Rekonstrukce zimáku - dějství první

Autor: Clouseau - Datum: 29 leden 2013

kladenský zimákJak jsme již informovali v prologu, chystá se rekonstrukce kladenského zimáku. Kusé informace v médiích vyvolaly různé diskuse a začalo se živě spekulovat. Zajímá nás, jak to ve skutečnosti je. Domluvili jsme si tedy schůzku na magistrátu, abychom se dozvěděli více.

Schůzky se za Magistrát zúčastnili: primátor Dan Jiránek, náměstek primátora Miroslav Bernášek, uvolněný člen rady města pro oblast sportu a volného času Otakar Černý, za Fanklub Poldi Kladno: David Švejda, Hynek Štěpánek, Jaroslav Zelenka.

Celková rekonstrukce se plánuje v rozsahu cca 300 miliónů korun. Vzhledem k tomu, že ji není možné provést najednou, protože jednou z podmínek rekonstrukce zimního stadionu je nepřerušení sezóny A mužstva a protože z rozpočtu by nešlo uvolnit celou částku najednou, bude obnova zimního stadionu rozdělena na tři etapy.

Místa k sezení
Do začátku soutěžního ročníku Extraligy 2013-2014 je potřeba splnit podmínku Licenčního řádu týkající se minimálního počtu míst (5000 diváků) a sedadel (3500 míst k sezení). Tribuny Jih, Západ a Sever budou osazeny sedačkami. Ty budou úplně nové, takže zapomeňme na současná plastová sedátka. Zároveň s umístěním nových sedaček se počítá i s úpravou ochozů tak, aby místa k sezení splňovala současné předpisy (počet sedadel v jedné řadě, přístupové a únikové cesty, vzdálenost mezi jednotlivými sedačkami, sklon a výhled na ledovou plochu atd.)

Stánky, toalety
V první etapě se rovněž počítá s rekonstrukcí toalet, které jsou v současné době naprosto nevyhovující. Pod severní tribunou se zruší některé kabiny a toalety se prodlouží, aby se zvětšila jejich kapacita. Zároveň se zvýší i komfort. Od nové sezóny bychom se snad mohli dočkat i změn na stáncích uvnitř, s jejichž rekonstrukcí a rozšířením nabídky se počítá.

Další etapy
Během dalších etap rekonstrukce (nerozebírali jsme podrobně co bude v druhé a co v třetí, to vyplyne z projektu, viz dále) se počítá se zateplením zimáku, opraví se střecha, která se zvedne asi o tři metry. Aby bylo možné tuto operaci provést, bude zbourána tribuna Východ, čímž vznikne prostor pro najetí techniky na zimák a práce na zvednutí střechy tak budou probíhat "zevnitř". Východní tribuna (pod hodinama) pak bude vybudována znovu, tentokrát však s větším sklonem. Tato tribuna bude na stání, bude tedy strmější než ostatní tribuny. Střecha bude stát na piliřích, které vyrostou vně současného zimáku a kolem tak vznikne ochoz široký cca šest metrů. V něm bude prostor pro další stánky s občerstvením, suvenýry atd. Počítá se také se změnou umístění technologií mimo zimák (v současnosti jsou pod tribunou Západ) a to zhruba do prostoru směrem k SK, kde jsou dnes garáže a pokladna. Změnu umístění technologií si žádají předpisy (čpavek nesmí být v místě, kde se shromažďují lidé). Bude také řešeno parkování, příjezdové cesty atd.

Seznámení veřejnosti s projektem
Během schůzky, která trvala zhruba tři čtvrtě hodiny, jsme se domluvili i na dalším postupu. Během příštího týdne, nejpozději do poloviny února, se podstatné části projektu objeví online. Toto si bere na starosti pan Bernášek (je potřeba vše naskenovat). Zhruba v druhém týdnu v březnu proběhne setkání s veřejností, kde bude projekt podrobněji představen a kde bude prostor pro dotazy. Termín a místo (pravděpodobně restaurace na zimáku) ještě upřesníme. A rovnou jsme se s panem Jiránkem i panem Bernáškem domluvili na přímé komunikaci, abychom zajistili co možná nejlepší a nejrychlejší informovanost.

Schůzka měla informativní charakter a jejím účelem bylo zahájit komunikaci a vnést trochu více světla na rekonstrukci zimáku, což se i díky vstřicnosti všech zúčastněných povedlo. Další informace vám budeme průběžně přinášet.

Hráčem měsíce září je Ladislav Zikmund. Gratulujeme a přejeme neméně přesnou střeleckou mušku jako loni! Ziki odpovídal v tradičním off-line rozhovoru na otázky fanoušků - k přečtení ZDE.

Do Hradce - v ÚT 29.10.
Bude autobus? Odjezd ve 14:15 od ZS. Možnost nástupu Praha. Předpokl. cena 250,-/ 300,- (bez vstupenky). Info a přihlášky ZDE! VSTUPENKY SI ZAJIŠŤUJE KAŽDÝ SÁM i autobusoví výjezdníci! On-line předprodej ZDE (cena 120,-).

Do Vítkovic - v NE 3.11.
Doprava individuálně, VSTUPENKY taktéž. On-line předprodej ZDE.

Na Spartu - ve ST 13.11.
Doprava individuálně, INFO KE VSTUPENKÁM ZDE - Nutno zaplatit předem dle instrukcí do 31.10.

Rozlosování ELH 2019/20