Jak tohle krásně zní, Vary jsou poslední


Autor: zděnda - Datum: 23 březen 2010

Jednou si nahoře, jednou dole. Rčení známé, až omšelé. Ale na Karlovy Vary pasuje dokonale. Ambiciózní klub, který se zajíkal loni v extázi, se letos škube v křečích v play-out. Dotrápil se až na poslední místo. Nemám v sobě ani špetku škodolibosti, ale moje sympatie tenhle klub nemá a nikdy neměl, proto ten krutě romantický titulek.Sice jsou na dně, ale budou chtít zpátky do hry, proto apeluji na maximální bdělost a nemalou dávku pokory a to jak na ledě, tak v hledišti. Kladno se veze na vítězné vlně, ale nesmí na ni usnout. Ukolébat by nás neměl ani poslední vyhraný zápas s Brnem. Hosté mají nahráno a tak nehráli zrovna jako o život, což v případě Varů očekávám. Přílišná snaha by mohla plodit fauly, ale to už přeskakuju.

Vary se potýkají s žalostnou koncovkou, v play-out vstřelily nejvíc tři góly. Většinou si ovšem vystačily s jedním, což by stačilo možná ve fotbale, ale rozhodně ne na ledě. Dnes jim v tom opět nepomůže útočné duo Zaťovič-Zjuzin, pro které neslavná sezóna už skončila.

Modrobílí odehráli poslední utkání proti Brnu v pozměněném složení. Dvě nová zranění si vynutily absence. Moje otázka na trenéra Otakara Vejvodu byla jasná, změnilo se něco? "Bohužel ne. U Davida i Trondy se stav zlepšil, ale ještě nejsou úplně stoprocentní. Počítám s nimi nejdřív v pátek. Jinak můžu potvrdit, že Tomáš Horna je vyřazen do konce sezóny a už nám nepomůže."

Karlovarská KáVé Aréna přivitá úvodní buly v 18:00!
Fanbus jede a vyráží v 15:30 od zimáku.

4. kolo play-out - 16. března 2010
HC GEUS OKNA KLADNO - HC ENERGIE KARLOVY VARY 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Patera (Diviš, F. Kaberle), 19. Patera, 32. Bílek (Kalla), 32. Stieler (Bělohlav, Šmach), 38. Eberle (Patera) - 5. Pech (Cyganov, Košťál)
Rozhodčí: Svoboda, Turčan - Pavlovič, Rozlílek
Vyloučení: 4:3
Využití: 2:0
Střely na branku: 27:31
Diváci: 2250

1. kolo play-out - 9. března 2010
HC ENERGIE KARLOVY VARY - HC GEUS OKNA KLADNO 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Skuhravý (Hřebejk) - 16. Kuchler (Bělohlav), 35. Patera (F. Kaberle)
Rozhodčí: Mikula, Šindler - Hlavatý, Tošenovjan
Vyloučení: 4:7
Využití: 1:0
Střely na branku: 42:23
Diváci: 1833

Tags

Kulturní přesahy

NA LED! Hokej a bruslení v obrazech

Fenoménu hokeje a bruslení ve výtvarném umění se věnuje nová výstava Národní galerie Praha, která pro návštěvníky znovu otevírá Palác Kinských na Staroměstském náměstí. Výstava představí téměř sto prací napříč různými výtvarnými technikami a médii z českých institucionálních i soukromých sbírek. K vidění budou od 26. dubna do 27. října jak malby starých mistrů, tak díla současných českých tvůrců.

 

www.ngprague.cz

Facebook

Komunita

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!