Váry, Váry, Váry…

Autor: zděnda - Datum: 18 únor 2008

S heslem pozdě, ale přece, přinášíme report z výjezdu do Karlsbadu. Z Kladna jsme vyrazili lehce po třetí hodině a jelikož jsme tentokrát nastupovali přísně podle seznamu, tak se vše trochu protáhlo. Času však bylo dost a cesta pěkně ubíhala, takže po několika zastávkách na doplnění pitiva jsme dorazili do Varů se solidní rezervou. Nevím jak vy, ale já jsem byl bytostně přesvědčen, že nějaký bod si určitě odvezeme.
Začátek zápasu mě v tomto jen utvrdil. Na domácí naši vletěli hned od prvních vteřin, z čehož vyplynula jedna nevyužitá přesilovka a neustálý tlak modrobílých barev. Byli jsme prostě lepší a bylo otázkou času, kdy se někdo z našich prosadí. Jan Rudovský to ještě nedokázal, naštěstí Ríša Diviš o minutu později již ano. Koho by v tu chvíli napadlo, že to bude náš jediný gól večera.Varani se nevzdávali a opticky srovnali hru. Několikrát zle zahrozili a vymanili se z našeho drtivého tlaku. Přesto se do kabin šlo za stavu 0:1 pro nás. Po změně stran jsme měli možnost vidět vyrovnanou hru, která však byla často přerušována našimi fauly a reálně tak hrozilo, že o svůj náskok přijdeme. Postupem času začaly mít Vary navrch. I přesto jsme mohli v 33. minutě skórovat, to když skvělou akci vymyslel Patýz, který následně přihrával do ideální pozice Kuchlerovi, ale ten se, bohužel pro nás, se svojí šancí nepopasoval dobře a zvonila tyčka. Domácí se neustále snažili o vyrovnání, ale my jsme jim svoji zodpovědnou hrou kazili radost. Zbytek třetiny se více méně dohrával, jelikož aktéři zápasu se už pravděpodobně viděli v kabině, kde chtěli načerpat síly do rozhodující třetiny. Ta probíhala již od začátku v naší režii a nálada byla zatím stále výborná. Energetici svůj handicap doháněli fauly, ale naši nebyli sto jejich prohřešky potrestat. Zlom nastal v 49. minutě, kdy jsme byli přísně posláni do čtyř a i když jsme se dlouho bránili úspěšně, na konci druhé minuty oslabení jsme poprvé inkasovali z hole Dubna. Záhy poté se „povedlo“ Koprovi vystřelit puk do hlediště a bylo to opět za dvě a opět s gólem. Kraft přišel ke gólu poměrně lacino a rázem bylo vše obráceně. Nicméně naši se nevzdali a bojovali dál. Vítr z plachet nám definitivně vzaly 4 minuty pro Radka Bělohlava, které si domácí víceméně vybrečeli a nezvratitelně nám zatli tipec. Úspěšným střelcem byl tentokrát Ondřej Němec. Bylo po zápase a logicky i po náladě. Cesta zpět proběhla poměrně rychle, trochu jsme to zapili, při té příležitosti bych někomu doporučil příště cestu po vlastní ose, když se neumí bavit. Pod Vobrazem na nás čekal Honza Haubert, který se živě vyptával na průběh zápasu a trochu nám tak náladu zvedl.
Na závěr bych rád podotknul, že momentálně je v kurzu pomlouvat kladeňáky a špinit naše jméno zejména v deníku Sport. Rád bych pozval redaktory zmíněného plátku na výměnu názorů do Karlových Varů. To když byl jeden z nás, jmenovitě Gazza, napaden nejen varským dutohlavem, ale i dutohlavou ochrankou a situaci musela hasit přítomná skupinka kladenských fandů, následně i policie. O tomhle si ale ve sportovním bulváru nepřečtete.

Muž, jeho syn a jejich fotbalový klub
V tomto ironickém vyprávění o fandovské posedlosti, pojednávajícím o islandských majitelích, věčně se střídajících trenérech, neschopných hráčích, indických koláčích a stadionech, které se vyrovnají tomu nejlepšímu z východoněmecké architektury, se jistě poznají příznivci podřadných klubů z celého světa.

ZÁBAVA

Přívětivé místo pro fanoušky kladenského hokeje, kteří si rádi hrají nebo zrovna nemají co na práci. AKTUALIZOVÁNO!