Kladno vyráží vyplenit Rondo!

Autor: zděnda - Datum: 22 leden 2010

Emotivní a vypjatý zápas čeká brněnské hokejisty i jejich hosty z Kladna. V letošním ročníku si zatím oba týmy drží domácí stoprocentní úspěšnost. Situace v extraligové tabulce se zamotává a kladenští by se výhrou přiblížili potápějící se Slavii a zároveň odrazili pokus posledního týmu. Večer se pravda ukáže, zda má Kladno šanci na desítku.

V posledním duelu s Českými Budějovicemi rozhodla až poslední možná vteřina. Když už se ochozy připravovaly na následné prodloužení, vystřelil od modré Toman a Jiří Kuchler stihl svou teč v limitu. Rozhodčí vše kontroloval s videosudím, ale musel dát zapravdu domácí střídačce, která si byla regulérností branky naprosto jistá.

Brno před večerní bitvou tají sestavu, jak může, takže zvídavý divák se musí nechat překvapit. To kladenský lodivod Otakar Vejvoda byl o dost sdílnější."Ze sestavy vypadl Honza Eberle, což je pro nás velmi nemilá zpráva. Ve hře jsou dvě varianty, buď nastoupí Tonda Melka, ale bude to těžký zápas, takže možná zvolíme jinou alternativu, že na místě Ebyho se budou kluci střídat. Libor Procházka zatím zůstává v Berouně, potřebuje nutně herní praxi."

Zápas v brněnském Rondu začíná v 18:00. Z Kladna vyráží kolona aut a skupina vlakařů. Odjezd z KL 13:29, z Prahy hl.n. 14:39, příjezd Brno 17:22. Návrat dle možností.

4. kolo - 15. září 2009
HC GEUS OKNA KLADNO - HC KOMETA BRNO 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 21. Tenkrát (Bělohlav), 36. Majeský (Tenkrát), 50. Tenkrát (Frolík, Kalla), 52. Bělohlav (Tenkrát, Kalla)
Rozhodčí: Souček, Turčan - Kalivoda, Lhotský
Vyloučení: 10:13
Využití: 1:0
Střely na branku: 36:29

17. kolo - 18. října 2009
HC KOMETA BRNO - HC GEUS OKNA KLADNO 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 21. Erat (J. Novák), 39. Erat (Huml), 50. Dopita, 55. J. Novák (Bičánek, Huml) - 19. Patera (Kalla, V. Kameš)
Rozhodčí: Svoboda, Turčan - Pavlovič, Rozlílek
Vyloučení: 12:11
Využití: 1:1
V oslabení: 1:0
Střely na branku: 41:33

30. kolo - 4. prosince 2009
HC GEUS OKNA KLADNO - HC KOMETA BRNO 5:3 (0:2, 2:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 29. Bílek (Trončinský), 33. Stieler (Eberle, Toman), 48. Frolík (Bílek), 50. Eberle, 60. Frolík (Bílek, Kalla) - 6. Dopita (J. Novák), 8. Huml (J. Svoboda, Brabenec), 44. Erat (Vondráček, Šindel)
Rozhodčí: Homola, Minář - Pavlovič, Rozlílek
Vyloučení: 1:4
Využití: 1:0
Střely na branku: 31:31

TIPOVAČKA

Tipujte s námi MS 2024

Bližší info a propozice ZDE

Kulturní přesahy

NA LED! Hokej a bruslení v obrazech

Fenoménu hokeje a bruslení ve výtvarném umění se věnuje nová výstava Národní galerie Praha, která pro návštěvníky znovu otevírá Palác Kinských na Staroměstském náměstí. Výstava představí téměř sto prací napříč různými výtvarnými technikami a médii z českých institucionálních i soukromých sbírek. K vidění budou od 26. dubna do 27. října jak malby starých mistrů, tak díla současných českých tvůrců.

www.ngprague.cz