Nejasná zpráva o stavu kladenského hokeje (3. část)


Autor: Clouseau - Datum: 10 listopad 2009

Dnes, tj. v pondělí 9. listopadu, jsme absolvovali další kolo, kterým bylo sezení s trenéry Zdeňkem Müllerem a Petrem Kasíkem, za fanklub se zúčastnili Jiří Říha (Georgino), Jaroslav Zelenka (zelí) a David Švejda (Clouseau). Schůzka měla podobný cíl, jako dvě předchozí, totiž získat vhled přímo od lodivodů ze střídačky, vyslechnout si jejich názory a vzájemně se informovat o stavu věcí.
Kolem odvolávání či rezignace trenéra bylo za poslední dny popsáno nemálo papíru a uloženo mnoho znaků do databází různých serverů a samozřejmě jsme i toto téma nastolili. Zdeněk Müller v uplynulých dnech nabídl svou rezignaci kvůli špatným výsledkům týmu a vedení klubu, jmenovitě generální manažer Otakar Černý a prezident Jaromír Jágr st. ji nepřijalo. Nabízí se otázka, proč s tím trenér Müller zkrátka nepraštil a neodešel. Inu protože by tým neměl komu předat. Vedení jiného trenéra nechce, což nám Otakar Černý minulý čtvrtek potvrdil, a od současného kouče by podle jeho vlastních slov nebylo zodpovědné se jen tak sebrat a odejít. Jak je obecně známo z médií, pan Müller před touto sezónou velmi zvažoval, zda prodlouží smlouvu o další rok. Misky vah na stranu setrvání převážily dobré vztahy uvnitř klubu.

Zajímá nás, jaké jsou ambice klubu a opět se potvrzuje, že rozhodně nijak přemrštěné. Zadání pro trenéry je před každou sezónou stejné a to nikoliv překvapivě první kolo play-off. To samozřejmě není žádná nová informace, avšak zapadá do kontextu.

Pokud tedy nemáme nasazenou laťku nijak zvlášť vysoko, jak je to se zájmem majitelů o předváděnou hru a výsledky? Zdeněk Müller se svěřil s tím, že po každém zápase vše probírají s prezidentem klubu panem Jágrem a že samozřejmě ne vždy je to vzhledem ke špatným výsledkům příjemné. Podle slov trenéra není pravdou, že by se Jaromír Jágr st. o dění a výsledky nezajímal, spíše naopak. Nedávno proběhly pohovory s hráči, další pohovory s několika hráči ještě budou následovat.

Neformální a věcná diskuse se stočila k sestavě a hráčům. Výměna Valský - Rudovský je dle Müllerových slov výměnou post za post s tím, že Rudovský by měl díky své formě z Berouna přinést oživení. Trenéři nás trošku překvapili tím, že na schůzku přišli už s informacemi, které se nedlouho před ní objevili zde na našem webu v Diskusi. Konkrétně tu proběhlo to, že přesilovky trénovala jen první a druhá lajna. Není to pravda, trénovala je i čtvrtá formace. Potvrzuje se, že to tu trenéři i někteří hráči sledují.

Čtvrtý útok. Alfa a omega minulých týdnů. Oba trenéři shodně potvrdili, že jsou si vědomi jejich formy a postupně jim dávají více prostoru. Asi se konečně dočkáme "zelené" i na přesilovce. V útočném pásmu jsou Eberle, Stieler a Kuchler velmi platní a nebezpeční, na druhou stranu oba trenéři vidí rezervy této lajny při bránění.
Pokud se některým hráčům nedaří, není podle slov Petra Kasíka jednoznačným receptem nechat je sedět. Nemáme tak široký kádr a není je kým nahradit. Pokud jde například o kladenské juniory, tak nikdo z nich momentálně nemá výkonostně na to, aby mohl hrát v Áčku. Tím jsme se dostali k možnostem trejdů a výměn hráčů. Opět jsme nepřekvapivě narazili na peníze a omezený rozpočet. Kluby v extralize nabízejí k trejdům pouze předražené hráče, jejichž smlouvu si Kladno nemůže z finančních důvodů dovolit převzít, navíc ne vždy by tito hráči museli automaticky znamenat přínos pro tým. O naší líhni byla řeč, tam teď nikdo není, zbývá opět pouze první liga. Asi nejen díky Robertu Kyselovi máme poměrně dobré kontakty s Ústím, se kterým se o nějakých jménech jedná. Zdeněk Müller s Petrem Kasíkem jednoznačně popřeli spekulace o tom, že někteří hráči hrají jen proto, protože to mají trenéři nějak nařízeno či protože na ně tlačí agenti.

Komunikace s veřejností a informovanost fanoušků. Dlouhodobě velmi podceňovaná oblast kladenského hokeje. Například hodnocení zápasů, co se vždy objeví v médiích, je naprosto nedostačující. Ovšem to nepadá na hlavu trenérům. Na tiskovkách prý zodpoví hodně otázek a novináři se jich ptají, aby se ve finále na veřejnost dostaly dvě či tři strohé věty. Informace typu pohovory s hráči, zdravotní stav některých jedinců, aktuální zaměření tréninků, hodnocení hry jednotlivých dvojic a trojic apod. se k nám, fanouškům, nedostanou už vůbec. Podobně jako s hráči jsme se s trenéry bez problémů domluvili na tom, že se budeme mnohem víc informovat.

Závěrem. Třetí schůzka v pořadí proběhla podle očekávání a dlužno poděkovat oběma trenérům za pružnost, s jakou na naši žádost zareagovali. Nyní nás čeká poslední a nejdůležitější setkání, a to s prezidentem klubu Jaromírem Jágrem st. Po této schůzce pak přijde na řadu nástin možností, jak a jestli vůbec ze současného marasmu ven a v neposlední řadě samozřejmě také postup, jak na domácí nedělní utkání se Spartou.

Tags

Kulturní přesahy

NA LED! Hokej a bruslení v obrazech

Fenoménu hokeje a bruslení ve výtvarném umění se věnuje nová výstava Národní galerie Praha, která pro návštěvníky znovu otevírá Palác Kinských na Staroměstském náměstí. Výstava představí téměř sto prací napříč různými výtvarnými technikami a médii z českých institucionálních i soukromých sbírek. K vidění budou od 26. dubna do 27. října jak malby starých mistrů, tak díla současných českých tvůrců.

 

www.ngprague.cz

Facebook

Komunita

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!