Martin Frolík: Na Spartu pojedeme bodovat!

Autor: zděnda - Datum: 30 prosinec 2009

Tříbodové vzývání ocelových Bohů se ukázalo býti účinným a Liberec v Kladně kapituloval. Jedním z úspěšných střelců byl i Martin Frolík a právě s ním jsem si po zápase dal malé dostaveníčko na pár slov a dojmů. Více v rozhovoru!

Martine, před dnešním zápasem proběhli médii informace, že Liberec trpí rozsáhlou marodkou. Snažili jste se toho využit resp. měli jste díky tomu trochu lehčí záda?

Tak určitě. Věděli jsme o tom a věřili jsme si na ně. Považovali jsem se díky tomu tak trochu za favority, protože ta kvalita jim opravdu chyběla. Na druhou stranu oni nastoupili s řadou mladejch kluků, co se chtěli vytáhnout. Ve finále to nebylo nic lehkýho.

Úspěšný večer ti přihrál do statistik další gól, upevnil sis tak pozici v čele klubových střelců, je to pro tebe určité zadostiučinění v současné výsledkové mizérii?

Frolda
Abych řekl pravdu, klidně bych to všechno vyměnil za body pro tým. Na druhou stranu jsem rád, nikdy jsem nebyl extra střelec a tak to že mi to tam padá určitě potěší. (úsměv)

Dneska si nastoupil v elitní formaci s Paterou a Bělohlavem, je asi zbytečné zmiňovat kvalitu obou, přesto jak se ti s nimi spolupracovalo?

Musím říct, že to celkem šlo. Hráli jsme spolu první zápas a předtím asi dvakrát nebo třikrát trénovali, uvidíme jak to bude dál. Hrát v první lajně je super, ale jeden špatný zápas tě katapultuje zase pryč. Každopádně budu se tam snažit udržet co nejdéle.

Tři body jsou zlatý, ale extraliga jde dál. Co Sparta? Jste odhodlaní smazat předchozí debakl?

No určitě, to bychom velmi rádi. Navíc v téhle sezóně jsme ještě nevyhráli dvakrát za sebou za tři body. Musíme udělat nějakou sérii, určitě chceme bodovat. Situace není příznivá, Brno se zvedá a my mu musíme utéct, když už nic jinýho.

Martine gratuluju a díky za rozhovor!

Díky moc!

Něco málo z tiskovky:

Zdeněk Müller (HC Geus Okna Kladno:
Jsem spokojen s výkonem týmu, hráli jsme určitě lépe než v předchozích zápasech. O všem podle mě rozhodla druhá třetina, kterou jsme vyhráli. Uvidíme jak to bude dál pokračovat, ale pokud budou hráči i nadále takhle bojovní, věřím, že to bude dobré.

Jiří Kalous (Bílí Tygři Liberec):
Kladno nás předčilo hlavně v důrazu. Domácí dominovali v předbrankovém prostoru, také tři nebo čtyři branky padly z dorážek. Ze začátku se nám díky brankám dařilo vrátit do hry, ale soupeř nám pak utekl a nebyl prostor pro zvrat.

Smutnou zprávou z tiskové konference je fakt, že Daniel Branda si obnovil zranění ramene a v této sezóně pravděpodobně dohrál.

Fotogalerie ze zápasu Michal "Mechmel" Ivanega
+ Slideshow