Na Slavii v bráně s Cikánkem!

Autor: zděnda - Datum: 29 leden 2010

V útlumu hrající kladenští hokejisté nabírají směr Praha-Libeň, aby vyzvali místní hokejové mužstvo. V letošní sezóně je bilance se sešívanými kladná, bylo by trestuhodné si ji pokazit. Berličkou nechť tomu je deka, která leží na slávistických hráčích a také štěkající Kometa boys za zády.

Právě brněnští nám doma nedarovali ani bod a přitáhli se na tři body. Situace se ještě více zkomplikovala v neděli, kdy jsme nedokázali porazit Vítkovice a Kometa uhrála prapodivný bod v Třinci. To je ale všechno pryč. Kladno má před sebou další veledůležitý souboj. V rozhovoru s Víťou Bílkem jsem vyzvídal, zda to vidí na změny v sestavě. Ten nic neprozradil, ale vida složení týmu se skuteční změní.

Pro dnešní utkání počítá trenér Otakar Vejvoda s dvěma novými hráči (Gengel, L.Procházka) a navíc se chystá rošáda v brankovišti. "Jako jednička nastoupí Cikánek, záda mu bude krýt Kopřiva. Gengel nastoupí ve čtvrtém útoku s Bělohlavem a Frolíkem. Libor Procházka bude připraven, ale od začátku nenastoupí," prozradil hlavní kouč. Další eventualitou se jeví berounský Švagrovský. "Máme s Berounem dohodu, že David za nás může naskočit, ale zatím jeho služby nevyužijeme," uvedl Otakar Vejvoda.

Slavia nemůže i nadále počítat s kapitánem Beránkem. Další pikantérie ze sešívané kabiny nejsou známy. Kladenští fanoušci vyrážejí do O2 Areny vesměs vlakem. Odjezd je plánován na 16.29 z Kladna, na Masaryčce přestup na směr Libeň. Zápas začíná v 18.15!

6. kolo - 20. září 2009
HC GEUS OKNA KLADNO - HC SLAVIA PRAHA 6:4 (1:2, 2:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 12. Kalla (Patera, F. Kaberle), 23. Majeský (Kalla), 26. Frolík (Kalla, Diviš), 42. Toman (Majeský, Bílek), 58. Patera (M. Procházka, Toman), 60. Patera - 6. Žižka (Vondrka, Endál), 9. V. Růžička (Vondrka, Kadlec), 32. Kolařík (Branda), 45. Branda (Sklenář)
Rozhodčí: Husička, Mikula - Hlavatý, Tošenovjan
Vyloučení: 4:6
Využití: 2:0
V oslabení: 0:1
Střely na branku: 28:35

19. kolo - 22. října 2009
HC SLAVIA PRAHA - HC GEUS OKNA KLADNO 2:6 (0:3, 1:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 28. Havel (Vondrka, Červenka), 57. Vašíček (Havel, Červenka) - 6. Kuchler (Toman, Eberle), 10. Kuchler (Patera), 16. Kalla (Toman, Horna), 27. Frolík (Kalla, Mudroch), 29. Patera (Diviš, Tomajko), 32. Stieler (Mudroch, Frolík)
Rozhodčí: Mikula, Minář - Lederer, Gebauer
Vyloučení: 11:6, navíc Kolařík (Slavia) 5 min. a do konce utkání
Využití: 1:3
Střely na branku: 31:22

32. kolo - 11. prosince 2009
HC GEUS OKNA KLADNO - HC SLAVIA PRAHA 3:2 SN (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Kalla (Frolík), 46. Kuchler (Stieler), rozhodující samostatný nájezd Stieler - 20. Beránek, 44. Doležal (Sloboda, P. Jelínek)
Rozhodčí: Svoboda, Turčan - Rozlílek, Kreuzer
Vyloučení: 3:4
Využití: 0:1
Střely na branku: 39:37

TIPOVAČKA

Tipujte s námi MS 2024

Bližší info a propozice ZDE

Kulturní přesahy

NA LED! Hokej a bruslení v obrazech

Fenoménu hokeje a bruslení ve výtvarném umění se věnuje nová výstava Národní galerie Praha, která pro návštěvníky znovu otevírá Palác Kinských na Staroměstském náměstí. Výstava představí téměř sto prací napříč různými výtvarnými technikami a médii z českých institucionálních i soukromých sbírek. K vidění budou od 26. dubna do 27. října jak malby starých mistrů, tak díla současných českých tvůrců.

www.ngprague.cz