Glosa Oty Černého: Situace vážná, nikoliv zoufalá!


Autor: Clouseau - Datum: 16 prosinec 2013

Možná trochu odvážný citát, definice současného stavu našeho, Kladenského hokeje, je skutečně vážná, zda zoufalá se ukáže.
Především se jedná o stav určitě a naprosto nečekaný.
Ne, kvůli předsezónnímu žertu Jaromíra Jágra ml., o tom, že budeme hrát o titul, ale kvůli jménům s kterými Rytíři šli do boje.
K Paterovi, Dragounovi, Cháberovi, Hořavům přibyli další borci - Tomáš Kaberle, Petr Tenkrát, Jan Hlaváč - prostě tým určitě ne na předposlední místo a boj o vyhnutí se baráži.

Kde je zakopaný pes?
Snadné je říci, že v trenérech. Ne, že by byli nevinní - především v posledním domácím utkání se z hlediště zdálo, že hlavní Vojta koučuje už jen své asistenty. Ale hokej hrají především hráči, a ti současní naši ho nehrají úspěšně. Ano, nehrají úspěšně - jsou zápasy, a bylo jich dost, kdy hráli dobře a přesto prohráli.
A ona neúspěšnost je důvodem současného stavu.

 

Jak z toho ven?
Především je nutné upravit vnitřní vztahy - situace je dál neudržitelná. Ona, tak důležitá vnitřní chemie mezi trenéry a týmem určitě nefunguje ideálně. Určitě k jejímu upevnění nepomohly výroky a činy trenérů vůči Paterovi. Ne, že by byl nedotknutelný, ale silný afekt, veřejně presentovaný, ničemu nepomohl.  
Asi to byla poslední kapka - výzva ke změně.
Změně, která musí být uvážlivá, nikoliv řešení z nouze. Jako letitý fanda kladenského hokeje vím, že trenérský implantát z mimokladenského prostředí nikdy nic nevyřešil.
V těžké situaci si Kladno vždycky poradilo samo - naposledy po nepodařené misi trenéra Šindela vytáhli Kladno zpět mezi elitu Müller s Nelibou.
A jinak to být nemůže (!!!) ani tentokrát. Snad jedině, kdyby byl volný Scotty Bauman, Viktor Tichonov, nebo Josef Jandač. Tedy zkušený, s autoritou velkého šéfa a odborníka žijící hokejová osobnost.
Až se lekám jména, které v kuloárech zní. Dát dohromady zmučený tým dokáže jen trenér, který má něco za sebou - ne kandidát, který odešel od současně posledního extraligového mužstva a tedˇ pracuje u předposledního týmu první ligy.

 

A když už žádný až tak zkušený není, pak volme trenéra s kladenským srdcem. A ti k mání jsou.

 

 

Otakar Černý, divák
 

Tags

TIPOVAČKA

Tipujeme EURO 2024

Bližší informace ZDE

Kulturní přesahy

NA LED! Hokej a bruslení v obrazech

Fenoménu hokeje a bruslení ve výtvarném umění se věnuje nová výstava Národní galerie Praha, která pro návštěvníky znovu otevírá Palác Kinských na Staroměstském náměstí. Výstava představí téměř sto prací napříč různými výtvarnými technikami a médii z českých institucionálních i soukromých sbírek. K vidění budou od 26. dubna do 27. října jak malby starých mistrů, tak díla současných českých tvůrců.

 

www.ngprague.cz

Facebook

Komunita

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!