Nový tiskový mluvčí Rytířů je zapálený fanoušek


Autor: Clouseau - Datum: 22 listopad 2011

Před několika týdny nastoupil do organizace Rytířů a začal se hned postupně ujímat své funkce. Řeč je o Vítu Heralovi, novém tiskovém mluvčím klubu. V minulosti pracoval například v Kladenských listech, kde psal články o hokeji. Vítek je jak se zdá člověk na svém místě a nemálo zapálený pro kladenský hokej, což je mimo jiné znát i z rozhovoru, který přinášíme v tomto článku.

Kdy jsi byl oficiálně jmenován do funkce tiskového mluvčího?

Oficiálně jsem ve funkci od 1. listopadu. V průběhu října jsem se postupně seznamoval s prostředím a nabaloval na sebe práci, což vlastně ještě trochu platí doteď.

Jak se z člověka stane tiskový mluvčí hokejového klubu? Jak to probíhalo?

Když jsem zjistil, že existuje možnost pracovat pro můj milovaný klub, skočil jsem do toho po hlavě. Jako v každé práci člověk musí po referencích prokázat své kvality a to se mi zatím snad daří.

Jsi fanda jako my, jezdils i na výjezdy. Také jsi nějaký čas působil v Kladenských listech. Hrálo to významnou roli při nástupu k Rytířům?

Při prvním setkání s Václavem Bartošem jsem ze sebe bez ostychu vychrlil, že neexistuje organizace, pro kterou bych chtěl pracovat raději. Mám obrovské štěstí, že mohu mít svou vášeň a zálibu jako zaměstnání a že jsem součástí tak slavného klubu.

Co všechno máš na starosti? Jak probíhá typický pracovní den tiskového mluvčího hokejového klubu?

Dívám se na hokej a diskutuji s hokejisty o hokeji... Teď vážněji. Spravuji webové stránky, do značné míry tvořím obsah zpravodaje, ze kterého mám opravdu dobrý pocit – stal se z něj malý časopis a za desetikorunu si ho nenechte utéct. Při extraligových utkáních se starám o potřeby kolegů novinářů a uvádím přestávkový program, komunikuji s médii a veřejností. V tomto ohledu se snažím být maximálně dostupný a přístupný, s čímkoliv se na mě můžete obrátit. Na bonus jsem vyhověl trenérské dvojici Vejvodů a jako vedoucí mužstva jezdím na venkovní zápasy s extraligovými juniory, což je taky vynikající zkušenost.

Jsi v klubu zatím krátce, přesto: jaké máš dojmy z klubu, z fungování celé organizace?

Jednoznačně pozitivní. Je tu mnoho lidí, kteří kladenským hokejem žijí. To je základ.

Dlouhodobě hořekujeme nad stavem oficiálních stránek klubu. S Tvým nástupem se to začíná zlepšovat. Prozraď nám, jaké máš plány v tomhle směru?

Už z otázky je vidět, že jste si všimnuli posunu k lepšímu, což považuji za první drobný úspěch. A moje hlavní plány? Web musí být za prvé co nejvíce aktuální, za druhé naplněný zajímavým obsahem nejen pro fanoušky, ale i pro média. Postupně by měly stránky nabobtnat o další rubriky, zejména o historii. Průběžně přidáváme a naopak odstraňujeme řadu drobností, které doladí web po technické stránce. Od fanklubu jsem obdržel některé věcné podměty a ty se zohlední.

Jak probíhá seznamování se s hokejisty, jak Tě berou? A jak bereš Ty je?

Seznamování probíhá naprosto bez problémů. Nevím, jak to chodí jinde, ale tady je opravdu velmi přátelská atmosféra. Hráči mě snad neberou negativně, chovají se velmi vstřícně a mám pocit, že nejsem v kabině cizinec. Z mé strany je to individuální, protože pro mě je například Pavel Patera hrdina z dětství a tím prostě zůstane. Mám k němu obrovský respekt. Ale to není jen Patera, stačí se podívat okolo na spoustu trenérů mládeže, ale i lidí v provozu stadionu. Náš zimák je plný legend.

Vlastně jsi přešel takříkajíc z jedné strany barikády na druhou, narážím na Tvou minulost v Listech. Jaké to je teď z pozice mluvčího komunikovat s novináři? Například když vyzvídají a Ty nemůžeš nic prozradit.

Je běžné, že mluvčím se stává novinář. Komunikovat s kolegy je příjemné, s místními se známe, ostatní postupně poznávám. Snažím se všem vycházet maximálně vstříc. Je pro mě prioritou, aby se o kladenském hokeji hodně psalo a mluvilo. Když nemohu nějakou citlivou věc prozradit, tak ji jednoduše neprozradím. Ale já jsem placený za to, abych informoval a neseděl na informacích jako žába na prameni.

Když se podíváme na český profesionální sport, ať už hokej, basketbal, fotbal...který klub podle Tebe je ve sportovním marketingu a komunikaci s veřejností u nás nejdál, kdo to dělá nejlíp? A srovnáme-li to s NHL, Premier League apod., jak je na tom český sport?

Pro Kladeňáka to nezní asi moc hezky, ale ve fotbale i hokeji podle mého u nás hraje prim Sparta, která se neomezuje jen na Prahu, ale umí zaujmout po celé republice. Z vlastní zkušenosti vím, jak se žije hokejem v Pardubicích, kde jsem několik let studoval. NHL či zmiňovaná Premier League jsou zase úplně někde jinde, je to globální show a točí se kolem ní neuvěřitelné peníze.

Proč chodí na české stadiony málo diváků? Proč nebývá pravidlem, že jsou stadiony vyprodané? Těžká otázka :)

To ano, kdybych na ní dokázal přesně odpovědět, tak už asi šéfuji českému hokeji… Pevně věřím, že se pravidelně nabitého zimáku dočkáme brzy i v Kladně.

Zpět ke Kladnu. Jaké vidíš možnosti pro přilákání více diváků na zimák?

Nejlepší pozvánkou jsou samozřejmě dlouhodobě dobré výkony Rytířů. Osobně se domnívám, že by řadu diváků přilákal a především udržel zrekonstruovaný stadion. Kladno má také do budoucna eso v rukávu, a tím je Jaromír Jágr. Výborným krokem, jenž nové vedení klubu uvedlo v život, je distribuce vstupenek přes Sazka Ticket. Nejde jen o lacinou frázi - je to právě jedna z věcí, která jde vstříc návštěvníkům a zvyšuje komfort.

Zimák není majetek Rytířů, přesto se zeptám: bude se něco dělat s ozvučením?

Moc bych si to přál, ale na to opravdu v této chvíli nedokážu odpovědět.

Díky za rozhovor. Určitě nebyl poslední, informací z hokejového prostředí není nikdy dost.

Já děkuji vám a držím palce. Už dříve jsem se netajil tím, jak si vážím aktivit fanoušků, kteří jen nehudrají, ale konají. A takový kladenský fanklub je, což se vždy nejvíce ukázalo v dobách, kdy bylo kladenskému hokeji nejhůře – při sestupu a letos v létě. Jste takoví Blaničtí rytíři, kteří ale nikdy nespí.

Tags

Facebook

Komunita

Povinná četba

HLAVNĚ NESPADNOUT!
Stephen Foster
Muž, jeho syn a jejich fotbalový klub
V tomto ironickém vyprávění o fandovské posedlosti, pojednávajícím o islandských majitelích, věčně se střídajících trenérech, neschopných hráčích, indických koláčích a stadionech, které se vyrovnají tomu nejlepšímu z východoněmecké architektury, se jistě poznají příznivci podřadných klubů z celého světa.

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!