Marek Trončinský: Jiruš mi tam vjel, tak jsem mu dal tělo!

Autor: zděnda - Datum: 27 březen 2010

No škoda, výhra za tři body by dodala klidu. I když skoro ze všech stran slýchám, že už je to v pohodě, tak jsem na pozoru. V neděli v Brně to bude zajímavé. Kometě už o nic nejde, přesto jsem si jistej, že nic nevypustí, poněvadž místní betelné publikum jim nic neodpustí. Nějaký ten bod by jsme ale přivézt měli. Myslí si to i Marek Trončinský.

Marku, tak dneska to bylo dost ubojovaný vítězství, nemyslíš?

No bylo, vedli jsme 2:0 a podle mýho názoru jsme se zbytečně zatáhli. Zároveň jsme se neudrželi vůbec na puku, to byla chyba.

Kde se podle tebe stala ta chyba, že se zápas takhle obrátil?

My jsme si prostě mysleli, že je to hotový a nebylo. Měli jsme hrát aktivněji a nezalézat tak dozadu. Proto jsme dostali ty dva góly a mohli jsme jich dostat klidně víc. My jsme tam neměli moc šancí v poslední třetině.

Zeptám se tě na ten tvůj zákrok, který rozhodčí posoudili jako čistý. Boleslaváci se dost rozčilovali a žádali trest...

Bylo to takhle, puk mě skákal na stehnech a zároveň jsem měl za sebou hráče, přikop' jsem si to dopředu a Jiruš mi mezitím vlezl k mantinelu, tak jsem mu dal tělo. Žádný faul to nebyl.

Hrál si poprvé po nepříjemném zranění, jak ses cítil?

Ještě to není stoprocentní, ale hrát s tím šlo. Ptal jsem se, jestli s tím budu moct hrát pořádně do těla a právě na Jirušovi jsem si vyzkoušel, že už to jde. (úsměv)

Trochu jsme si zkomplikovali situaci a navíc v neděli je na řadě neoblíbené Brno, jak to tam vidíš?

Dneska to byla škoda. Víme, že body potřebujeme a ztráta to je. Ale zase ty dva body jsou taky dobrý a do Brna pojedeme s tím, že tam něco urvem'. Určitě budeme chtít předvést maximální výkon a přivézt aspoň taky dva body.

Díky za rozhovor, ať se daří!

Jo, taky díky!

Fotogalerie ze zápasu Michal "Mechmel" Ivanega
+ Slideshow

Na slovíčko, páni trenéři:
Jiří Šejba (BK Mladá Boleslav):
Tak já si myslím, že jsme měli dobrý vstup do utkání. Prvních deset minut jsme hráli podle plánu, který jsme si dali. Nicméně na utkání se trochu podepsal úvod druhé třetiny, kdy jsme dostali dva góly. První gól padl sice v přesilovce, ale náš bek tam špatně vystřídal a Bílek toho využil. Druhému gólu předcházela úplně zbytečná ztráta kotouče v našem obranném pásmu. Ve třetí třetině jsme změnili způsob hry a dostali Kladno pod tlak. Podařilo se nám vyrovnat, bohužel jsme neproměnili šanci na druhý bod.

Petr Kasík (HC Geus Okna Kladno):
Z naší strany tam byl nervózní začátek. Všichni víme, o co tady jde v těchto zápasech. Měli jsme výborný start do druhé třetiny, ale ve třetí se to obrátilo a škoda ztráty tříbodového vítězství. Ale jsme rádi i za ty dva body. Čtvrtou lajnu jsme stáhli kvůli vývoji zápasu. Ono je to dvousečné, někdy toho hráči mají dost a jindy mají síly a chtějí častěji do hry. Dneska si sami řekli, že to zvládnou v závěrečné části na tři pětky.