých také dovezli bod, tak uvidíme. Jak nádherně máme zbarvený ten play-out...

Když už jsem to nakousl, tak zápas v Brně byl hodně specifický. Hrálo se velice útočně, padlo hodně gólů a Sasu Hovi podepsal novou roční smlouvu s Kometou. Tolik vzruchu by na jednoho mohlo být moc. Aby toho nebylo málo, tak se zápas vyšperkoval prodloužením a nájezdy. Bohužel mastodont Dopita má ruce stále šikovné a tak byl jediným úspěšným střelcem. Nevadí, jelo se dolovat nějaký ten bod a bod se taky udělal. Mimochodem byl to první bod, který v duelech Kladna s Brnem získal tým hostí.

Tým Energie má v dnešním utkání velkou ambici Kladno porazit. Při případném vítězství za tři body a současné prohře Mladé Boleslavi s Brnem jsou karlovarští definitivně zachráněni. Pokud poslední tým skutečně prohraje, stačil by jim i bod. Zároveň nám dnes stačí uhrát dva body nehledě na všechny ostatní. Nemám rád tohle závěrečné přepočítávání, ale matematika je v tomhle neúprosná.

Za Vary dnes zcela jistě nenastoupí v play out obvyklí absentéři Zaťovič a Zjuzin. Domácí budou bohužel i nadále postrádat skvěle rozehraného Libora Procházku. "Bohužel zatím nastoupit nemůže, ale po návštěvě doktora Barny se stav jeho kolena lepší. Zítra už se půjde sklouznout a v pátek možná nastoupí. Utkání začneme se šesti beky a v průběhu možná zapojíme i Dlouhého s Mudrochem. Jinak bude sestava totožná s tou poslední," svěřil se pro naše stránky trenér Otakar Vejvoda.

Buď jak buď, je milé, že se s tímhle nesympatickým mužstvem střetáváme letos naposled. Možná rozhodující duel skupiny o udržení začíná v pekelných 17:30!

7. kolo play-out - 23. března 2010
HC ENERGIE KARLOVY VARY - HC GEUS OKNA KLADNO 4:3 PP (1:0, 0:1, 2:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Nosek (Košťál, Pech), 50. Mucha (Skladaný, Melenovský), 60. Kumstát (Němec, Pech), 63. Kumstát (Mucha, Košťál) - 35. Valský (Kalla, J. Mrázek), 47. J. Mrázek (Toman, Kalla), 55. Bílek (J. Mrázek, Toman)
Rozhodčí: Blecha, Mikula - Bryška, Chytil