Na Spartu bojovat i za trenéra!

Autor: zděnda - Datum: 03 leden 2010

Kladenskou hokejovou veřejnost zasáhla před několika dny velmi smutná událost v podobě zdravotní indispozice hlavního trenéra Zdeňka Müllera. Zatím není jasné nakolik je lodivodův stav vážný, ale banálně tato příhoda rozhodně nevypadá a tak se do čela týmu postaví druhý muž lavičky; Petr Kasík.

Ten se musí připravit na to, že jeho úloha bude nelehká. První zápas jako hlavní a hned se jede na Spartu, na led odvěkého rivala, který Kladnu nikdy nedá nic zadarmo. A borci na ledě si budou muset dát pozor hlavně na kladenského odchovance Langhammera, kterému se v letošní sezóně proti mateřskému klubu neobvykle daří.

Kladno se ovšem nesmí ohlížet nalevo ani napravo a myslet pouze na body a především na góly. Letos jsem v každém vzájemném měření sil dokázali vstřelit pouze jedinou branku. Zvláště minulý zápas si domácí Sparta dokonale vychutnala a navíc před televizními kamerami. Nezbývá než doufat, že v novém roce už nerozšíříme poctivou dávku debaklů v sezóně 2009-2010.

Modrobílí půjdou do utkání opět nekompletní, chybět by určitě měli Branda, Horna, Procházka, Mudroch i Čurilla. "Máme stále velkou marodku, takže jsme nuceni hrát na tři pětky. Na Spartu jede pouze 11 útočníků. V druhém útoku bude hrát Šinágl na levé straně. Ten poprvé ve své hokejové kariéře nastoupí jako levé křídlo hrající dozadu. Držte nám všichni palce," uvedl k sestavě a zápasu trenér Petr Kasík.

Domácí získali na přelomu roku posilu do obrany; vítkovického odchovance Radka Philippa. Ten místo kouzla domova zvolil kouzlo šustivých papírků a upsal se holešovickým na další dva ročníky.

Zápas začíná již v 17:00!

11. kolo - 2. října 2009
HC SPARTA PRAHA - HC GEUS OKNA KLADNO 8:1 (4:1, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 4. Ton (Kratěna), 6. Vykoukal (Ton, D. Výborný), 8. Netík (D. Výborný, J. Hlinka), 17. Langhammer (Látal), 38. Langhammer (J. Hlinka), 42. Vykoukal (Netík, Langhammer), 47. S. Hudec (Koreis, Hromas), 55. Ručinský (Langhammer, Hromas) - 15. Frolík (Bílek)
Rozhodčí: Stricker (Švýc.), Šindler - Barvíř, Blümel