Glosa Oty Černého: Situace vážná, nikoliv zoufalá!


Autor: Clouseau - Datum: 16 prosinec 2013

Možná trochu odvážný citát, definice současného stavu našeho, Kladenského hokeje, je skutečně vážná, zda zoufalá se ukáže.
Především se jedná o stav určitě a naprosto nečekaný.
Ne, kvůli předsezónnímu žertu Jaromíra Jágra ml., o tom, že budeme hrát o titul, ale kvůli jménům s kterými Rytíři šli do boje.
K Paterovi, Dragounovi, Cháberovi, Hořavům přibyli další borci - Tomáš Kaberle, Petr Tenkrát, Jan Hlaváč - prostě tým určitě ne na předposlední místo a boj o vyhnutí se baráži.

Kde je zakopaný pes?
Snadné je říci, že v trenérech. Ne, že by byli nevinní - především v posledním domácím utkání se z hlediště zdálo, že hlavní Vojta koučuje už jen své asistenty. Ale hokej hrají především hráči, a ti současní naši ho nehrají úspěšně. Ano, nehrají úspěšně - jsou zápasy, a bylo jich dost, kdy hráli dobře a přesto prohráli.
A ona neúspěšnost je důvodem současného stavu.

 

Jak z toho ven?
Především je nutné upravit vnitřní vztahy - situace je dál neudržitelná. Ona, tak důležitá vnitřní chemie mezi trenéry a týmem určitě nefunguje ideálně. Určitě k jejímu upevnění nepomohly výroky a činy trenérů vůči Paterovi. Ne, že by byl nedotknutelný, ale silný afekt, veřejně presentovaný, ničemu nepomohl.  
Asi to byla poslední kapka - výzva ke změně.
Změně, která musí být uvážlivá, nikoliv řešení z nouze. Jako letitý fanda kladenského hokeje vím, že trenérský implantát z mimokladenského prostředí nikdy nic nevyřešil.
V těžké situaci si Kladno vždycky poradilo samo - naposledy po nepodařené misi trenéra Šindela vytáhli Kladno zpět mezi elitu Müller s Nelibou.
A jinak to být nemůže (!!!) ani tentokrát. Snad jedině, kdyby byl volný Scotty Bauman, Viktor Tichonov, nebo Josef Jandač. Tedy zkušený, s autoritou velkého šéfa a odborníka žijící hokejová osobnost.
Až se lekám jména, které v kuloárech zní. Dát dohromady zmučený tým dokáže jen trenér, který má něco za sebou - ne kandidát, který odešel od současně posledního extraligového mužstva a tedˇ pracuje u předposledního týmu první ligy.

 

A když už žádný až tak zkušený není, pak volme trenéra s kladenským srdcem. A ti k mání jsou.

 

 

Otakar Černý, divák
 

Tags

Anketa

Volíme hráče měsíce února::

Komunita

Facebook

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!