Moc jim to nejde. Spasí je zase Schwarz?

Autor: zděnda - Datum: 19 březen 2010

Poskakování po posledním fleku pokračuje. Škodovkáři se dnes budou snažit ohnout krk našemu mužstvu, od kterého si bude chtít vybrat dluh z posledního měření. Ale jak je psáno v titulku, nebýt jejich brankářské jedničky, neměli minule nárok. Jejich tým není v ideální pohodě, ale o všem podstatném se rozhodne až večer. Znovu opakuji, pokud budeme hrát tak jako v posledních zápasech - nemám obavy.

Soupeři už asi trochu respektu pochytili, protože dříve jsme byli jasně pasováni na baráž a nikdo nečekal devět bodů z dvanácti. Kladno ovšem předvádí sympatickou hru, kterou si bohužel schovalo až do nadstavby. Nečekaným účastníkem play-outu byly pro někoho možná Vary. Ale jsou v tom až po uši, v úterý dostali lekci. Parta kolem Skuhravého se na moc nezmohla a má určitě o čem přemýšlet.

Proti Bruslařům nám to letos v základní části moc nešlo. Útočné snahy často končily v lapačce gólmana Schwarze a nejinak tomu bylo minule. Uvidíme jak dnes, třeba si vybere slabší chvilku. Sestavu Boleslav úzkostlivě tají, takže nebudu vařit z vody, dočkejte úvodního hvizdu.

Kladno svoji sestavu měnit nebude. Tedy až na jednu výjimku. "Vyhráváme, takže není důvod k zásahům do mužstva. Jednu změnu jsme přesto museli udělat. V obraně nastoupí Petr Mudroch, zaskočí za Libora Procházku, který odjel do porodnice. Milan Toman je pošramocenej, ale nestěžuje si, takže připraven bude. Jinak vše zůstává při starém," zvěstoval novinky pro náš web kouč Otakar Vejvoda.

Slavnostní zápas zažije jedna z našich mladých pušek, šikula jménem David Stieler. Jeho extraligové zářezy se zaokrouhlí na rovné stovce. Ještě větší fanfáru možná zažije kapitán Pavel Patera, ale musí se zapsat mezi střelce. Čeká na něj totiž gól číslo 250! Držme palec, ať vše dobře dopadne. Zápas začíná v 17:30, výjezdníci odjíždějí přesně ve tři!

2. kolo play-out - 12. března 2010
HC GEUS OKNA KLADNO - BK MLADÁ BOLESLAV 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Kalla (Valský), 35. Valský (J. Mrázek, Toman), 60. Patera (F. Kaberle) - 27. Jindra (Gajovský)
Rozhodčí: Homola, Husička - Guth, Rittich