Vary nám dluží body. Je na čase si je vybrat!

Autor: zděnda - Datum: 14 leden 2010

V posledním zápase s Varáky plály emoce a utkání se tak stalo asi největším nervákem na domácím ledě. Rozhodčí sehráli hodně nejistou partii a v nastalém zoufalství, které doprovázely oprávněné protesty, plnili lavičku hanby na straně Kladna. Naštěstí poloviční happyend částečně napravil faux pas pánů v pruhovaném.

Dnešní zápas načne poslední čtvrtinu základní části hokejové extraligy. Kladno podruhé zavítá na led Západočechů bez své tradiční opory mezi tyčemi. Kopr si v předcházející bitvě v Litvínově zahrál na udatného bohatýra a nebál se postavit místní choromyslné mlátičce s číslem 15. Rozhodčí se vytasili s trestem ve hře, disciplinárka se stopkou na jedno utkání. "Potrestaného Kopra zastoupí v brance Cikánek. Záda mu bude krýt junior Lejsek," uvedl k této situaci trenér Otakar Vejvoda.

Vary udělaly před dnešním kláním zajímavý trejd, kdy předsezónní posilu Pletku vystřídal budějovický Hřebejk. Důvodem prý byla úspora v platovém rozpočtu. Kromě nové akvizice by se měl představit i František Skladaný, který v sestavě nahradí zraněného Zjuzina.

Modrobílí nastoupí, kromě změny v brance, v téměř totožné sestavě jako naposledy v Podkrušnohoří. Zranění hráči nejsou stále sto nastoupit s jedinou výjimkou. "Na lavičce bude připraven Petr Mudroch, ale byl bych rád, kdyby ještě nehrál a stoprocentně se doléčil," odtajnil dále Otakar Vejvoda. Dále uvedl, že z hráčů využívaných na výpomoc cestuje k zápasu Milan Mikulík.

Kladenští fanoušci se chystají do lázeňského města auty. Ti, co nevyrazí, mohou usednout k TV obrazovce v 18:10. Kdo nemá Nova Sport, nechť zví, že přenos u dobrého moku proběhne mimo posezení v Ice Areně na zimním stadionu například i v Hostinci Pod Vobrazem nebo v Restauraci U Meisnerů.

Tipovačka 40. kolo: KVA-KLA počet kladenských střel na soupeřovu branku (jen přesně, případně 3 nejbližší)

1. kolo - 9. září 2009
HC GEUS OKNA KLADNO - HC ENERGIE KARLOVY VARY 3:5 (0:3, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 30. Čurilla (Bílek, Frolík), 34. Bělohlav (Čurilla, Bílek), 56. Tenkrát (Majeský, Kalla) - 5. Melenovský (Kristek, Dobroň), 6. Dej (Zaťovič), 12. Pech (Haščák, Pletka), 52. Skladaný (Melenovský, Dobroň), 59. Němec (Mucha)
Rozhodčí: Svoboda, Šindler - Jelínek, Pešek
Vyloučení: 4:8
V oslabení: 0:1
Střely na branku: 38:37

14. kolo - 9. října 2009
HC ENERGIE KARLOVY VARY - HC GEUS OKNA KLADNO 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 45. Pletka (Pech), 51. Dej (Pech) - 7. Bílek (Frolík, F. Kaberle)
Rozhodčí: Svoboda, Turčan - Pouzar, Rozlílek
Vyloučení: 2:6, navíc Kopřiva (Kladno) 10 min.
Střely na branku: 35:25

27. kolo - 24. listopadu 2009
HC GEUS OKNA KLADNO - HC ENERGIE KARLOVY VARY 4:3 PP (2:0, 1:1, 0:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Kalla (Toman, Bílek), 14. M. Procházka (Patera, V. Kameš), 28. M. Procházka (Patera, V. Kameš), 61. Kalla z trestného střílení - 24. Košťál (Kumstát, Skuhravý), 45. Košťál (Kumstát), 57. Košťál (Skuhravý, Kumstát)