My máme gólmany, ša la la la lá…

Autor: zděnda - Datum: 27 leden 2008

Tak vám nevim, mám takovej pocit, že každý další zápas, který nás čeká je klíčový. Předpokládám, že nejsem sám. Sparta nebyla výjimkou a naše dvoubodové vítězství se rodilo ve velkých bolestech. Začátek byl ve znamení buzfaulů a tak již v 8.minutě v přesilovce 5 na 3 skóroval Patýz. Gól nás uklidnil a první třetina byla dle mého názoru naše, což ještě umocnil hostující kapitán František Ptáček, který se nechal v 19. minutě hloupě vyloučit. Bohužel jeho prohřešek naši kluci nepotrestali, ba naopak chvíli po vypršení trestu náhoďákem srovnal exkladeňák Petr Ton. Situace, které dále následovaly, bez diskuze ovlivnily už tak vyhecované utkání. Tomáš Duba, jinak pohodový chlapík, který rozhodně do dneška měl můj obdiv, počal házet s brankou jako s jojem, v čemž neustal vlastně celý zápas. Prostě - zopakoval to ještě několikrát. Mladý rozhodčí Šír evidentně pod tlakem sparťanských bossů utkání čím dál tím víc nezvládal a tak nervozita prýštila ze všech stran, bohužel za kratší konec jsme tahali my a tak opět zaúřadoval Ton, který nám šoupl góla do šatny. Po změně stran jsme naštěstí ožili a tlak na soupeře zužitkovala dvojka Čurilla-Tomajko. Druhý jmenovaný propálil Dubu a vrátil nám naději na bodový zisk. Dále opět začal úřadovat rozhodčí Šír, který mocně tlačil Spartu ke třem bodům, což se mu naštěstí nepovedlo a tak utkání dospělo k branám prodloužení. To vítěze neurčilo, a to i přesto, že Sparta měla více ze hry a my můžeme být rádi za následné nájezdy. V nich první exekutoři nedali, jmenovitě za nás Zdeněk Nedvěd, za Spartu Jiří Vykoukal. K dalšímu nájezdu se rozjela kladenská lokálka jménem Tomáš Horna. Výsledkem bylo naše vedení, které bohužel uťal kanadský občan pan Petr Nedvěd. Blížil se finiš a Jarda Kalla nájezdy opravdu umí, to víme všichni. Když Kopr fantasticky skočil Tonovi pod nohy, dva body byly definitivně doma!

Na závěr bych rád podotknul, že naprosto ubohé chování rádobyhvězdy jménem Petr Nedvěd doufám neujde spravedlivému trestu za fakáče na náš kotel, který byl pouze vyvrcholením celé jeho exhibice, která opravdu v našich končinách asi nemá obdoby. Je to ubožák, a to prosím, obrazně třikrát podtrhuji. Abych ho pouze nehanil, nemohu mu upřít jeden primát. Houpat se na bruslích jako on pravděpodobně nikdo neumí. Otázka zní: Jsme na tohle zvědaví??

Díky všem! Kromě Petra Nedvěda a jeho ansámblu samosebou.

Foto: bugr z be
Fotogalerie: Bohumil Kučera

2008-01-27_46kolo_kla-spa_3-2sn_full1.jpg154.87 KB
2008-01-27_46kolo_kla-spa_3-2sn_full2.jpg180.88 KB
2008-01-27_46kolo_kla-spa_3-2sn_full3.jpg223.56 KB
2008-01-27_46kolo_kla-spa_3-2sn_full4.jpg193.79 KB
2008-01-27_46kolo_kla-spa_3-2sn_full5.jpg224.72 KB
2008-01-27_46kolo_kla-spa_3-2sn_full6.jpg206.74 KB

Povinná četba

HLAVNĚ NESPADNOUT!
Stephen Foster
Muž, jeho syn a jejich fotbalový klub
V tomto ironickém vyprávění o fandovské posedlosti, pojednávajícím o islandských majitelích, věčně se střídajících trenérech, neschopných hráčích, indických koláčích a stadionech, které se vyrovnají tomu nejlepšímu z východoněmecké architektury, se jistě poznají příznivci podřadných klubů z celého světa.