Nový tiskový mluvčí Rytířů je zapálený fanoušek


Autor: Clouseau - Datum: 22 listopad 2011

Před několika týdny nastoupil do organizace Rytířů a začal se hned postupně ujímat své funkce. Řeč je o Vítu Heralovi, novém tiskovém mluvčím klubu. V minulosti pracoval například v Kladenských listech, kde psal články o hokeji. Vítek je jak se zdá člověk na svém místě a nemálo zapálený pro kladenský hokej, což je mimo jiné znát i z rozhovoru, který přinášíme v tomto článku.

Kdy jsi byl oficiálně jmenován do funkce tiskového mluvčího?

Oficiálně jsem ve funkci od 1. listopadu. V průběhu října jsem se postupně seznamoval s prostředím a nabaloval na sebe práci, což vlastně ještě trochu platí doteď.

Jak se z člověka stane tiskový mluvčí hokejového klubu? Jak to probíhalo?

Když jsem zjistil, že existuje možnost pracovat pro můj milovaný klub, skočil jsem do toho po hlavě. Jako v každé práci člověk musí po referencích prokázat své kvality a to se mi zatím snad daří.

Jsi fanda jako my, jezdils i na výjezdy. Také jsi nějaký čas působil v Kladenských listech. Hrálo to významnou roli při nástupu k Rytířům?

Při prvním setkání s Václavem Bartošem jsem ze sebe bez ostychu vychrlil, že neexistuje organizace, pro kterou bych chtěl pracovat raději. Mám obrovské štěstí, že mohu mít svou vášeň a zálibu jako zaměstnání a že jsem součástí tak slavného klubu.

Co všechno máš na starosti? Jak probíhá typický pracovní den tiskového mluvčího hokejového klubu?

Dívám se na hokej a diskutuji s hokejisty o hokeji... Teď vážněji. Spravuji webové stránky, do značné míry tvořím obsah zpravodaje, ze kterého mám opravdu dobrý pocit – stal se z něj malý časopis a za desetikorunu si ho nenechte utéct. Při extraligových utkáních se starám o potřeby kolegů novinářů a uvádím přestávkový program, komunikuji s médii a veřejností. V tomto ohledu se snažím být maximálně dostupný a přístupný, s čímkoliv se na mě můžete obrátit. Na bonus jsem vyhověl trenérské dvojici Vejvodů a jako vedoucí mužstva jezdím na venkovní zápasy s extraligovými juniory, což je taky vynikající zkušenost.

Jsi v klubu zatím krátce, přesto: jaké máš dojmy z klubu, z fungování celé organizace?

Jednoznačně pozitivní. Je tu mnoho lidí, kteří kladenským hokejem žijí. To je základ.

Dlouhodobě hořekujeme nad stavem oficiálních stránek klubu. S Tvým nástupem se to začíná zlepšovat. Prozraď nám, jaké máš plány v tomhle směru?

Už z otázky je vidět, že jste si všimnuli posunu k lepšímu, což považuji za první drobný úspěch. A moje hlavní plány? Web musí být za prvé co nejvíce aktuální, za druhé naplněný zajímavým obsahem nejen pro fanoušky, ale i pro média. Postupně by měly stránky nabobtnat o další rubriky, zejména o historii. Průběžně přidáváme a naopak odstraňujeme řadu drobností, které doladí web po technické stránce. Od fanklubu jsem obdržel některé věcné podměty a ty se zohlední.

Jak probíhá seznamování se s hokejisty, jak Tě berou? A jak bereš Ty je?

Seznamování probíhá naprosto bez problémů. Nevím, jak to chodí jinde, ale tady je opravdu velmi přátelská atmosféra. Hráči mě snad neberou negativně, chovají se velmi vstřícně a mám pocit, že nejsem v kabině cizinec. Z mé strany je to individuální, protože pro mě je například Pavel Patera hrdina z dětství a tím prostě zůstane. Mám k němu obrovský respekt. Ale to není jen Patera, stačí se podívat okolo na spoustu trenérů mládeže, ale i lidí v provozu stadionu. Náš zimák je plný legend.

Vlastně jsi přešel takříkajíc z jedné strany barikády na druhou, narážím na Tvou minulost v Listech. Jaké to je teď z pozice mluvčího komunikovat s novináři? Například když vyzvídají a Ty nemůžeš nic prozradit.

Je běžné, že mluvčím se stává novinář. Komunikovat s kolegy je příjemné, s místními se známe, ostatní postupně poznávám. Snažím se všem vycházet maximálně vstříc. Je pro mě prioritou, aby se o kladenském hokeji hodně psalo a mluvilo. Když nemohu nějakou citlivou věc prozradit, tak ji jednoduše neprozradím. Ale já jsem placený za to, abych informoval a neseděl na informacích jako žába na prameni.

Když se podíváme na český profesionální sport, ať už hokej, basketbal, fotbal...který klub podle Tebe je ve sportovním marketingu a komunikaci s veřejností u nás nejdál, kdo to dělá nejlíp? A srovnáme-li to s NHL, Premier League apod., jak je na tom český sport?

Pro Kladeňáka to nezní asi moc hezky, ale ve fotbale i hokeji podle mého u nás hraje prim Sparta, která se neomezuje jen na Prahu, ale umí zaujmout po celé republice. Z vlastní zkušenosti vím, jak se žije hokejem v Pardubicích, kde jsem několik let studoval. NHL či zmiňovaná Premier League jsou zase úplně někde jinde, je to globální show a točí se kolem ní neuvěřitelné peníze.

Proč chodí na české stadiony málo diváků? Proč nebývá pravidlem, že jsou stadiony vyprodané? Těžká otázka :)

To ano, kdybych na ní dokázal přesně odpovědět, tak už asi šéfuji českému hokeji… Pevně věřím, že se pravidelně nabitého zimáku dočkáme brzy i v Kladně.

Zpět ke Kladnu. Jaké vidíš možnosti pro přilákání více diváků na zimák?

Nejlepší pozvánkou jsou samozřejmě dlouhodobě dobré výkony Rytířů. Osobně se domnívám, že by řadu diváků přilákal a především udržel zrekonstruovaný stadion. Kladno má také do budoucna eso v rukávu, a tím je Jaromír Jágr. Výborným krokem, jenž nové vedení klubu uvedlo v život, je distribuce vstupenek přes Sazka Ticket. Nejde jen o lacinou frázi - je to právě jedna z věcí, která jde vstříc návštěvníkům a zvyšuje komfort.

Zimák není majetek Rytířů, přesto se zeptám: bude se něco dělat s ozvučením?

Moc bych si to přál, ale na to opravdu v této chvíli nedokážu odpovědět.

Díky za rozhovor. Určitě nebyl poslední, informací z hokejového prostředí není nikdy dost.

Já děkuji vám a držím palce. Už dříve jsem se netajil tím, jak si vážím aktivit fanoušků, kteří jen nehudrají, ale konají. A takový kladenský fanklub je, což se vždy nejvíce ukázalo v dobách, kdy bylo kladenskému hokeji nejhůře – při sestupu a letos v létě. Jste takoví Blaničtí rytíři, kteří ale nikdy nespí.

Tags

Kulturní přesahy

NA LED! Hokej a bruslení v obrazech

Fenoménu hokeje a bruslení ve výtvarném umění se věnuje nová výstava Národní galerie Praha, která pro návštěvníky znovu otevírá Palác Kinských na Staroměstském náměstí. Výstava představí téměř sto prací napříč různými výtvarnými technikami a médii z českých institucionálních i soukromých sbírek. K vidění budou od 26. dubna do 27. října jak malby starých mistrů, tak díla současných českých tvůrců.

 

www.ngprague.cz

Facebook

Komunita

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!