Rekonstrukce Zimáku - Dějství druhé


Autor: zeliii - Datum: 06 Duben 2013

V předchozím článku z konce ledna jsme informovali o naší schůzce na Magistrátu. Závěry, na kterých jsme se tehdy domluvili se zástupci radnice, se ne zcela podařilo naplnit. Do konce února se podstatné části projektu online neobjevily a to ani přes několik urgencí.

Nakonec se nám ozval primátor Jiránek s návrhem další schůzky. Ta se uskutečnila ve středu 20. 3. Zde bylo vysvětleno, že se zveřejnění projektu zdrželo, protože projektant předložil návrh za 52 mil. oproti původně plánovaným 30 mil. Bylo tedy nutné redukovat. Vše domluvené se tedy posouvá, avšak platí. Koncem měsíce března Rada Města rozhodla o zadání veřejné zakázky na stavební práce akce "Rekonstrukce zimního stadionu - I. etapa" (viz. zápis z RM). Výběrové řízení dle našich indicií dosud nebylo vypsáno. Z radnice jsme o tom avízo zatím neobdrželi. Jediné co se dosud ve věci pohnulo je, že se na stránkách města objevily kusé informace ve formě krátkého průvodního textu a dvou dokumentů (viz. Aktuální rozvojové projekty). Toto nám připadá nedostačující, předpokládali bychom zveřejnění informací v mnohem širším rozsahu, zejména zadávací dokumentaci nebo alespoň její podstatné části. Je s podivem, že je v celé záležitosti dosud k dispozici tak málo informací, neboť. Očekáváme, že veškeré možné dostupné dokumenty budou co nevidět prezentovány tak jak bylo slíbeno. Mimo jiné i na chystaném setkání veřejnosti s vedením města a autorem projektu, které plánujeme na konec dubna. Vše podstatné se dozvíte v nejbližší době.

 

Audiozáznam části tiskové konference po jednání Rady města, odpovídá primátor Dan Jiránek:

 

EDIT (11. 4.): Dodatečné info od mluvčího města: "Samotné VŘ ještě vyhlášeno nebylo a to z důvodu formální změny. Investorem totiž nebude město Kladno, ale SAMK, což již schválila Rada města. Díky tomuto kroku město ušetří DPH, kterou by jinak muselo odvést. Z tohoto důvodu ještě nikde nemůže být uveřejněna zadávací dokumentace k projektu."

PřílohaVelikost
DW_B1391.wav1.32 MB
jiranek-audio-tiskovka.wav20.82 MB

TIPOVAČKA

Tipujeme EURO 2024

Bližší informace ZDE

Kulturní přesahy

NA LED! Hokej a bruslení v obrazech

Fenoménu hokeje a bruslení ve výtvarném umění se věnuje nová výstava Národní galerie Praha, která pro návštěvníky znovu otevírá Palác Kinských na Staroměstském náměstí. Výstava představí téměř sto prací napříč různými výtvarnými technikami a médii z českých institucionálních i soukromých sbírek. K vidění budou od 26. dubna do 27. října jak malby starých mistrů, tak díla současných českých tvůrců.

 

www.ngprague.cz

Facebook

Komunita

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!