Vraťme jim ten debakl! Pojďme za tři body!

Autor: zděnda - Datum: 28 prosinec 2009

Na ostudný klepáč z posledního duelu s Libercem by kladenský fanda nejraději zapomněl a více se k němu nevracel. Žel není to možné. V televizním utkání hraném pod Ještědem jsme utržili šílených osm gólů a druhá třetina, ve které padly všechny branky domácích, stanovila nový extraligový rekord. Takže ještě jednou, stalo se, budiž. Nicméně zapomeňme, zítra hrajeme doma!

Zápasu předchází pro domácí příznivce poměrně zásadní zpráva. Kladno a jeho vedení posílila známá persóna v podobě exprimátora Milana Volfa. Bývalý šéf radnice je taktéž bývalý kladenský hokejista a úspěšný trenér mládeže. Měl by mimojiné působit i v realizačním týmu a zdůraznit tak svůj opětovný vstup do klubu. Zda bude tato změna přínosem prověří za nás všechny až čas. Naděje jsou veliké, očekávání značná.

Liberec se po matném začátku pomalu začínal zvedat ze spodních pater tabulky a momentálně okupuje šestou příčku, nicméně poslední tři zápasy prohrál a tak v ideální pohodě určitě nedorazí. Pro modrobílé barvy by to měla být výhoda, zároveň však vztyčme varovný prst. Kalousova družina bude chtít bodovat a kladenští nesmí nic podcenit. Není třeba připomínat, že na domácím ledě jsou v současné situaci tři body nutností.

Hostům zcela jistě nepomůže čtveřice marodů ve složení bek Hunkes a útočné trio Dušek, Klimenta, Plodek. Nenastoupí i neoblíbený Petr Nedvěd. Ani naši borci nejsou zdaleka kompletní. „Bohužel nově nemůžeme počítat s Procházkou a stále ani s bekem Mudrochem. Dlouhodobě jsou zranění Horna a Čurilla. Věříme, že Mudroch a Horna by mohli naskočit v průběhu ledna. U ostatních se návrat ještě nedá přesně odhadnout,“ uvedl před úterním měření sil kouč Zdeněk Müller. Díru po Procházkovi by měl v prvním útoku zalepit Frolík, poprvé letos v áčku nastoupí junior Melka.

Na obvyklém místě se příznivci sejdou v obvyklých 17:30!

Letošní výsledky se HC Bílí Tygři Liberec:

10. kolo - 29. září 2009
HC GEUS OKNA KLADNO - BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 12. Eberle (Kuchler), 26. Bílek (Trončinský), 37. Diviš (F. Kaberle, Patera), 48. Kuchler (Stieler), 60. přiznaná branka Frolík - 10. Hlaváč (P. Nedvěd), 31. Špaček (Klimenta), 46. Hlaváč (Klimenta)
Rozhodčí: Svoboda, Turčan - Jindra, Kreuzer
Vyloučení: 5:4
Využití: 1:0
V oslabení: 0:1
Střely na branku: 18:32

23. kolo - 12. listopadu 2009
BÍLÍ TYGŘI LIBEREC - HC GEUS OKNA KLADNO 8:1 (0:0, 8:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 23. Bartovič (Rýgl), 25. Bartovič (Kašpařík, Dušek), 26. P. Nedvěd (Podkonický), 26. Klimenta (P. Nedvěd, Jareš), 31. Derner (Rýgl, Bartovič), 31. Holub (Blatný, Víšek), 37. Klimenta (Podkonický, P. Nedvěd), 38. Víšek (Čakajík, Plodek) - 54. Horna (Bílek, Toman)