Otakar Vejvoda: Důležitý je pouze výsledek

Autor: zděnda - Datum: 11 leden 2010

Pro další rozhovor jsem si vybral osobu z nejpovolanějších, nového kouče Otakara Vejvodu. Naše povídání vzniklo těsně před odjezdem na zápas s Litvínovem. Trenér projevil maximální vstřícnost a proto věřím, že toto interview nebylo letos poslední.

Pane Vejvodo, moje první otázka je z kategorie těch tradičních, máme před sebou další tři těžké zápasy, ve kterých je potřeba bodovat. S jakými výsledky byste byl spokojen?

Tak já se dívám hlavně na ten dnešní zápas (LIT-KLA 2-4), dál prostě nekoukám a to naprosto úmyslně. Podívejte, já tady mám rozpis (trenér ukazuje rozpis ve zpravodaji) a nedívám se na to. Vždycky mě zajímá jenom ten následující zápas.

Moje druhá otázka se týká tréninků, změnil jste nějak jejich průběh? Prý jste na hráče náročnější...

No víte, jak to je, dneska máme leden a ty kluci mají určitý věci zafixovaný a já nemůžu přijít a nějak to výrazně nabourávat. Navíc věci jako posilovna, regenerace, životospráva, to jsou věci, který jsou tady zaběhlý, nemusím se o ně starat. Navíc na to případně dohlídne Petr Kasík, který to má v kompetenci. Pro mě je v podstatě důležitý jen tenhle úzký proužek (trenér míří na maketu ledové plochy). Dneska jsem měl k hráčům asi pětiminutový proslov, ujasnili jsme si, jaké věci jsou pro nás smysluplné. Já jsem typ trenéra, který vede dialog. Když za mnou přijde hráč a vymyslí jinou variantu a já uznám, že ten jeho návrh má smysl, jdeme do toho. Protože nejde o nic jiného než o výsledek. Nejde o systém, jde o to dostat se k tomu výsledku, a to jakýmkoliv způsobem.

Pojďme dál, je o vás známo, že se nebojíte zapojit do prvního týmu juniorské hráče, máte už nějakou představu, kdo by se případně dal použít? Melka už se zapojil, vidíte tam někoho dalšího?

V pátek jsem se byl podívat na zápas juniorů a mluvil jsem s Petrem Tatíčkem, takže určitě ano. Podívejte, za prvé ty kluci by měli dostat šanci, za druhý je to i motivace pro ostatní a za třetí, a to je nejdůležitější, ty kluci mají kvalitu a výkonnost. Tonda Melka si teď to svoje odehrál. Dohoda s Petrem je taková, že nám sem ty kluky bude posílat. Konfrontace se seniorama na tréninku je k nezplacení, mladí se otrkají a lépe pak zapadnou.

Co Marek Trončinský? Začalo ho využívat Ústí, bude nastupovat za nás i za Slovan?

No podívejte nás je pět a půl, takže uvidíme. Bude to spíš podle situace, s Ústím máme solidní kontakt a vycházíme si vstříc, takže něco tam určitě odehraje.

A teď trochu odbočím, určitě nejednoho fanouška by zajímalo, jak se má váš mladší syn Martin?

(úsměv) Martin už hraje zase za Slaný. Teď se tam sešla taková parta, fandové ty jména budou určitě znát, kromě něj je tam Radek Hlavatý, Znamenáček, nově i Honza Kruliš a shodou okolností dneska (10.1.) hrajou klíčovej zápas Slaný - Rakovník. Já jsem se na ně byl podívat a to nasazení v tréninku se mi hrozně líbilo. Ty kluci ve čtyři přijdou z práce, v šest jsou na zimáku a makaj jako blázni. To je obdivuhodné.

Poslední otázka je opět z těch lehčích, je o Vás známo, že jste už dvakrát působil v Asii. Japonsko, Jižní Korea... Nechystáte do třetice do budoucna třeba Čínu?

A víte, že bych se nebránil. Já se teda bojím letadel, ale tohle bych ještě absolvoval, protože já jsem se tam cítil moc dobře.

Pane Vejvodo, děkuju Vám za rozhovor a zas někdy příště.

Není zač, u mě máte dveře vždycky otevřené.