Kladenský expres poznal sílu lídra

Autor: zděnda - Datum: 01 únor 2008

Do dnešního zápasu jsme šli s puncem nejlepšího mužstva za poslední dobu, ale České Budějovice nám ukázaly, že nejsou nadarmo týmem, kterému všichni funí na záda. Nic naplat naši útočníci jsou velice šikovní, ale vesměs malého vzrůstu, což v případě soupeře neplatí, poněvadž Budějičáci jsou velcí, a to dnes bohužel často rozhoduje.

První třetina se nesla ve znamení tlaku Českých Budějovic, který jsme postupně otupili pokusy našich útočníků, aby naneštěstí v 15.minutě Tomáš Mertl zvrátil skóre na stranu lépe hrajícího mužstva. Přesto jsme se nevzdali. Přesilovka nařízená v posledních minutách v náš prospěch, která měla znamenat pokud možno vyrovnání, bohužel přišla vniveč i přes kombinaci produktivního dua Kalla-Patera. Ve druhé třetině jsme přidali na tempu a bylo to znát. Výsledkem byla tyčka, většinou obecenstva považovanou za gól. Bohužel rozhodčí Minář rozpažil a Radek Bělohlav, naturalizovaný kladeňák, své bývalé kolegy tímto nechal klidné. Jeli sme dál, ale štěstěna nám v této fázi nedopřála více než další tyčky a další neúspěšné pokusy, které končily na bezchybném Turkovi. Ve třetí třetině opět České Budějovice úřadovaly na plný plyn, což ke smutku náš všech fanoušků ve finále znamenalo zvýšení na 3:0. Jmenovitě se prosadili Petr Sailer a Tomáš Kůrka. Zdálo se, že dnes odejdem s prázdnou i co se týče skóre, avšak Zdeněk Nedvěd byl proti a tak v minutě 53. korigoval, čímž chtěně či nechtěně vyslyšel prosby kotle. Následná přesilovka, která dle mého názoru neměla být, znamenala definitivní sbohem všem nadějím. Někdejší hráč Kladna Milan Toman náhoďákem prohodil Oriho. Bohužel musím uznat, že Budějky byly po většinu zápasu lepší a zasloužili si vyhrát, jelikož my jsme své šance prostě neproměnili a ty jak známo tvoří výsledek. Přeju našim body ve Znojmě a na závěr mi dovolte jednu faktickou, Jiří Dopita, bývalý reprezentant a top hráč, pláče nad svým údajně úmyslně zraněným kolenem, které utržil na Kladně. Je na místě říci, že objektivní pozorovatel viděl, že se tak stalo jeho vlastní nepozorností. Takže Jirko soráč, ale…