Sraz kladenských fanoušků

Autor: zeliii - Datum: 19 Červen 2013

Jak již bylo s předstihem avizováno, přichystali jsme na poslední červnový víkend sraz kladenských fanoušků, kterým bychom rádi volně navázali na předloňský happening v Sítenském údolí nebo na loňské setkání v Altánu. I tato akce může být brána jako výročí založení Fanklubu Poldi Kladno. Letos jedenácté. Měli jsme původné v úmyslu, že tento sraz bude historicky i první mezinárodní, avšak zatím nikdo ze zahraničí účast neohlásil, třeba se tak brzy stane... (ČLÁNEK JE PRÚBĚŽNĚ AKTUALIZOVÁN)

Mnozí třeba vznesou námitku proč dělat něco co už na republikové úrovni funguje (a koná se za týden po nás v nedaleké Zadní Třebání letos za pořadatelství berounsko-pražského)? My říkáme: právě proto!!! Netřeba za tím vidět nějakou truc akci, naopak, celostátní sraz byl a je pro nás inspirací. Někteří z našich řad tyto trans-fans trachtace pravidelně či nepravidelně obrážejí, mnozí další jimi opovrhují. Oba postoje trefně vystihuje přísloví Proti gustu, žádný dišputát a proto je třeba oba směry respektovat. Každopádně se ale tyto světy mohou prolnout právě zde, na Naší akci. Faktem totiž je, že i naše kladenská fanouškovská obec je natolik početná a roztodivná, že nebude od věcí sejít se mimo hokejové prostředí a útroby stadionů a zkusit se poznat i z "civilní" stránky věci. Neděláme si iluze, že jsme všichni nejlepší kamarádi, na to je mezi námi tolik rozličných individuí a individuailt, že by to ani dost dobře nešlo, ale určitě bychom měli o sobě vědet a takříkajíc neztrácet kontakt mezi sebou. Zkusme, jak se říká, utužit partu, stmelit kolektiv :) Začátek prázdnin mohl by být pro tohle ideální příležitostí.

Na víkend 28. - 30. 6. domluvili jsme tedy s Pepem (alias Kazatelem) (nebo on s námi? to je jedno :) že zkusíme něco vymyslet u něj na koupališti ve Středoklukách. Stane se. Koupák v kladeňákům jistě známé sympatické obci cca 12 km jihovýchodně směrem k Letišti a ku Praze je místo malebné a jako stvořené pro Naší věc. Provedli jsme obhlídky lokace a ve zkratce můžeme sdělit toto: restaurace-pizzerie na úrovni a se vším co k tomu náleží, venkovní posezení, travnatá plocha s velkým bazénem uprostřed. Vedle kurt a dětské hřiště. Vše k dispozici.

Máme v úmyslu vyrazit pěším pochodem, případně kdo bude chtít cyklojízdou, již v pátek v podvečer od Zimního stadionu. Předpokládaná trasa: ZS - Sítenské údolí - lesem Na Výhybce, Pod Kožovou horou, přes pole směr Hřebeč anebo Přítočno??? ...musíme si říct kudy kam! Na místě pak přípravné práce, chystání a doladění sobotního programu. Hlavním dnem bude sobota, na kterou nachystáme rámcový program, nic přehnaně organizovaného, ale aby to mělo všechno trochu hlavu a patu. Budeme to ladit až do vypuknutí chvíle samé, ale už teď můžeme přislíbit sportovně zábavné odpoledne, jehož vrcholem by měl být jakýsi Kladenský víceboj - soutěž jednotlivců či družstev ve svérázných disciplínách ušitých přímo na míru jak nám, tak prostředí. Domluvenu máme účast některých aktivních i bývalých hokejistů a činovníků klubu, tedy bude možnost autogramiády a nezávazného pokecu na všemožná témata. Dále promítání. Hudba. Nejprve reprodukovaná, poté i sakra živá - vystoupí nám dobře známí Anopheles a vyjednáváme o dalších... Zakončíme ohňostrojem :) Neděle pak bude relaxačním, úklidovým a odjezdovým dnem.

Zveme všechny kladenské fanoušky, nejen hokejové, taktéž i přespolní, rodiny s dětmi vítány!

PROGRAM (časy cca):

PÁTEK 28.6.:
17:00 ... Sraz u Zimního stadionu a následný start
17:30 ... Sítenské údolí - vzpomínka na kamaráda
20:30 ... Příchod do Středokluk - aklimatizace, příprava na sobotu

SOBOTA 29.6.:
12:00 - 14:30 ... zahájení, sportovně zábavné odpoledne
14:45 - 15:45 ... setkání s hokejisty a zástupci klubu, autogramiáda
15:30 - 16:15 ... koncert Ingoti
17:00 - 18:00 ... koncert Anopheles
19:00 - 20:00 ... koncert Trio Big Band

po setmění ohňostroj

Budeme upřesňovat a aktualizovat!

DOPORUČUJEME:
- plavky, ručník - budou se hodit, bude pěkně ;)
- stany, spacáky - místo pro nocleh je zajištěno

DOPRAVA:
- vlastní
- linkové autobusy A22 (Kladno - Středokluky - Praha tam i zpět)
- pro cestovatele z Prahy a ze Slaného a okolí - cyklovlak Okoř - přímý spoj Praha Mas. n. - Středokluky - jezdí SO-NE 2x denně tam a zpět

VSTUPNÉ:
dobrovolné, nocležníci povinně příspěvek na údržbu trávníku

Všechny, kdo uvažují o účasti nebo snad již na 100% ví, že dorazí prosíme, aby zaslali krátkou zprávu o tom kdy zhruba dorazí a v jakém počtu. Nejde o špionáž ani lustraci, jen abychom věděli na co se máme připravit. Vy, kteří máte nápady jak zpestřit program a co do něj ještě zahrnout pište rovněž - vše je totiž v neustálém vývoji... A pokud jsou tací z Vás, kteří nebudou váhat se zapojit do příprav a pomoci s organizací (tzn. doprava, přípravy, stavby, manipulace, technika apod., tak Vás bereme všemi deseti! Dejte vědet ať s vámi můžeme počítat. Pište na: zeli@c-mail.cz.

Díky za spolupráci.