Porazit Boleslav a jsme krůček od jistoty!

Autor: zděnda - Datum: 26 březen 2010

Škoda posledního zápasu ve Varech. Ale bylo to tam celý nějaký prapodivný na tom konci. Už jsem si říkal, že se stane zázrak a opět se povezou tři body z venku, avšak osud byl proti. Nakonec i ten bod není k zahození, ale mohlo být už jasněji. Takhle se budeme ještě trochu nervovat, naštěstí s vědomím, že to máme stále ve svých rukou. Pro začátek stačí porazit Boleslav.

Úterý tedy tabulku o udržení nerozdělilo. Varáci vysypali pár kaštanů z kalhot, které si tam posléze sami zpět nakydali zpátky svojí fatální míchačkou s hráči na trase Vary-Kadaň-Chomutov. Na baráž s trojkou, která nemá jediný start v extralize, to by se klepal každej. No, co si starej Vaněk navařil, to si taky z pramenů vypije.

V Boleslavi mají taky veselo. V současné době velmi populární okénko "Ptejte se svého bafuňáře" drželo u Bruslařů dlouho, předlouho. Nebývalá vlna kritiky a drsných dotazů přiměla bývalého daviscupového reprezentanta Cyrila Suka toto okénko přibouchnout. Inu, kdo si udělá chlív ve vstupenkách při play-out, na které chodí jen masochisti, ten nemůže čekat pugety.

Ale zpět k aktuálnímu zápasu. Kladno přivítá nekompletní hosty. Mimojiné nesmí nastoupit obránce Frolo, který dostal stop na tři zápasy za nešetrný námaz protihráče na mantinel. Poměrně dobrá zpráva vzhledem k tomu, že víme jak se tenhle slovenský legionář dokáže chovat. A s jakou sestavou nastoupí modrobílí na Boleslav?

"Uzdravili se nám Stieler s Trončinským, takže se vrací na soupisku. Budeme hrát na osm beků jako předtím. David se zařadí na své místo ve třetím útoku a o složení čtvrtého útoku se ještě dohadujeme. Někdo z té potenciální čtyřky hráčů vypadne," zahalil rouškou tajemství dnešní sestavu trenér Otakar Vejvoda.

Osmý zápas play-out začíná v tradičních 17:30!

5. kolo play-out - 19. března 2010
BK MLADÁ BOLESLAV - HC GEUS OKNA KLADNO 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 58. Jindra (Žabka, Král) - 9. Patera, 21. Kalla (J. Mrázek, Bílek)
Rozhodčí: Hodek, Hrubý - Bejček, Lhotský