Po zásluze jsme stále ve hře

Autor: zděnda - Datum: 14 únor 2008

Dnešní zápas nejeden z nás vnímal jako zápas sezóny. Naši borci se bez bázně a hany vrhli na soupeře, kterým nám tentokrát byl tradiční klub HC Litvínov. Hned zkraje zápasu jsme dostali výhodu jednoho muže, kterou jsme bohužel nevyužili a tak nervózní začátek zápasu pokračoval.

V následujících minutách nás nejednou podržel skvělý Kopr. V 9.minutě šel opět soupeř do čtyř, aby následně technickým vyloučením šel rovnou do tří a nám se naskytla ideální příležitost, jak se ujmout vedení. To se nám také o minutu déle podařilo, nicméně dle rozhodčího Mináře neregulérně. Branka opustila vymezený sektor dříve než puk přistál v síti. Dlužno říci, že Franěk a jeho betony šálily Mináře a videosudího dokonale. Minář měl bohužel dnes špatný den, pískal velmi nejistě a vůbec nepůsobil jako profík, kterým dle asociace bezpečně je. Důsledkem toho byly neodpískané fauly na naše hráče a následný gól Litvínova, který vůbec nemusel v 13. minutě padnout, avšak stalo se tomu tak a my se na to rozhodně nemůžeme vymlouvat, protože naše obrana nebyla dostatečně důrazná. Snaha přišla vniveč, ale jeli jsme dál. Do konce třetiny se hra přelévala na obě strany, ale nestalo se nic a tak do kabin se šlo za stavu 0:1. Ve druhé třetině naši dostáli svému buldočímu přízvisku a vlétli na Litvínov od prvních vteřin. Tlak zúročil tandem Patera-Nádašdi, kdy druhý jmenovaný po skvělé přihrávce skóroval a opět byly šance otevřené. Převaha naše hokejky neopustila a soupeř začal dělat chyby. Hloupý faul Šlégra na Patýze jsme tentokrát po právu ztrestali a začalo být veseleji. Litvínov v této části hry odpadl a my jsme bohužel své šance nepřetavily v góly. Druhá třetina skončila a bylo jasné, že pokud naši nepoleví, dnes nemůžeme prohrát. I v třetím dějství jsme nebyli horším mužstvem, ba naopak. V posledních sekundách naši přesilovky ujel sniper posledních zápasů Tomáš Horna a upravil na rozdíl dvou gólů. Následně se dostal ke slovu opět videorozhodčí, to když v 48. minutě zkoumal situaci, která nemohla skončit jinak než neuznáním gólu Litvínova. Přesto byl náš jasný faul na útočícího hráče potrestán dvěma minutami, při kterých jsme naštěstí neinkasovali. Dále na ledě kralovalo jedno mužstvo, což soupeř doháněl fauly a ten z 54. minuty posoudil rozhodčí Minář jako hákování, načež nařídil trestné střílení, na které nastoupil Jarda Kalla. Proměnil. O výsledku bylo prakticky rozhodnuto a tak krušnohorci příliš nevzdorovali, za což byli po zásluze potrestáni gólem pátým. Honza Tomajko slíznul smetanu a my v kotli jsme nakonec oprávněně slavili bůra!

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!