Rekonstrukce zimáku - dějství první


Autor: Clouseau - Datum: 29 leden 2013

kladenský zimákJak jsme již informovali v prologu, chystá se rekonstrukce kladenského zimáku. Kusé informace v médiích vyvolaly různé diskuse a začalo se živě spekulovat. Zajímá nás, jak to ve skutečnosti je. Domluvili jsme si tedy schůzku na magistrátu, abychom se dozvěděli více.

Schůzky se za Magistrát zúčastnili: primátor Dan Jiránek, náměstek primátora Miroslav Bernášek, uvolněný člen rady města pro oblast sportu a volného času Otakar Černý, za Fanklub Poldi Kladno: David Švejda, Hynek Štěpánek, Jaroslav Zelenka.

Celková rekonstrukce se plánuje v rozsahu cca 300 miliónů korun. Vzhledem k tomu, že ji není možné provést najednou, protože jednou z podmínek rekonstrukce zimního stadionu je nepřerušení sezóny A mužstva a protože z rozpočtu by nešlo uvolnit celou částku najednou, bude obnova zimního stadionu rozdělena na tři etapy.

Místa k sezení
Do začátku soutěžního ročníku Extraligy 2013-2014 je potřeba splnit podmínku Licenčního řádu týkající se minimálního počtu míst (5000 diváků) a sedadel (3500 míst k sezení). Tribuny Jih, Západ a Sever budou osazeny sedačkami. Ty budou úplně nové, takže zapomeňme na současná plastová sedátka. Zároveň s umístěním nových sedaček se počítá i s úpravou ochozů tak, aby místa k sezení splňovala současné předpisy (počet sedadel v jedné řadě, přístupové a únikové cesty, vzdálenost mezi jednotlivými sedačkami, sklon a výhled na ledovou plochu atd.)

Stánky, toalety
V první etapě se rovněž počítá s rekonstrukcí toalet, které jsou v současné době naprosto nevyhovující. Pod severní tribunou se zruší některé kabiny a toalety se prodlouží, aby se zvětšila jejich kapacita. Zároveň se zvýší i komfort. Od nové sezóny bychom se snad mohli dočkat i změn na stáncích uvnitř, s jejichž rekonstrukcí a rozšířením nabídky se počítá.

Další etapy
Během dalších etap rekonstrukce (nerozebírali jsme podrobně co bude v druhé a co v třetí, to vyplyne z projektu, viz dále) se počítá se zateplením zimáku, opraví se střecha, která se zvedne asi o tři metry. Aby bylo možné tuto operaci provést, bude zbourána tribuna Východ, čímž vznikne prostor pro najetí techniky na zimák a práce na zvednutí střechy tak budou probíhat "zevnitř". Východní tribuna (pod hodinama) pak bude vybudována znovu, tentokrát však s větším sklonem. Tato tribuna bude na stání, bude tedy strmější než ostatní tribuny. Střecha bude stát na piliřích, které vyrostou vně současného zimáku a kolem tak vznikne ochoz široký cca šest metrů. V něm bude prostor pro další stánky s občerstvením, suvenýry atd. Počítá se také se změnou umístění technologií mimo zimák (v současnosti jsou pod tribunou Západ) a to zhruba do prostoru směrem k SK, kde jsou dnes garáže a pokladna. Změnu umístění technologií si žádají předpisy (čpavek nesmí být v místě, kde se shromažďují lidé). Bude také řešeno parkování, příjezdové cesty atd.

Seznámení veřejnosti s projektem
Během schůzky, která trvala zhruba tři čtvrtě hodiny, jsme se domluvili i na dalším postupu. Během příštího týdne, nejpozději do poloviny února, se podstatné části projektu objeví online. Toto si bere na starosti pan Bernášek (je potřeba vše naskenovat). Zhruba v druhém týdnu v březnu proběhne setkání s veřejností, kde bude projekt podrobněji představen a kde bude prostor pro dotazy. Termín a místo (pravděpodobně restaurace na zimáku) ještě upřesníme. A rovnou jsme se s panem Jiránkem i panem Bernáškem domluvili na přímé komunikaci, abychom zajistili co možná nejlepší a nejrychlejší informovanost.

Schůzka měla informativní charakter a jejím účelem bylo zahájit komunikaci a vnést trochu více světla na rekonstrukci zimáku, což se i díky vstřicnosti všech zúčastněných povedlo. Další informace vám budeme průběžně přinášet.

 

TIPOVAČKA

Tipujeme EURO 2024

Bližší informace ZDE

Kulturní přesahy

NA LED! Hokej a bruslení v obrazech

Fenoménu hokeje a bruslení ve výtvarném umění se věnuje nová výstava Národní galerie Praha, která pro návštěvníky znovu otevírá Palác Kinských na Staroměstském náměstí. Výstava představí téměř sto prací napříč různými výtvarnými technikami a médii z českých institucionálních i soukromých sbírek. K vidění budou od 26. dubna do 27. října jak malby starých mistrů, tak díla současných českých tvůrců.

 

www.ngprague.cz

Facebook

Komunita

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!