Hlavolam

Autor: Clouseau - Datum: 14 Květen 2014

Vlastně po celou minulou hokejovou sezonu se tím intenzivně zabývám. Ted', po sestupu ještě víc.Určitě i proto, že intenzita hlavolamů okolo Rytířů hrozivě narůstá. Ten poslední se jmenuje ODCHOD KAPITÁNA.

Rozumím rozumným a pádným argumentům většinového vlastníka Jaromíra Jádra. Radostně potvrzuji, že za vlády rodiny Jágrů nevznikl vůči nikomu žádný dluh, všechny závazky plnili včas a úplně. Nebyla a není to sranda, zvláště'  v současné době ne. Souhlasím s principiálním postojem JJ - neslibovat nemožné i s tím, že na to některé (mnohé?) kluby dojedou brzy.

Přesto - Patera je zvláštní kategorie hráče i člověka. K takovým by se mělo přistupovat a jednat v jiném gardu - hledat kompromis. To se nestalo, bohužel. Tuším, že proti dohodě stál i věk a častá Paterova zranění z poslední doby.

Dobrá, na Pateru nemáme - Patera má svou budoucnost za sebou, to je fakt.
Tím ovšem hlavolamy nekončí. Kromě legendy totiž v tichu z Kladna mizí bratři Douderové, odešli další špičkoví odchovanci Piskáček, Valský, Drtina … ??? Je hodně složité takovou politiku chápat.

Další hlavolam zdůraznil sám Jaromír Jágr - malý divácký zájem. Ano, z hlediště zmizelo divácké nadšení. Na sedící tribuně je senát kritiků, na stojáka chodí většinou děti. Nebýt skupiny báječných, věrných a slušných členů fan klubu, tak náš skutečně zimní stadion může být sálem pro klasickou hudbu. Jarda to napsal kulantně. Kritiků je moc, diváků málo!

Hlavolam může končit otázkou. Má vůbec cenu na Kladně dělat špičkový sport? Na tuhle otázku musíme dát odpověd my, diváci. Ne hospodskými úvahami, ale docházkou, aktivním fanděním sportovnímu Kladnu obecně. Hokeji, v současné těžké chvíli, zvláště.

Otakar Černý, divák