Honba za body pokračuje, v cestě stojí Litvínov!

Autor: zděnda - Datum: 05 březen 2010

Páteční duely obstará závěrečné kolo a základní část extraligy tak popíše svou poslední stránku. Osud tomu chtěl, že rozlosování určilo velmi zajímavé dvojice a až na dva případy budou chtít všichni za každou cenu vyhrát. Na nás vyšli Krušnohorci, kteří mají motivaci obrovskou. Naštěstí my ji nemáme menší.

V minulém zápase na ledě Třince se náš tým předvedl v sympatickém světle a nebýt skvělého gólmana domácích resp. našich neproměněných šancí, mohlo to být za tři body. Jeden bod se ovšem počítá, buďme za něj rádi. Severní Morava není zrovna oblíbená kladenská destinace, takže i kosmetické vylepšení bilance je pozitivní.

Dnes hraje Kladno doma, takže samozřejmě vyhlížíme lepší výsledek. Nebude to ovšem žádná růžová zahrada. Instalovaný politik, budoucí poslanec, stávající hráč a zároveň hrající asistent Jiří Šlégr požene své černožluté k potřebnému vítězství. To vše za předpokladu, že tento multifunkční řezník nastoupí, jeho start je nejistý. Zcela určitě nebude hrát další bek hostí - Kroupa. Litvínov je stále ještě ve hře o výhodnou pozici do předkola, která zaručuje start doma. Nám to ovšem může být volné. My body potřebujeme ještě víc, takže očekávám tuhý boj a solidní porci branek.

Modrobílá družina využila olympijskou přestávku k částečnému doléčení šrámů svých příslušníků. Fit už je Horna a Frolík, témeř stoprocentní je Martin Procházka. Naopak prst na ruce stále zlobí gólmana Kopřivu. "Nastoupíme se stejnou sestavou jako proti Třinci. Cikánkovi bude krýt záda Jakub Lev, který se teď na soupisce bude objevovat pravidelně kvůli případné baráži. Valského stržený nehet nezastaví a bude určitě hrát. Je skvělé, že nefňuká a chce pomoct. Martin Procházka i Kopr by se mohli objevit už v úterý. Každopádně zvlášť u Prochyho bude záležet na jeho subjektivních pocitech, já osobně nechci nic uspěchat. Víme, jak to s ním letos je," uvedl pro fanklubpoldikladno.cz hlavní trenér Otakar Vejvoda.

Velké jubileum zažije Radek Bělohlav, který si připíše 900. start v nejvyšší soutěži. Malé jubileum musíme přiznat Jaroslavu Mrázkovi, mantinel v extralize přeskočí už po stopadesáté. Bilance s Litvínovem je výborná, nyní nezbývá nic jiného, než v 18:10 odstartovat potvrzení.

13. kolo - 6. října 2009
HC BENZINA LITVÍNOV - HC GEUS OKNA KLADNO 1:6 (1:1, 0:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 7. V. Hübl (J. Černý) - 19. Šmach, 30. Patera (V. Kameš, Bělohlav), 34. Tomajko (Patera, Diviš), 39. Patera (F. Kaberle, Tomajko), 44. Eberle (Kuchler, Stieler), 44. V. Kameš (Patera, Bělohlav)
Rozhodčí: Mikula, Polák - Čech, Vengřín
Vyloučení: 7:8
Využití: 1:2
V oslabení 0:1
Střely na branku: 23:28

26. kolo - 22. listopadu 2009
HC GEUS OKNA KLADNO - HC BENZINA LITVÍNOV 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 11. Bělohlav (Mikulík, Stieler), 12. Stieler (Kuchler, J. Dlouhý), 26. Horna (M. Procházka, Patera), 38. Stieler (F. Kaberle, Kuchler), 40. Frolík (Kalla, Toman), 59. Toman (Horna) - 24. Vopat (Gureň, Švarný), 60. Trávníček (Švarný)
Rozhodčí: Minář, Mikula - Barvíř, Blümel
Vyloučení: 8:5, navíc Trávníček (Litvínov) 10 min.
Využití: 2:1
Střely na branku: 36:33

39. kolo - 10. ledna 2010
HC BENZINA LITVÍNOV - HC GEUS OKNA KLADNO 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)